ΟΦΗ-Λαμία 2-0: Το ήθελε περισσότερο (ΒΙΝΤΕΟ)

Ενημερώθηκε: 07/01/21 - 19:56

Χωρίς να δυσκολευτεί ιδιαίτερα, ο ΟΦΗ με σοβαρή και μεστή εμφάνιση επικράτησε με 2-0 της Λαμίας στο Ηράκλειο με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο, επιστρέφοντας έτσι στις νίκες μετά από δύο διαδοχικές ήττες.

Αρκετά καλοί και σταθεροί στο πρώτο ημίχρονο οι Κρητικοί, διαχειρίστηκαν εξαιρετικά το υπέρ τους αποτέλεσμα στο δεύτερο μέρος φτάνοντας στο τρίποντο.

Σκόρερς για τον ΟΦΗ, ο οποίος δεν είχε στον πάγκο του τον τεχνικό Γιώργο Σίμου λόγω οικογενειακού ζητήματος, οι Στάικος με πέναλτι (34') και Βαφέας (85'). Αποτέλεσμα που τον ανέβασε στην όγδοη θέση του πρωταθλήματος και στο -1 από την εξάδα.

Από την άλλη, η Λαμία δεν μπόρεσε να δώσει συνέχεια στη νίκη επί του Αρη πριν τρία βράδια, γνωρίζοντας την ένατη ήττα της σεζόν.

Οι ενδεκάδες:

ΟΦΗ (4-5-1): Βάτερμαν – Κοροβέσης, Σελίμοβιτς, Διαμαντής, Βούρος, Ουές – Μεγιάδο, Μπαλογιάννης, Στάικος, Στάρτζεον – Σαρδινέρο.

Λαμίας (4-2-3-1): Επασί – Τζανετόπουλος, Αντέτζο, Σκόνδρας, Προβυδάκης – Μπεχαράνο, Τζανδάρης – Τιρόνε, Ρόμανιτς, Ντέλετιτς – Αραμπούλι.