LIVE: Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ 0-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ (συνεχής ενημέρωση)

Ενημερώθηκε: 13/06/20 - 23:28

Παναθηναϊκός και ΠΑΟΚ έμειναν στο 0-0, με τον "Δικέφαλο του Βορρά" να χάνει τεράστιες ευκαιρίες για να φύγει με το διπλό από το ΟΑΚΑ. Διαβάστε περισσότερα εδώ.

• 23:25
    95'

Κίτρινη στον Ινσούα

• 23:24

Περιμένει έλεγχο από το VAR ο διαιτητής

• 23:23
    91'

Κίτρινη και σε Λάμπρου, Γιόχανσον

• 23:21
    90'

Νεύρα τώρα ανάμεσα στους παίκτες και κίτρινη κάρτα στον Γιαννούλη

• 23:21
    90'

Πέντε λεπτά επιπλέον χρόνος στο ματς

• 23:21
    90'

Κίτρινη στο Μαουρίσιο

• 23:20
    89'

Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό με τον Καμπετσή αλλά υπάρχει και οφσάιντ

• 23:18
    89'

Ο Καμπετσής βρέθηκε μέσα στην περιοχή αλλά έκανε κακό κοντρόλ και η μπάλα βρήκε και στο χέρι του στη συνέχεια

• 23:18
    87'
    Αλλαγές για τον Παναθηναϊκό

Οι Κολοβός και Νούνες στη θέση των Μακέντα και Μπουζούκη

• 23:16
    86'
    Αλλαγές για τον ΠΑΟΚ

Οι Μαουρίσιο και Σφιντέρσκι παίρνουν τις θέσεις των Λημνιού και Εσίτι

• 23:08
    78'
    Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ

Ο Ροντρίγκο παίρνει τη θέση του Πέλκα

• 23:07

Στα τελευταία λεπτά βλέπουμε κατά κύριο λόγο λάθη από τις δύο ομάδες

• 23:05
    73'

Κίτρινη στον Μάτος

• 23:03
    73'
    Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό

Ο Καμπετσής παίρνει τη θέση του επίσης κακού Δώνη

• 22:57

Εχει πέσει κάπως ο ρυθμός του αγώνα στα τελευταία λεπτά

• 22:57
    58'

Ανουάρ αντί Χατζηγιοβάνη για τον Δώνη

• 22:46
    54'
    Απάντηση από τον ΠΑΟΚ!

Στην κόντρα ο Άκπομ που σούταρε χωρίς ισορροπία και μπλόκαρε ο Διούδης!

• 22:45
    53'
    Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό!

Καλή εκτέλεση του Αγιούμπ, κάπου βρίσκει η μπάλα και φεύγει κόρνερ

• 22:39

Θυμίζουμε πως η κάθε ομάδα έχει δικαίωμα για πέντε αλλαγές αλλά σε τρεις διακοπές

• 22:39
    47'
    Τεράστια χαμένη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ!

Ο Πέλκας βγήκε τετ α τετ με τον Διούδη όμως ο τερματοφύλακας του Παναθηναϊκού είχε και πάλι απάντηση!

• 22:39
    46'

Και σέντρα στο δεύτερο μέρος

• 22:39
    Αλλαγές για τις δυο ομάδες

Ο Αγιούμπ παίρνει τη θέση του Ζαχίντ και οι Μάτος, Λάμπρου αυτές των Βιεϊρίνια και Μπίσεσβαρ αντίστοιχα

• 22:22

Στο διάστημα αυτό ο Παναθηναϊκός δεν έκανε απολύτως τίποτα, σε μια από τις χειρότερες αν όχι την χειρότερη εμφάνισή του

• 22:22

Ένα πρώτο ημίχρονο στο οποίο ο ΠΑΟΚ έκανε ό,τι ήθελε έχοντας χάσει τέσσερις σημαντικότατες ευκαιρίες, με τον Διούδη να διώχνει εντυπωσιακά τρεις φορές και τον Πέλκα να αστοχεί με κεφαλιά

• 22:18
    45'

Τέλος πρώτου ημιχρόνου στο ΟΑΚΑ, στο 0-0 Παναθηναϊκός και ΠΑΟΚ

• 22:17
    45'

Δύο λεπτά έξτρα χρόνος στο πρώτο μέρος

• 22:16
    45'

Απευθείας εκτέλεσε ο Μπουζούκης, άουτ η μπάλα

• 22:16
    45'

Φάουλ για τον Παναθηναϊκό λίγο έξω από την μεγάλη περιοχή του ΠΑΟΚ

• 22:14

Ο Παναθηναϊκός δεν έχει κάνει ακόμα τελική προς την εστία του Πασχαλάκη

• 22:06

Πολλά, πάρα πολλά τα λάθη του Παναθηναϊκού με τον ΠΑΟΚ ειδικά από αριστερά να κάνει πάρτι

• 22:06
    34'

Κεφαλιά του Πέλκα, ανενόχλητος, ελάχιστα άουτ

• 21:47

Ο Εσίτι στο κέντρο όχι μόνο δεν έχει χάσει μονομαχία αλλά έχει βγάλει για τον ΠΑΟΚ εξαιρετικές κάθετες μπαλιές ως τώρα

• 21:47

Πάρα πολλά λάθη στις μεταβιβάσεις από τους παίκτες του Παναθηναϊκού

• 21:44

Ο ΠΑΟΚ έχει κερδίσει κατά κράτος την μάχη της μεσαίας γραμμής και φτάνει με χαρακτηριστική ευκολία στην περιοχή του Διούδη

• 21:44
    12'
    Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ

Ο Μπίσεσβαρ έκανε το γύρισμα, ο Διούδης έδιωξε και η μπάλα έφτασε στον Βιεϊρίνια που σούταρε δυνατά στην αγκαλιά όμως του Έλληνα τερματοφύλακα

• 21:43
    10'

Ο Γιαννούλης προλαβαίνει τον Χατζηγιοβάνη που πήγε να βγάλει την κόντρα για τον Παναθηναϊκό

• 21:39

Ο ΠΑΟΚ έχει μπει πολύ δυνατά στο ματς έχοντας χάσει δύο εξαιρετικές ευκαιρίες για να ανοίξει το σκορ

• 21:39

Σέντρα - σουτ του Βιεϊρίνια, πολύ μακριά άουτ η μπάλα

• 21:37
    6'
    Νέα τεράστια ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ

Ο Πέλκας έκανε... ό,τι ήθελε τους αμυντικούς του Παναθηναϊκού, έδωσε στον Λημνιό και εκείνος σούταρε για να διώξει και πάλι ο Διούδης

• 21:34
    3'
    Μεγάλη φάση για τον ΠΑΟΚ!

Ο Μπίσεσβαρ βρήκε πολύ χώρο, μπήκε στην περιοχή και πλάσαρε τον Διούδη με τον τερματοφύλακα του Παναθηναϊκού να διώχνει με τα ακροδάχτυλα σε κόρνερ

• 21:34

Ο Παναθηναϊκός έχει μπει με διάθεση να πιέσει ψηλά τον ΠΑΟΚ

• 21:31
    1'
    Σέντρα

Ξεκίνησε το παιχνίδι στο ΟΑΚΑ!

• 21:31

Οι δύο ομάδες βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο και όλα είναι έτοιμα να αρχίσει το ντέρμπι

• 21:28
    Αναπληρωματικοί των δυο ομάδων

Παναθηναϊκός: Χριστογεώργος, Κολοβός, Χατζηθεοδωρίδης, Μπουζούκης, Αγιούμπ, Ανουάρ, Νούνιες, Σερπέζης και Καμπετσής

ΠΑΟΚ: Ζίβκοβιτς, Ροντρίγκο, Μάτος, Μιχάι, Μαουρίσιο, Στοχ, Λάμπρου, Τζόλης και Σφιντέρσκι.

• 21:25

Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Βασίλειος Φωτιάς του Συνδέσμου Πέλλας ενώ χρέη VAR θα εκτελέσει ο Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος από τον Σύνδεσμο Αρκαδίας

• 21:25

Έχουμε ένα απρόοπτο της τελευταίας στιγμής για τον Παναθηναϊκό. Ο Νάγκι υπέστη θλάση στη γάμπα και τη θέση του στην ενδεκάδα παίρνει ο Μπουζούκης

• 21:24
    ΠΑΟΚ (Άμπελ Φερέιρα):

Πασχαλάκης, Γιαννούλης, Ίνγκασον, Βαρέλα, Βιεϊρίνια, Ελ Καντουρί, Εσίτι, Λημνιός, Πέλκας, Μπίσεσβαρ και  Άκπομ

• 21:24
    Παναθηναϊκός (Γιώργος Δώνης):

Διούδης, Ινσούα, Σένκεφελντ, Κολοβέτσιος, Γιόχανσον, Ζαχίντ, Κουρμπέλης, Δώνης, Χατζηγιοβάνης, Νάγκι και Μακέντα

• 21:24

Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δυο ομάδων...

• 21:23

Βαθμολογικό κίνητρο έχουν μόνο οι φιλοξενούμενοι με τον ΠΑΟΚ να παλεύει κόντρα στην ΑΕΚ για την δεύτερη θέση

• 21:23
    VS

Έπαιξαν τρεις φορές σε οκτώ μέρες τον Φεβρουάριο. Ο Παναθηναϊκός νίκησε για το πρωτάθλημα στις 2 Φεβρουαρίου με 2-0, ο ΠΑΟΚ νίκησε δύο φορές στα ημιτελικά του Κυπέλλου, 2-0 στην Τούμπα στις 5 Φεβρουαρίου, και 1-0 στην Αθήνα στις 12 Φεβρουαρίου.

Παίζουν δηλαδή για τέταρτη φορά μέσα στο 2020 και πέμπτη στη σεζόν.

Η νίκη του Παναθηναϊκού στο πρωτάθλημα είναι η μοναδική στα οκτώ τελευταία επίσημα μεταξύ τους (έξι νίκες ο ΠΑΟΚ) και μοναδική στα έξι τελευταία πρωταθλήματος (τέσσερις νίκες ο ΠΑΟΚ).

Η ισοπαλία 2-2 στην Τούμπα τον περασμένο Νοέμβρη είναι η μοναδική ισοπαλία μεταξύ τους στα τελευταία 14 επίσημα μεταξύ τους και μοναδική στα τελευταία 10 για το πρωτάθλημα.

Ο Παναθηναϊκός πέτυχε από δύο γκολ στα δύο παιχνίδι του φετινού πρωταθλήματος, αλλά είναι τα μοναδικά στα οκτώ τελευταία επίσημα, που κατάφερε να πετύχει γκολ.

Ο ΠΑΟΚ κράτησε το «μηδέν» στα έξι άλλα.

• 21:23

Εννοείται πως και σήμερα τα μέτρα για τον κορονοϊό είναι τα ίδια με την 1η αγωνιστική. Υπάρχει θερμομέτρηαη σε όλους που μπαίνουν στο γήπεδο ενώ απαραίτητη είναι και η χρήση μάσκας

• 21:23
    Οι "ασπρόμαυροι" εκτός Τούμπας

Έκλεισε το πρωτάθλημα με ισοπαλία στην Ξάνθη, αφού αμέσως πριν δεν είχε ισοπαλία σε έξι παιχνίδια.

Έχει χάσει δύο από τα πέντε τελευταία, με Άρη και Παναθηναϊκό. Δεν είχε χάσει 25 διαδοχικά παιχνίδια αμέσως πριν, ρεκόρ στην ιστορία του ΠΑΟΚ στην Α’ Εθνική/Super League.

Στις 2 Φεβρουαρίου δεν σκόραρε στο εκτός έδρας παιχνίδι του με τον Παναθηναϊκό.

Είχε βάλει γκολ σε 35 διαδοχικά παιχνίδια εκτός έδρας, που είναι απόλυτο ρεκόρ στην ιστορία της κατηγορίας. Καμία ομάδα δεν έχει καταφέρει κάτι ανάλογο.

Έχει κερδίσει δύο από τα πέντε τελευταία εκτός έδρας, ενώ είχε πέντε νίκες στα έξι προηγούμενα.

• 21:23
    Οι "πράσινοι" εντός έδρας:

Στα τελευταία πέντε παιχνίδια στο «Σπύρος Λούης» έχασε δύο φορές, αλλά το ένα ήταν εκτός έδρας με την ΑΕΚ και το άλλο ο επαναληπτικός του Κυπέλλου με τον ΠΑΟΚ.

Στο πρωτάθλημα ο Παναθηναϊκός μένει με την πολύ καλή πορεία από το Νοέμβριο, που έχει να επιδείξει οκτώ νίκες και μια ισοπαλία, αυτή με τον Άρη.

Αντίθετα έκανε απογοητευτικό ξεκίνημα, έχοντας στα τέσσερα πρώτα τρεις ήττες από ομάδες της περιφέρειας, ΟΦΗ, Ξάνθη και ΑΕΛ, και μια ισοπαλία με τον Ολυμπιακό.

Τώρα έχει κερδίσει τα πέντε τελευταία.

Έχει δεχτεί δύο γκολ στα οκτώ τελευταία παιχνίδια, αφού είχε δεχτεί γκολ και στα πέντε πρώτα, εννέα συνολικά.

Έβαλε 15 γκολ στα πέντε τελευταία, ενώ είχε βάλει εννέα στα πρώτα οκτώ.

• 21:22
    ΠΑΟΚ

Δεν κατάφερε να κερδίσει τα τρία τελευταία παιχνίδια του, χάνοντας δύο φορές από τον Ολυμπιακό στην έδρα του, ενώ ενδιάμεσα έφερε ισοπαλία στην Ξάνθη.

Προηγούμενη φορά που δεν νίκησε τρία διαδοχικά ήταν τον Μάρτιο του 2018, όταν είχε τους δύο μηδενισμούς και την ήττα στην Τρίπολη. Αν δεν νικήσει και τον Παναθηναϊκό, θα είναι η πρώτη φορά που δεν θα έχει κερδίσει τέσσερα διαδοχικά στο πρωτάθλημα, από τον Φεβρουάριο του 2016, όταν είχε έξι παιχνίδια χωρίς νίκη.

Στις 4 Ιανουαρίου έχασε από τον Άρη, σταματώντας ένα σερί 51 αγώνων πρωταθλήματος χωρίς ήττα! Ωστόσο, μαζί με αυτό το παιχνίδι με τον Άρη, έχασε τέσσερα από τα 11 παιχνίδια μέσα στο 2020 (δύο από τον Ολυμπιακό, ένα από τον Άρη και ένα από τον Παναθηναϊκό).

Στην ήττα από με τον Παναθηναϊκό, έχασε και ένα ακόμα σερί. Δεν σκόραρε μετά από 56 διαδοχικούς αγώνες με γκολ! Δεν μπόρεσε να τα κάνει 57, όσο είναι το ρεκόρ στην ιστορία της Α’ Εθνικής και το κατέχει ο Παναθηναϊκός, που τον εμπόδισε!

Δεν σκόραρε και στα δύο παιχνίδια με τον Ολυμπιακό. Έτσι δεν έχει βάλει γκολ στα τρία από τα έξι τελευταία, ενώ είχε βάλει γκολ και στα 56 προηγούμενα.

Έφερε ισοπαλία στην Ξάνθη, αφού δεν είχε καμία στα 13 προηγούμενα, με 10 νίκες και τρεις ήττες. Η προηγούμενή του ισοπαλία ήταν με τον Ολυμπιακό στο Νέο Φάληρο στον πρώτο γύρο. Έχει μια ισοπαλία στα 15 τελευταία. Έχει να φέρει 0-0 από τον Σεπτέμβρη του 2017!

Έχει δεχτεί γκολ στα τέσσερα τελευταία, αφού είχε κρατήσει το μηδέν σε 11 από τα 17 προηγούμενα. Είχε δεχτεί και στα έξι πρώτα.

Δέχτηκε γκολ στο πρώτο ημίχρονο στα δύο τελευταία στο πρώτο ημίχρονο, με Ξάνθη και Ολυμπιακό, κάτι που δεν είχε συμβεί στα οκτώ προηγούμενα παιχνίδια. Στα 18 τελευταία παιχνίδια μόνο τρεις φορές δέχτηκε γκολ στο πρώτο ημίχρονο.

Στην κανονική περίοδο μπήκαν 73 γκολ στα παιχνίδια του, περισσότερα από κάθε άλλης ομάδας.

Στο Κύπελλο έχει φτάσει στα ημιτελικά, κερδίζοντας στο πρώτο παιχνίδι τον Ολυμπιακό στην Τούμπα με 3-2.

• 21:22

Ξεκίνησε τα πλέι οφ με ισοπαλία 1-1 με την ΑΕΚ, τυπικά εκτός έδρας, συνεχίζοντας την καλή πορεία που είχε στο τέλος της κανονικής περιόδου.

Έχει νικήσει επτά από τα 10 τελευταία παιχνίδια πρωταθλήματος, ενώ είχε μόλις πέντε στα πρώτα 17.  Μάλιστα σε αυτά τα 17 πρώτα δεν κατάφερε να νικήσει δύο διαδοχικά.

Ακολούθησαν πέντε νίκες στη σειρά.

Είναι τέσσερα παιχνίδια αήττητος, μετά την ήττα από την ΑΕΚ στην κανονική περίοδο. Είναι η μοναδική του ήττα στα 10 τελευταία στο πρωτάθλημα.

Έχει δύο ήττες στα 19 τελευταία, από Ολυμπιακό και ΑΕΚ, ενώ είχε χάσει τα τέσσερα από τα οκτώ πρώτα.

Έκανε δύο ισοπαλίες στα τελευταία τρία, αλλά είναι οι μοναδικές στα 11 τελευταία για το πρωτάθλημα.

Έχει δεχτεί γκολ και στα πέντε τελευταία παιχνίδια του, αλλά έχει δεχτεί μόλις έξι στα 12 τελευταία.

Δεν έχει δεχτεί πάνω από ένα γκολ στα τελευταία 17 παιχνίδια πρωταθλήματος. Στις 10 Νοεμβρίου είχε δεχτεί δύο από την ΑΕΚ. Στα 10 πρώτα είχε δεχτεί πέντε φορές δύο ή περισσότερα γκολ!

Έχει δεχτεί μόλις ένα γκολ στο πρώτο ημίχρονο στα τελευταία 14 παιχνίδια, αυτό από τον Αραούχο της ΑΕΚ.

Στην κανονική περίοδο τερμάτισε τέταρτος.

Στο Κύπελλο αποκλείστηκε στα προημιτελικά χάνοντας δύο φορές από τον ΠΑΟΚ.

• 21:21

Στην βαθμολογία ο γηπεδούχος Παναθηναϊκός είναι στην 4η θέση με 45 βαθμούς, ενώ ο φιλοξενούμενος στην 2η με 52 (έχει τιμωρηθεί με -7)