LIVE: Ουρουγουάη-Σαουδική Αραβία 1-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: Ουρουγουάη-Σαουδική Αραβία 1-0 Α’ ημίχρονο (συνεχής ενημέρωση)

Ενημερώθηκε: 20/06/18 - 20:45

Μουντιάλ 2018: Η Ουρουγουάη παρότι δυσκολεύτηκε απέναντι στην Αίγυπτο, παραμένει το φαβορί και στην σημερινή αναμέτρηση, με τη Σαουδική Αραβία (18:00, ΕΡΤ-1) με στόχο την είσοδο στους «16».

Οι Σαουδάραβες από την μεριά τους, θέλουν να διατηρήσουν το αήττητο που κρατούν απέναντι σε νοτιοαμερικάνικες χώρες -σε δύο φιλικές αναμετρήσεις της ιστορίας τους.

Η 11αδα της Ουρουγουάης δεν αναμένεται να αλλάξει ιδιαίτερα από το πρώτο ματς, ενώ η μόνη αλλαγή στην βασική ομάδα της Σαουδικής Αραβίας είναι στη θέση του τερματοφύλακα καθώς τη θέση του Αλ Μαγιούφ θα πάρει μάλλον ο Αλ Οβαΐς.

Ουρουγουάη
Ουρουγουάη
1-0
Σαουδική Αραβία
  • 19:44
    86'
    Ευκαιρία για την Ουρουγουάη

Ο Καβάνι κέρδισε τις κόντρες, αλλά νικήθηκε από τον αντίπαλο γκολκίπερ στο τετ-α-τετ

• 19:39
    78'
    Αλλαγή για τη Σαουδική Αραβία

Εκτός ο Φαχάντ, μέσα ο Αλ Σαλάουι

• 19:38
    75'

Εκτός ο Χατάν, μέσα ο Κανό

• 19:24
    62'
    Φάση για την Ουρουγουάη

Κεφαλιά του Κάρλος Σάντσες από σέντρα του Καβάνι, η μπάλα άουτ

• 19:18
    59'
    Αλλαγές για την Ουρουγουάη

Στις θέσεις των Ροντρίγκες και Βεσίνο, οι Λαξάλ και Τορέιρα

• 19:10
    53'

Παρά το προβάδισμά της, η Ουρουγουάη προτιμάει να έχει παθητικό ρόλο στο ματς

• 19:04
    46'
    Β' μέρος

Ξεκίνησε το β' ημίχρονο

• 19:01

Επιστρέφουν οι δυο ομάδες για το β' ημίχρονο

• 18:48
    45'

Ο Λουίς Σουάρες γράφει την ιστορία του α' ημιχρόνου, καθώς με το δικό του γκολ, η Ουρουγουάη προηγείται 1-0 της Σαουδικής Αραβίας

• 18:46
    44'

Εκτός ο Ταϊσέρ, μέσα ο Χουσεΐν. Αναγκαστική αλλαγή

• 18:40

Δεν αλλάζει κάτι στο ματς, με το 1-0 να παραμένει υπέρ των Ουρουγουανών

• 18:31
    29'
    Νέα φάση για τη Σαουδική Αραβία

Νέα προσπάθεια του Χατάν, η μπάλα άουτ. Τον έχασε η άμυνα της Ουρουγουάης μέσα στην καρδιά της μεγάλης περιοχής

• 18:28
    26'
    Φάση για τους Σαουδάραβες

Σουτ του Χατάν, απέκρουσε ο Μουσλέτα σε κόρνερ

• 18:26
    23'
    ΓΚΟΟΟΛ για την Ουρουγουάη!

O Σάντσες εκτέλεσε το κόρνερ, ο τερματοφύλακας της Σαουδικής Αραβίας έκανε τραγική έξοδο και ο Σουάρες βρήκε την μπάλα στο... πιάτο, κάνοντας με ένα απλό πλασέ το 1-0

• 18:17
    15'

ο 0-0 παραμένει και το μοναδικό αξιοσημείωτο του παιχνιδιού είναι ένα σουτ του Σουάρες που κόντραρε στα σώματα