LIVE: Ιράν-Πορτογαλία 1-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: Ιράν-Πορτογαλία 0-1 Α' ημίχρονο (συνεχής ενημέρωση)

Ενημερώθηκε: 25/06/18 - 22:59

Μουντιάλ 2018: Ιράν και Πορτογαλία πηγαίνουν στο τρίτο και τελευταίο τους, παιχνίδι, για τη φάση των ομίλων, ελπίζοντας πως η πορεία τους, θα έχει και συνέχεια. Η διαφορά είναι ότι η ισοπαλία θα είναι αρκετή για τους Πορτογάλους, προκειμένου να προκριθούν, ενώ οι Ιρανοί χρειάζονται μόνο τη νίκη.

Οι Ιρανοί έδειξαν στα δύο πρώτα ματς ότι αποτελούν ένα αξιόμαχο σύνολο, ιδιαίτερα αποτελεσματικό στην άμυνα. Η ικανότητά τους αυτή επιβραβεύθηκε στο παιχνίδι με το Μαρόκο, όπου κράτησαν το μηδέν, ενώ ένα μόνο λάθος τους κόστισε εναντίον της Ισπανίας.

Παράλληλα, υπήρξαν πολύ πιο επικίνδυνοι όταν επιτίθονταν απέναντι στους Ίβηρες, όπου και δημιούργησαν αρκετές ευκαιρίες για γκολ. Και, αν είχαν λίγη περισσότερη τύχη, θα μπορούσαν να είχαν βάλει περισσότερα από το ένα γκολ που πέτυχαν κόντρα στο Μαρόκο.

Από την άλλη, τα πάντα στους τυπικά φιλοξενούμενους, Πορτογάλους, περιστρέφονται γύρω από τον Κριστιάνο Ρονάλντο, στον οποίο άλλωστε είναι… υπόχρεοι μετά τα τέσσερα «τεμάχια» που μετράει στο τουρνουά.

Ιράν
Ιράν
1-1
Πορτογαλία
Πορτογαλία
  • 22:58
    98'
    ΤΕΛΟΣ

Η Πορτογαλία παίρνει την πρόκριση με το 1-1 επι του Ιράν, που άξιζε κάτι παραπάνω και απέναντι στην ομάδα του Σάντος!

• 22:54
    94'
    Απίθανη ευκαιρία για το Ιράν!

Η μπάλα κόντραρε και έφτασε στον Σαρντάρ, ο οποίος από κοντά και αριστερά, έκανε το σουτ, αλλά η μπάλα βρήκε το πλάγιο δίχτυ!

• 22:52
    93'
    ΓΚΟΟΟΟΛ για το Ιράν

Ο Ανσαριφάρντ κάνει το 1-1 και πλέον, μένουν 3 λεπτά... κόλαση!

• 22:52
    91'
    Πέναλτι για το Ιράν!

Είδε παράβαση ο διαιτητής και η μπάλα στήνεται στην άσπρη βούλα

• 22:44
    84'
    Αλλαγή για την Πορτογαλία

Ο Ζοάο Μοουτίνιο στη θέση του Ζοάο Μάριο

• 22:42
    80'

«Φλέρταρε» με την κάρτα ο Ρονάλντο, καθώς χτύπησε με τον αγκώνα του εκτός φάσης τον Πουραλικαντζί. Ο διαιτητής εξετάζει τη φάση στο VAR.

• 22:36
    76'
    Αλλαγή για το Ιράν

Ο Ανσαριφάρντ στη θέση του Εζατολαχί

• 22:35
    73'
    Καλή στιγμή για το Ιράν!

Ο Γκόντος έκανε το δυνατό συρτό σουτ με το δεξί, με την μπάλα να καταλήγει άουτ και λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι του Ρουί Πατρίσιο

• 22:31
    70'

Ο Γκοντός στη θέση του Τζάχανμπαχς

• 22:31
    70'

Ο Μπερνάντο Σίλβα στη θέση του Κουαρέσμα

• 22:18

Έχει γίνει σκληρό το ματς, με αρκετά δυνατά μαρκαρίσματα και απανωτά φάουλ στον χώρο του κέντρου, κυρίως από το Ιράν

• 22:17
    ΤΟ ΑΠΙΘΑΝΟ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΚΟΥΑΡΕΣΜΑ!
  • 22:16
    56'

Ο Μοχαμάντι στη θέση του Χατζισαφί

• 22:12
    53'
    Το χάσε!

Αποκρούει ο Μπεϊρανβάντ την εκτέλεση του Ρονάλντο

• 22:11
    50'
    Πέναλτι για την Πορτογαλία!

Ο Κάσερες είδε ότι υπάρχει ανατροπή του Ρονάλντο και έτσι έδωσε το πέναλτι στην ομάδα του Σάντος. Ρονάλντο έτοιμος να το εκτελέσει

• 22:04
    46'
    Β' ημίχρονο

Ξεκίνησε το β' μέρος

• 21:50
    45'
    Ημίχρονο

Η Πορτογαλία, με την ΓΚΟΛΑΡΑ του Ρικάρντο Κουαρέσμα, πάει στα αποδυτήρια μπροστά με 1-0, απέναντι στο αξιόμαχο Ιράν.

• 21:48
    45'
    ΑΠΙΘΑΝΟ ΓΚΟΛ για την Πορτογαλία!

Έπειτα από 1-2, ο Κουαρέσμα, έκανε το σουτ με το εξωτερικό, από τη γωνία της μεγάλης περιοχής, με την μπάλα να πηγαίνει στο δεξί «Γ» της εστίας του Ιράν!

• 21:35
    34'
    Καλή φάση για το Ιράν!

Ο Γιαχανμπάχς εκτέλεσε το φάουλ, με τον Εζατολαχί να παίρνει την κεφαλιά, από το ύψος του πέναλτι, αλλά ο Ρουί Πατρίσιο να μπλοκάρει.

• 21:11
    9'
    Φάση για την Πορτογαλία!

Ύστερα από κακό διώξιμο της άμυνας του Ιράν, που ήρθε ύστερα από ασυνεννοησία του τερματοφύλακα με τον σέντερ μπακ, η μπάλα έφτασε στον Ζοάο Μάριο, ο οποίος σούταρε στην σχεδόν κενή εστία, με την μπάλα να φεύγει άουτ.

• 21:05
    3'
    Καλή στιγμή για την Πορτογαλία!

Ο Ρονάλντο μπήκε στη μεγάλη περιοχή, έκανε το σουτ, αλλά ο τερματοφύλακας του Ιράν έπεσε στη δεξιά του γωνία και μπλόκαρε.

• 21:00
    1'
    Σέντρα

Ξεκίνησε το παιχνίδι!

• 20:59

Όλα έτοιμα για την έναρξη του παιχνιδιού...

• 20:55

Αυτή την ώρα, η ανάκρουση των εθνικών ύμνων...

• 20:32
    Πορτογαλία (Φερνάντο Σάντος)

Ρουί Πατρίσιο, Πέπε, Ράφαελ Γκερέιρο, Φόντε, Ρονάλντο, Αντρέ Σίλβα, Ζοάο Μάριο, Γουίλιαμ Καρβάλιο, Κουαρέσμα, Σέντρικ, Αντριέν Σίλβα

• 20:32
    Ιράν (Κάρλος Κεϊρόζ)

Μπεϊρανβάντ, Χατζισαφί, Εζατολαχί, Πουραλιγκαντζί, Ομίντ, Αμίρι, Μεχντί, Τζαχανμπάχς, Χοσεϊνί, Σαρντάρ, Ραμίν

• 20:31

Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δυο ομάδων...

• 20:31

Το Ιράν, που μετρά 3 βαθμούς, με τη νίκη του, με 1-0 απέναντι στο Μαρόκο, θέλει μόνο τη νίκη, για να αφήσει εκτός, την παρέα του Ρονάλντο, που έχει 4 βαθμούς.