Ελλάδα-Σερβία στο τουρνουά Ακρόπολις: Το πάλεψε αλλά έχασε 67-69

Live Ελλάδα-Σερβία στο τουρνουά Ακρόπολις: Για την ρεβάνς της συντριβής

Ενημερώθηκε: 25/08/17 - 22:51

Αστοχεί ο Καλάθης και η Ελλάδα χάνει διαδοχικές ευκαιρίες να σκοράρει και λήξη του αγώνα με ήττα 67-69

Περνάνε ανεκμετάλλευτα τα επιθετικά ριμπάουντ και αστοχούμε σε 2 τρίποντα με το σκορ στο 67-69

66-69 με σουτ του Καλάθη

64-69 με τρίποντο του Παπανικολάου στον αιφνιδιασμό

Το μαζεύει η Ελλάδα 61-69 και οι Σέρβοι παίρνουν ταιμ αουτ

Στο 59-69 το σκορ με δυο χαμένες βολές του Πρίντεζη

Έχει ξεφύγει με 55-69 η Σερβία με την Εθνική να δείχνει να έχει χάσει την συνοχή της από το 25'

54-64 με καλάθι και φάουλ του Μαριάνοβιτς που ξεχωρίζει μέσα στο γήπεδο

Ξεκίνησε το τελευταίο δεκάλεπτο με καλάθη των Μπουρούση και Μπογκντάνοβιτς με το σκορ στο 46-57 υπέρ της Σερβίας

Μπλάκ αουτ για την Εθνική μας και με το 44-54 υπέρ της Σερβίας τελειώνει το τρίτο δεκάλεπτο

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο. 42-45 για την Σερβία

Στο 35-38 κλείνει το ημίχρονο με την Σερβία να είναι πραγματικά απολαυστική στην επίθεση, με την Εθνική Ελλάδος να σφίγγει στην άμυνα

33-32 με τρίποντο του Μάντζαρη στον αιφνιδιασμό και η Ελλάδα περνάει μπροστά!

Γκολ φαουλ ο Μάτζαρης και 20-25

18-25 με δυο βολές του Κούζμιτς ενώ μένουν 8 λεπτά για την λήξη του ημιχρόνου

Με καλή άμυνα αλλά άστοχη η Ελλάδα με το σκορ να είναι στο 18-22 για την Σερβία

Με ένα σερί 6-0 η Ελλάδα μαζεύει την διαφορά και το πρώτο δεκάλεπτο κλείνει με 18-21

Έχει ξεκινήσει ο αγώνας με την Σερβία στο 8-13 το σκορ στο πρώτο δεκάλεπτο

Μετά την ηχηρή σφαλιάρα από την Γεωργία του Ηλία Ζούρου, οι παίκτες του Κώστα Μίσσα έδειχναν να αντιδρούν και να ξεπερνούν τις εσωτερικές αναταραχές απέναντι στην Ιταλία και τώρα έρχεται η σειρά της Σερβίας (21:00 thepressroom.gr).

Οι Σέρβοι που κέρδισαν στην πρεμιέρα την Ιταλία, αλλά ηττήθηκαν και αυτή σε έκπληξη από την Γεωργία γνωρίζουν πλέον πως δεν θα έχουν στην διάθεση τους τον Τεόντοσιτς στο Ευρωμπάσκετ.

Εθνική

Μην ξεχνάμε πως προ ημερών η μας είχε συντριβεί από την Σερβία σε φιλικό τουρνουά στο Μαυροβούνιο με τους παίκτες του Κώστα Μίσσα να επιθυμούν να πάρουν την άτυπη ρεβάνς.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

ΑΕΚ: Ελπίδες πρόκρισης στους 32 έφερε η κλήρωση των ομίλων του Europa League

Europa League: Οι αντίπαλοι της ΑΕΚ – Δείτε LIVE την κλήρωση στο thepressroom.gr