Football League: Την πάτησε στο Αίγιο ο Άρης

Ενημερώθηκε: 20/12/17 - 18:56

Ο Άρης έμεινε για δεύτερη σερί αγωνιστική χωρίς νίκη, καθώς αυτή τη φορά αναδείχθηκε ισόπαλος 0-0 με τον Παναιγιάλειο στο Αίγιο, χάνοντας ακόμα δυο βαθμούς.

Έτσι οι "κίτρινοι" παρέμειναν στην κορυφή της Football League αλλά με την Παναχαϊκή να βρίσκεται σε απόσταση "αναπνοής" και σε περίπτωση νίκης με τον Απόλλωνα Πόντου να τον πιάνει στην κορυφή.

Η καλύτερη φάση του αγώνα στο Αίγιο κατεγράφη στο 69ο λεπτό με τον Πλατέλλα να εκτελεί το φάουλ αλλά η μπάλα να σταματά στο δοκάρι της εστίας του Τσάπελου.

Στα άλλα παιχνίδια, ο Απόλλωνας Λάρισας επικράτησε 3-2 του Εργοτέλη με κορυφαίο τον Σαχινίδη. Πέτυχε δύο τέρματα (58’ 67’) και οδήγησε τους γηπεδούχους στη νίκη παρά το γεγονός ότι βρέθηκαν δύο φορές πίσω στο σκορ. Ισόπαλο 1-1 έληξε το ματς του Αιγινιακού με τη Βέροια με τον Βανκεβάι να ισοφαρίσει στο 76ο λεπτό το τέρμα του Τσολακίδη.