Ένας Αντετοκούνμπο δεν έφτανε...(ΒΙΝΤΕΟ)

Ενημερώθηκε: 21/12/16 - 14:14

Ο Lebron έκανε πράγματα και θαύματα, οδηγώντας την ομάδα του σε μια σπουδαία νίκη, με τους Cavaliers να γυρίζουν από τους 18 πόντους και να παίρνουν τη νίκη στην παράταση κόντρα στους Bucks με 114-108.

Σεληνιασμένος για ακόμα μια βραδιά ήταν ο Giannis που πέτυχε 25 πόντους και μάζεψε 13 ριμπάουντ σε ακόμα ένα double-double (2 ασίστ, 2 κλεψίματα) σε 44 λεπτά, ενώ για πρώτη φορά φέτος αποβλήθηκε με έξι φάουλ στην παράταση.

Αδιανόητο ματς έκανε ο Lebron που πέτυχε 35 πόντους (5/9 τρίποντα), ενώ είχε 13 ριμπάουντ και 7 ασίστ, σε ένα βράδυ που ξεπέρασε τον Moses Malone στην θέση της λίστας με τους κορυφαίους σκόρερ όλων των εποχών.

Το τρίποντο του Pat Mills, έφτανε και περίσσευε στους San Antonio Spurs, για να πανηγυρίσουν τη νίκη κόντρα στους Houston Rockets με 102-100, στο ντέρμπι της Δύσης, έχοντας κορυφαίο τον Leonard που πέτυχε 21 πόντους.

Περίπατο έκαναν οι Warriors απέναντι στους Utah Jazz, επικρατώντας με 104-74 και τον Curry να πετυχαίνει 21 πόντους σε ένα εύκολο βράδυ όπως εξελίχθηκε για τους πολεμιστές.

Φοβερό παιχνίδι έγινε ανάμεσα στους Orlando Magic και τους Miami Heat, με την ομάδα του Ορλάντο να επικρατεί στο τέλος με 136-130 με κορυφαίο τον Vucevic που σημείωσε 26 πόντους.

Ο DeMarcus Cousins επέστρεψε αγριεμένος από την τιμωρία του και είχε 55 πόντους, αλλά και το γκολ-φάουλ που έκρινε το ματς στο 126-121 των Kings επί των Blazzers. Ο Κώστας Κουφός έπαιξε μόλις 13 λεπτά έχοντας 2 πόντους (1/2 δίποντα) και 1 λάθος.