ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός: Τον τελείωσε...

Τον τελείωσε...

Ενημερώθηκε: 10/12/17 - 21:45

Ο ΠΑΟΚ, παρά τη μέτρια εμφάνισή του, είχε τον Πέλκα σε μεγάλη μέρα και διέλυσε στην κατάμεστη Τούμπα τον Παναθηναϊκό με 4-0 και πλέον βρίσκεται στο -1 από την κορυφή της Super League.

Ο δρόμος προς τη νίκη άνοιξε στο 7ο λεπτό με τον 24χρονο να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Διούδη με εξαιρετικό σουτ έξω από την περιοχή. Ο ίδιος παίκτης με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου (51’) "καθάρισε" το ματς αφού πέρασε όλη την άμυνα των "πρασίνων" και στη συνέχεια τσίμπησε την μπάλα πάνω απ’ το σώμα του αντίπαλου τερματοφύλακα.

Στο 67ο λεπτό, ο Κουλούρης έκανε το 3-0 με εκτέλεση πέναλτι, ενώ ο Παναθηναϊκός έμεινε σωστά με δέκα παίκτες αφού ο Ινσούα έκανε χέρι και αντίκρισε σωστά την δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε από γκολ του Πρίγιοβιτς στο 77’, ενώ και οι γηπεδούχοι τελείωσαν και αυτοί με δέκα παίκτες καθώς ο Μακ αποβλήθηκε (επίσης σωστά) επειδή έσπρωξε τον Βιγιαφάνες (79’).

ΠΑΟΚ (Ράζβαν Λουτσέσκου): Πασχαλάκης, Βαρέλα, Μαλεζάς, Μάτος, Κρέσπο, Κάνιας (57’ Τσίμιροτ), Μαουρίσιο, Πέλκας, Λημνιός (83' Κάμπος), Μακ, Κουλούρης (73’ Πρίγιοβιτς)

Στον πάγκο: Ρέι, Δεληγιαννίδης, Μπίσεσβαρ, Σάκχοφ

Παναθηναϊκός (Μαρίνος Ουζουνίδης): Διούδης, Κουτρουμπής, Μολέδο, Ινσούα, Γιόχανσον (46’ Χίλιεμαρκ), Κολοβέτσιος, Κουρμπέλης, Καμπέσας, Λουντ, Βιγιαφάνιες (85' Δώνης), Άλτμαν (69' Χουλτ)

Στον πάγκο: Βλαχοδήμος, Αυλωνίτης, Τζανδάρης, Χατζηγιοβάνης

Διαιτητής: Δημήτρης Στυλιαράς