LIVE: Τσέλσι-Μπαρτσελόνα 1-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: Τσέλσι-Μπαρτσελόνα (συνεχής ενημέρωση)

Ενημερώθηκε: 20/02/18 - 23:37

Η φάση των «16» του Champions League συνεχίζεται με τo Tσέλσι-Μπαρτσελόνα να «κλέβει την παράσταση» και φυσικά το ερώτημα που κυριαρχεί είναι το αν τελικά ο Μέσι θα σκοράρει κόντρα στον «κακό του δαίμονα».

Τελευταία φορά που βρέθηκαν αντιμέτωποι ήταν στα ημιτελικά της σεζόν 2011-2012 εκεί όπου οι «μπλε» πήραν την πρόκριση.

Τη σεζόν 2008-2009 η Μπάρτσα έφτασε στην κατάκτηση του τροπαίου αφήνοντας εκτός τον αγγλικό σύλλογο με δύο ισοπαλίες. Την σεζόν 2006-2007, ούτε τότε οι Καταλανοί είχαν νικήσει μιας και τα δύο μεταξύ τους ματς είχαν έρθει 1-0 στο Λονδίνο και 2-2 στο «Καμπ Νου».

Πριν 12 χρόνια (22/2/2006) η Μπαρτσελόνα έφυγε από την αγγλική πρωτεύουσα με τη νίκη (2-1) και στην έδρα της το ματς έληξε 1-1.

Όσον αφορά στο σημερινό ματς, ο Κόντε δεν υπολογίζει στους Μπάρκλεϊ, Νταβίντ Λουίζ και Μπακαγιόκο, ενώ ο Βαλβέρδε δεν θα έχει στη διάθεσή του τους Σεμέδο και Βερμάελεν.

Τσέλσι
Τσέλσι
1-1
Μπαρτσελόνα
Μπαρτσελόνα
  • 23:37
    93'
    Λήξη του αγώνα

Τσέλσι και Μπαρτσελόνα έμειναν στο 1-1 και θα λύσουν τις διαφορές τους, στο "Καμπ Νου"

• 23:33
    90'

Τρία λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις

• 23:32
    86'
    Κίτρινη κάρτα για την Τσέλσι

Τη δέχεται ο Μοράτα για διαμαρτυρία

• 23:27
    84'
    Αλλαγή για την Τσέλσι

Στη θέση του Φάμπρεγας ο Ντρινκουότερ

• 23:26
    83'

Στη θέση του Πέδρο μπαίνει ο Μοράτα

• 23:24
    80'

Τη βλέπει ο Ρούντιγκερ για ένα δυνατό μαρκάρισμα στον Σέρχι Ρομπέρτο

• 23:24
    77'
    Κίτρινη κάρτα για την Μπαρτσελόνα

Τη δέχεται ο Σουάρες για "θέατρο".

• 23:22
    75'
    Ισοφαρίζει η Μπαρτσελόνα

Έπειτα από κακή συνεννόηση στην άμυνα της Τσέλσι, ο Ινιέστα εκμεταλλεύεται μια πάσα στο πουθενά και αφού γυρίζει την μπάλα στο πέναλτι για τον επερχόμενο Μέσι, του επιτρέπει με ψύχραιμο πλασέ να στείλει την μπάλα στα δίχτυα

• 23:08
    62'
    ΓΚΟΟΟΟΛ για την Τσέλσι!

Ο Γουίλιαν βρίσκει χώρο έξω από την περιοχή, αποφεύγει έναν αντίπαλο και με πανέξυπνο φαλτσαριστό σουτ... ξορκίζει την κατάρα των δοκαριών και στέλνει την μπάλα στην αριστερή γωνία του Τερ Στέγκεν!

• 23:05
    60'

Η Μπαρτσελόνα έχει ακόμα μεγαλύτερη κατοχή της μπάλας μετά την ανάπαυλα, χωρίς ωστόσο να απειλεί ιδιαίτερα. Η Τσέλσι έχει γυρίσει αρκετά μέτρα πίσω

• 23:00
    53'
    Φάση για τη Μπαρτσελόνα!

Ο Σουάρες μπήκε επικίνδυνα από αριστερά στην περιοχή και σούταρε πιεζόμενος, αλλά η μπάλα πέρασε παράλληλα με την εστία του Κουρτουά

• 22:54
    49'

Ο Ινιέστα δοκιμάζει ένα δυνατό σουτ έξω από την περιοχή, αλλά δεν είναι καλό και φεύγει αρκετά άουτ

• 22:54
    46'

Ξεκίνησε το β' μέρος

• 22:37
    45'

Λήξη του ημιχρόνου

• 22:31
    42'
    Κι άλλη ευκαιρία για την Τσέλσι

Έπειτα από εκτέλεση φάουλ στην περιοχή και απόκρουση του Πικέ, ο Αζάρ πιάνει απευθείας βολέ που φεύγει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι