"Λύτρωσε" την ΑΕΚ ο Μπακασέτας

Ενημερώθηκε: 25/01/17 - 18:17

Η ΑΕΚ επικράτησε στην...πισίνα του γηπέδου του Λεβαδειακού με 0-1, χάρη στο τέρμα που σημείωσε ο Τάσος Μπακασέτας από την ασίστ του Μεληκιώτη που πραγματοποίησε το ντεμπούτο του, με την φανέλα της Ένωσης.

Το γκολ αυτό έφτανε στην Ένωση, που προσπάθησε να διαχειριστεί το σκορ. Λίγο έλειψε, πάντως, να πληρώσει την οπισθοχώρησή της στον αγωνιστικό χώρο, αφού στο 89’ το σουτ του Βασιλείου πέρασε ελάχιστα άουτ, ενώ στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ανέστης με τρομερή επέμβαση κράτησε τη νίκη της ομάδας του σε σουτ του Μάγκα.

Δύο στα δύο για τον Μανόλο Χιμένεθ στον πάγκο της Ένωσης και νέα νίκη με μηδέν παθητικό για την ομάδα του, παίρνοντας παράλληλα και το προβάδισμα για την πρόκριση στα προημιτελικά του Κυπέλλου.

Λεβαδειακός (Γιάννης Χριστόπουλος): Μοσχονάς, Τριποτσέρης, Βούρος, Καραχάλιος, Μαχαίρας, Σένκα (54’ Μιλιάζες), Τόπι (70’ Καλτσάς), Μεντί, Μάγκας, Σουμπίνιο (58’ Γιουσούφ), Βασιλείου.

ΑΕΚ (Μανόλο Χιμένεθ): Ανέστης, Γκάλο, Λαμπρόπουλος, Βράνιες, Κολοβέτσιος, Ντίας (19’ Μάνταλος), Γαλανόπουλος, Σιμόες, Αϊντάρεβιτς (84’ Μπακάκης), Βάργκας (65’ Μελικιώτης), Μπακασέτας.

Διαιτητής: Άγγελος Ευαγγέλου (Αθήνας)

Γήπεδο: Δημ. Στάδιο Λιβαδειάς