Επική ισοπαλία στο ντέρμπι του Μιλάνου μεταξύ Ίντερ και Μίλαν (ΒΙΝΤΕΟ)

Απίστευτη ισοπαλία στο ντέρμπι του Μιλάνου μεταξύ Ίντερ και Μίλαν

Ενημερώθηκε: 15/04/17 - 20:33

Παρουσία και των νέων Κινέζων ιδιοκτητών, η Μίλαν κατάφερε να αποδείξει πως η φανέλα της είναι πολύ βαριά ακόμα και αν δεν την φορούν πλέον παίκτες που να φτάνουν την αίγλη του παρελθόντος.

Ίντερ

Παρόλα αυτά η Μίλαν πήρε χρυσό βαθμό στη μάχη για την Ευρώπη απέναντι στην μέσα στο «Σαν Σίρο», καθώς γύρισε τον εφιάλτη του 2-0 σε buzzer beater με το... καλάμι του Ζαπάτα στο 97'!

Η Ίντερ αν και βρισκόταν σε αμυντική θέση, κατάφερε δυο φορές να πιάσει την άμυνα των ροσονέρι εν υπνώσει και να σκοράρει με τους Καλιαρντίνι στο 36' και Ικάρντι στο 43'. Το δεύτερο ημίχρονο συνεχίστηκε να είναι ο επιθετικός μονόλογος της Μίλαν που όμως δεν κατάφερνε να σκοράρει μέχρι και το 83' όπου ο Ρομανιόλι πετάχτηκε από του πουθενά σκόραρε και έβαλε εκ νέου φωτιά στο ματς!

Το τελικό 2-2 ήρθε στην «παράταση» των καθυστερήσεων με τον Ζαπάτα να σημειώνει το γκολ στο 97' και τον διαιτητή να σφυρίζει αμέσως μετά την λήξη του αγώνα, βάζοντας «φωτιά» στο μισό Μιλάνο.