LIVE: Αστέρας-Τρίπολης-ΑΕΚ 2-3 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: ΑΕΚ-Αστέρας Τρίπολης (21:30, Novasports 1HD & thepressroom.gr)

Ενημερώθηκε: 01/09/19 - 23:39

Τεράστια νίκη στην Τρίπολη επί του Αστέρα για την με 3-2! Εξαιρετική εμφάνιση από τους παίκτες του Νίκου Κωστένογλου στο δεύτερο μέρος, έβγαλαν ψυχή και έπαιξαν μπαλάρα και με γκολ του Σιμόες στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων πήρε το πρώτο τρίποντο στην χρονιά!

Αστέρας Τρίπολης
2-3
ΑΕΚ
ΑΕΚ
  • 23:33
    90'

• 23:30
    90+2 ΓΚΟΟΟΟΛ για την ΑΕΚ!

Γύρισμα του Παουλίνιο στο δεύτερο δοκάρι, ο Σιμόες ήταν αμαρκάριστος και με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Παπαδόπουλου για να γράψει το 3-2 για την ΑΕΚ!

• 23:26

Συμπληρώθηκαν τα 90'. Πέντε λεπτά ο έξτρα χρόνος

• 23:21
    85'
    Αλλαγή για τον Αστέρα

Σίτο αντί Ριέρα

• 23:17
    82'

Κίτρινη κάρτα στον Μπαράλες

• 23:16
    81'
    Αλλαγή για την ΑΕΚ

Ντέλετιτς αντί Βέρντε

• 23:08
    73'
    ΓΚΟΟΟΟΛ για τον Αστέρα!

Ο Μπαράλες νικά τον Μπάρκα και ισοφαρίζει!

• 23:07
    72'
    Πέναλτι για τον Αστέρα!

Ο Μπαράλες βάζει σωστά το κορμί του και κερδίζει πανέξυπνα το πέναλτι από τον Μπακάκη, που τον έριξε σοτ έδαφος!

• 23:05

Ξέσπασε στον πανηγυρισμό του ο Κροάτης φορ, έβγαλε την μπλούζα του και ανέβηκε στα κάγκελα για να πανηγυρίσει παρέα με τους οπαδούς της ΑΕΚ! Δέχτηκε φυσικά την κίτρινη κάρτα και έδωσε το χέρι του στον Σιδηρόπουλο.

• 23:03
    68'
    ΓΚΟΟΟΟΛ για την ΑΕΚ!

Απίθανη κούρσα πενήντα μέτρων από τον Χρήστο Αλμπάνη, που πασάρει την κατάλληλη στιγμή στον Λιβάγια και αυτός με άψογο τελείωμα με το αριστερό δίνει το προβάδισμα στην ΑΕΚ!

• 23:00
    64'
    Νέα μεγάλη φάση για την ΑΕΚ!

Κάθετη πάσα του Αλμπάνη, βγάζει τετ-α-τετ τον Βέρντε αλλά ο Ιταλός εξτρέμ δεν βρήκε στόχο! Εξαιρετικό παιχνίδι από τον Αλμπάνη

• 23:00
    64'

Μπαράλες αντί Μαρκ Φερνάντεθ

• 22:59

Γλιτώνει την δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Ιγκλέσιας, ο οποίος τράβηξε από τη φανέλα τον Λιβάγια

• 22:57
    62'

Φανταστική κυκλοφορία από τους παίκτες της ΑΕΚ, δεν καταφέρνουν Βέρντε και Λιβάγια να απειλήσουν μετά το γύρισμα του Παουλίνιο

• 22:55
    60'
    Μεγάλη φάση για την ΑΕΚ!

Ο Λιβάγια άδειασε τον Αντζουλά και έκανε το πλασέ αλλά ο Παπαδόπουλος έδιωξε με το σώμα.

• 22:54
    57'

Εξαιρετική ανάπτυξη από τους φιλοξενούμενους, η μπάλα στρώθηκε στον Σιμόες που έκανε κακό σουτ από τα 20 μέτρα και δεν απείλησε

• 22:54
    56'

Κίτρινη κάρτα στον Μπόρχα Φερνάντεθ για τράβηγμα στον Αλμπάνη

• 22:48
    53'

Κίτρινη κάρτα στον Σουάρεθ για μαρκάρισμα στον Παουλίνιο

• 22:47
    50'

Φιλόδοξη προσπάθεια του Λιβάγια λίγο κάτω από το κέντρο, δεν είχε τύχη

• 22:42
    46'

Σέντρα στην Τρίπολη για το β' μέρος

• 22:42

Σιμαό αντί Γαλανόπουλου για την ΑΕΚ. Αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού ο Έλληνας χαφ

• 22:22

Μίνι ένταση με τον Παπαδόπουλο και κάποιον παίκτη της ΑΕΚ, μάλλον τον Χουλτ. Ηρεμούν γρήγορα τα πνεύματα με την παρέμβαση των ψυχραιμότερων

• 22:22

Αστέρας Τρίπολης και ΑΕΚ πάνε στα αποδυτήρια με το σκορ στο 1-1. Ο Λουίς Φερνάντεθ είχε ανοίξει το σκορ για τους γηπεδούχους στο 3ο λεπτό, με τον Ολιβέιρα να απαντάει με... τυχερό τρόπο στο 15

• 22:18
    45'

Ο Αλμπάνης στη θέση του Ολιβέιρα

• 22:18

Ο Ολιβέιρα αισθάνθηκε ένα τράβηγμα, δεν θα μπορέσει να συνεχίσει. Πρόβλημα για την ΑΕΚ πριν βγει το ημίχρονο.

• 22:15
    44'
    Πολύ καλή στιγμή για την ΑΕΚ!

Ο Ολιβέιρα έσπασε εξαιρετικά την μπάλα στον επερχόμενο Βέρντε, ο οποίος έκανε κακό τελείωμα πάνω στον Παπαδόπουλο!

• 22:15
    43'
    Κι άλλη φάση για τον Αστέρα!

Φοβερή μπαλιά-τρύπα του Ριέρα, ο Λουίς Φερνάντεθ πήγε να περάσει τον Μπάρκα αλλά ο πορτιέρε της Ένωσης διάβασε εξαιρετικά τη φάση και δεν του επέτρεψε να σκοράρει

• 22:10
    38'
    Μεγάλη φάση για τον Αστέρα!

Μετά από κακή απομάκρυνση, η μπάλα στρώθηκε στον Ριέρα αλλά έκανε.... τσαφ λίγο έξω από την μικρή περιοχή και δεν κατάφερε να βρει εστία

• 22:09
    37'

Λάθος του Αντζουλά, ο Ολιβέιρα το εκμεταλλεύεται και περνάει με ωραία ντρίμπλα τον Παπαδόπουλο αλλά στέκεται άτυχος καθώς η μπάλα βρίσκει στο πίσω μέρος του ποδιού του

• 22:07
    36'

Kίτρινη κάρτα στον Σιμόες για πάτημα στον Κώτσιρα

• 21:59
    27'

Από μία κίτρινη κάρτα σε Βράνιες και Ιγκλέσιας για αψιμαχία. Νεύρα και ανάμεσα σε Βράνιες, Τσιγκρίνσκι με τον δεύτερο να προσπαθεί να τον ηρεμήσει

• 21:55
    22'

Σέντρα του Χουλτ, διώχνει τελευταία στιγμή με το πόδι ο Παπαδόπουλος

• 21:49

Ο Αστέρας αιφνιδίασε τους φιλοξενούμενους με το ωραίο τελείωμα του Λουίς Φερνάντεθ αλλά ο Ολιβέιρα απάντησε με τυχερό τρόπο για την ΑΕΚ.

• 21:47
    15'

Μετά από εκετέλεση φάουλ του Χουλτ, ο Ολιβέιρα πήδηξε για κεφαλιά αλλά η μπάλα βρήκε στο πόδι του και τελικά κατέληξε στα δίχτυα της αντίπαλης εστίας. 1-1 η ΑΕΚ, απαντάει άμεσα

• 21:43
    11'
    Πρώτη φάση για την ΑΕΚ

Σουτ του Σιμόες μέσα από την περιοχή στην κίνηση, η μπάλα λίγο αουτ

• 21:41
    10'

Έχει ανεβάσει ρυθμό η ΑΕΚ και πιέζει για την ισοφάριση

• 21:38

Η ΑΕΚ πλέον καλείται να βγάλει αντίδραση και να ψάξει αρχικά την ισοφάριση, απέναντι σε έναν αντίπαλο που πάντα της βάζει δύσκολα στην Τρίπολη

• 21:37
    3'

Μετά από εξαιρετική κάθετη μπαλιά του Ριέρα που... τρύπησε την άμυνα της ΑΕΚ, ο Λουίς Φερνάντεθ βγήκε απέναντι από τον Μπάρκα και με φοβερό τελείωμα έγραψε το 1-0 για τον Αστέρα

• 21:33
    1'

Ξεκίνησε το παιχνίδι στην Τρίπολη

• 21:31

Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες παρέα με το διαιτητικό τρίο

• 21:26

Διαιτητής είναι ο Τάσος Σιδηρόπουλος, με βοηθούς τους Κωσταρά, Μεϊντάνα, ενώ 4ος είναι ο Κατσικογιάννης. Στο VAR βρίσκονται οι Σκουλάς και Καρσιώτης.

• 21:17

Στον πάγκο των φιλοξενούμενων οι Τσιντώτας, Οικονόμου, Κρίστισιτς, Σιμάο, Ντέλετιτς, Αλμπάνης, Κλωναρίδης

• 21:17
    ΑΕΚ (Νίκος Κωστένογλου):

Μπάρκας, Βράνιες, Τσιγκρίνσκι, Μπακάκης, Παουλίνιο, Σιμόες, Γαλανόπουλος, Βέρντε, Χουλτ, Ολιβέιρα, Λιβάγια

• 21:17
    Αστέρας Τρίπολης (Μπόρχα Χιμένεθ):

Παπαδόπουλος, Σουάρεθ, Αντζούλας, Κυριακόπουλος, Κώτσιρας, Ιγκλέσιας, Βαλιέντε, Μπόρχα Φερνάντεθ, Μαρκ Φερνάντεθ, Λουίς Φερνάντεθ, Ριέρα

Στον πάγκο των γηπεδούχων οι οι Μιχαήλ, Σίτο, Τασουλής, Βλάχος, Μπαράλες, Καπίγια, Ματρικάρντι

• 21:17

Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δυο ομάδων...

• 21:16

Πριν από τρεις ημέρες, η ΑΕΚ πήρε τη νίκη πάντως στην Τραπεζούντα επί της Τράμπζονσπορ με 2-0 σε μια συγκλονιστική εμφάνιση αλλά αυτό δεν έφτανε καθώς η ομάδα του Νίκου Κωστένογλου δεν κατάφερε να πάρει την πρόκριση μιας και είχε χάσει με 3-1 στο πρώτο ματς στο ΟΑΚΑ

• 21:16

Οι δύο ομάδες προέρχονται από ήττα στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος. Ο Αστέρας από τον Ολυμπιακό στο «Γ. Καραϊσκάκης» με 1-0 και η ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ από την Ξάνθη μς 2-1.