Europa League: Οι αντίπαλοι της ΑΕΚ – Δείτε LIVE την κλήρωση στο thepressroom.gr

Europa League: Οι αντίπαλοι της ΑΕΚ – Δείτε LIVE την κλήρωση στο thepressroom.gr
Ενημερώθηκε: 25/08/17 - 14:47

Europa League: Απέναντι σε δύσκολες ομάδες αναμένεται να βρεθεί η ΑΕΚ. Παρακολουθήστε LIVE όλες τις εξελίξεις της κήρωσης στο thepressroom.gr.

Η εκδήλωση γίνεται στο Grimaldi Forum στο Μονακό, όπως έγινε και το απόγευμα της Πέμπτης η κλήρωση του Champions League

'Ηρθε η ώρα να οριστικοποιηθούν οι όμιλοι.

Ολοκληρώθηκαν οι κληρώσεις για τα γκρουπ δυναμικότητας 


Ο πρώτος Όμιλος

Βιγιαρεάλ

Μακάμπι

Αστάνα

Σλάβια Πράγας 


Ο δεύτερος Όμιλος

Ντιναμό Κιέβου

Γιουνγκ Μπόις

Παρτίζαν

Σκεντερμπέου

 

Ο τρίτος Όμιλος

Μπράγκα 

Λουντογκόρετς

Χόφενχάιμ

Μπασάκσεχιρ


Ο τέταρτος Όμιλος

Μίλαν

Αουστρία Βιέννης

Ριέκα

ΑΕΚ


Ο πέμπτος Όμιλος

Λιόν

Έβερτον

Αταλάντα

Απόλλων Λεμεσού

 


Ο έκτος Όμιλος

Κοπενγχάγη

Λοκομοτίβ Μόσχας

Σέριφ Τιρασπόλ

Ζιλίνα

 

Ο έβδομος Όμιλος

Βικτόρια Πίλσεν

Αποέλ Περ Σέβα

Λουγκάνο


Ο όγδοος Όμιλος

Άρσεναλ

Μπάτε Μπορίσοφ

Κολονία

Ερυθρός Αστέρας


Ο ένατος Όμιλος

Σάλτσμπουργκ

Μαρσέιγ

Βιτόριο Γκιμαράεζ

Κονιασπόρ 


Ο δέκατος Όμιλος

Αθλέτικ Μπιλμπάο

Χέρτα

Ζόρια

Έστερσουντ


Ο ενδέκατος Όμιλος
Λάτσιο
Νις
Ζούλτε Βαρεγκεμ
Φίτεσε

Ο δωδέκατος Όμιλος
Ζένιτ
Ρεάλ Σοιεδάδ
Ρόζενμποργκ
Βαρντάρ Σκοπίων

Παρούσα στη φάση των ομίλων του Europa League 2017-18 η ΑΕΚ.

Μετά την ολοκλήρωση των play off οριστικοποιήθηκαν και τα 4 γκρουπ δυναμικότητας για την κλήρωση της Παρασκευής (14.00) στο Μονακό.

Η ΑΕΚ είναι η μοναδική εκπρόσωπος της Ελλάδας.

Στο τέταρτο γκρουπ δυναμικότητας ανήκει η ΑΕΚ ενώ οι ομάδες - αντίπαλοι θα προκύψουν από τα πρώτα τρία γκρουπ δυναμικότητας:

Τα γκρουπ δυναμικότητας

Α' Γκρουπ

Αρσεναλ
Ζενίτ
Λιόν
Ντιναμό Κιέβου
Βιγιαρεάλ
Αθλέτικ Μπιλμπάο
Λάτσιο
Μίλαν
Πλζεν
Ζάλτσμπουργκ
Κοπεγχάγη
Μπράγκα

Β' Γκρουπ

Στεάουα Βουκουρεστίου
Γιουνγκ Μπόις
Λουντογκόρετς
Μπάτε Μπορίσοφ
Εβερτον
Μαρσέιγ
Σοσιεδάδ
Μακάμπι Τελ Αβίβ
Λοκομοτίβ Μόσχας
Αούστρια Βιέννης
Χέρτα
Νις

Γ' Γκρουπ

Αστάνα
Παρτιζάν
Χόφενχαϊμ
Κολωνία
Ριέκα
Γκιμαράες
Αταλάντα
Ζούλτε Βάρεγκεμ
Ζόρια
Ρόζενμποργκ
Σερίφ Τιρασπόλ
Χαποέλ Μπερ Σεβά

Δ' Γκρουπ

Απόλλων Λεμεσού
Μπασακσεχίρ
Κόνιασπορ
Φίτεσε
Σλάβια Πράγας
Ερυθρός Αστέρας
Σκεντερμπέου
Ζλιν
ΑΕΚ
Λουγκάνο
Βαρντάρ
Εστερσουντ