Football League: Ακάθεκτοι Άρης και Παναχαϊκή

αρης

Ενημερώθηκε: 07/01/18 - 19:06

Αποφασισμένος να διατηρηθεί στην κορυφή της Football League μπήκε ο Άρης στο ματς με τον Απόλλωνα Πόντου. Και το κατάφερε, πατώντας γκάζι μόνο στο πρώτο ημίχρονο.

Οι «κιτρινόμαυροι» επικράτησαν 2-0 με γκολ των Πλατέλλα (14’) και Ντούνη (45’), με την ομάδα της Καλαμαριάς -που έπαιξε με δέκα παίκτες από το 34’- να μένει με έντονα παράπονα για αποφάσεις της διαιτησίας.

παναχα

Ευκολότερα απ’ όσο δείχνει το τελικό 2-1, η Παναχαϊκή του Σωκράτη Οφρυδόπουλου καθάρισε τον Απόλλωνα Λάρισας.

Τα γκολ των Ελευθεριάδη και Μωραΐτη καθάρισαν από το πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι και παρά τη μείωση του σκορ από τον Τσιλούλη στο τέλος, δεν απειλήθηκε η νίκη των Αχαιών.

Αυτή που ήταν η τέταρτη στα πέντε τελευταία παιχνίδια τους και όχι μόνο τους κράτησε σε απόσταση τριών πόντων από τον πρωτοπόρο Άρη, αλλά άνοιξε εκ νέου τη διαφορά από ΟΦΗ και Τρίκαλα.