Με κέφια ο Ρονάλντο, "σάρωσε" την Ντόρτμουντ ο Κέιν! (ΒΙΝΤΕΟ)

Ενημερώθηκε: 14/09/17 - 00:14

Η Ρεάλ Μαδρίτης επικράτησε 3-0 του ΑΠΟΕΛ, που στάθηκε αρκετά καλά και μάλιστα έχει να διαμαρτύρεται για το πέναλτι που χρεώθηκε στον Λάγο στο 50', από το οποίο διαμορφώθηκε το 2-0, "τελειώνοντας", ουσιαστικά το παιχνίδι.

Κορυφαίος για τη "Βασίλισσα" ήταν ο Κριστιάνο Ρονάλντο, που μπήκε φορτσάτος στο ματς και μόλις στο 12' άνοιξε το σκορ, έπειτα από ασίστ του Μπέιλ που κινήθηκε με άψογο τρόπο από την αριστερή πτέρυγα.

Η φάση που έκρινε την αναμέτρηση έγινε στο 50', όταν ο ρέφερι θεώρησε ότι ο Λάγο βρήκε την μπάλα με το χέρι, κάτι όμως που δεν συνέβη όπως επιβεβαιώθηκε και από το ριπλέι. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Κριστιάνο Ρονάλντο που πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του γκολ στην αναμέτρηση.

Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Σέρχιο Ράμος με ωραίο γυριστό στο 61' και έπειτα από σύγχυση στα καρέ των φιλοξενούμενων από σέντρα του Μαρσέλο.

Με τον Χάρι Κέιν να σκοράρει δις (15’, 60’)και να δείχνει τον δρόμο προς τη νίκη, η Τότεναμ επικράτησε 3-1 της Ντόρτμουντ και ξεκίνησε με νίκη στο φετινό Champions League. Παράλληλα, πήρε θετικό αποτέλεσμα στην έδρα της ύστερα από τρεις σερί ήττες που είχε πέρυσι στη φάση των ομίλων.

Ο Σον άνοιξε το σκορ στο 4’ και οι φιλοξενούμενοι απάντησαν με γκολάρα του Γιαρμολένκο στο 11ο λεπτό, αλλά η ομάδα του Ποκετίνο πήρε τους τρείς πολύτιμους βαθμούς με τα δύο γκολ του Άγγλου φορ.

Αποβλήθηκε στις καθυστερήσεις με δεύτερη κίτρινη ο Βερτόνχεν και θα χάσει το επόμενο ματς που είναι με τον ΑΠΟΕΛ.