Πλατανιάς- Παναθηναϊκός: 1-1 με το σκληρό παιχνίδι του Πλατανιά να βάζει μπλόκο

Live Πλατανιάς- Παναθηναϊκός: Πρεμιέρα μετά το ευρωπαϊκό κάζο

Ενημερώθηκε: 20/08/17 - 23:25

Λήξη του αγώνα και 1-1 μεταξύ Πλατανιά και Παναθηναϊκού

Μένει με 10 παίκτες ο Παναθηναϊκός μετά τον τραυματισμό του Μολέντο από το άτσαλο χτύπημα του Κοροβέση που έπεσε σαν καμικάζι στο 85'

ΓΚΟΛ για τον Πλατανιά και 1-1 με τον Κοροβέση στο 79'

ΓΚΟΛ ο Παναθηναικός και 0-1 με τον Τσάβες να ανοίγει το σκορ λίγο μετά την είσοδο του στον αγώνα στο 72'

Ντεμπούτο για Τσάβες που μπαίνει στο 64' στη θέση του Μολίνς και ο Χατζηγιοβάνης στη θέση του Λουντ σε διπλή αλλαγή του Μαρίνου Ουζουνίδη

Απίστευτη ευκαιρία από τον Πλατανιά στο 55'!

Ξεκινάει το δεύτερο ήμιχρονο με τον Πλατανιά στην σέντρα

Το σουτ του Λουντ κλείνει το πρώτο ημίχρονο με το σκορ να παραμένει στο 0-0

Μεγάλη ευκαιρία για τον Πλατανιά στο 40 με σουτ του Ντεβέσας!

Γλιτώνει την κίτρινη κάρτα ο Ντεβέσα, σε μια παρόμοια φάση με αυτή του 9ου λεπτού, στην οποία «κιτρινίστηκε» ο Μολέδο στο 27'. Ο Καμπέσας έφυγε στην αντεπίθεση, τσίμπησε την μπάλα προ του Ντικαμονά ο οποίος τον βρήκε από πίσω. Ο διαιτητής ωστόσο έδειξε λανθασμένα «παίζετε», ενώ υπήρξε καθαρό φάουλ υπέρ του παίκτη του Παναθηναϊκού στα όρια της μεγάλης περιοχής!

Ο Παναθηναϊκός πιέζει τον Πλατανιά που αμύνεται εξαιρετικά στο δεύτερο μισό του γηπέδου.

Σε κόρνερ καταλήγει το φάουλ που εκτέλεσε ο Παναθηναϊκός στο 13'

Μεγάλη ευκαιρία για Παναθηναικό με τον Μολινς να βγαίνει σε θέση οφσαιντ στο 7'

Ξεκινάει ο αγώνας μετά την τήρηση ενός λεπτού σιγής για τα θύματα της Βαρκελώνης

Οι ενδεκάδες των δυο ομάδων με τον Μαρίνο Ουζουνίδη να ξεκινάει αναγκαστικά βασικό τον Γιόχανσον λόγω λειψυδρίας στα μπακ

Παναθηναϊκός (Μαρίνος Ουζουνίδης): Βλαχοδήμος, Γιοχάνσον, Κολοβέτσιος, Κουτρουμπής, Μολέδο, Κουρμπέλης, Ζέκα, Λουντ, Καμπέσας, Λουτσιάνο, Μολίνς.

Πλατανιάς (Γιώργος Παράσχος): Ομπερχάουσερ, Καρυπίδης, Ντικαμονά, Πλιάτσικας, Στάθης, Βάντερσον, Κρος, Αγγελόπουλος, Ενσικουλού, Ντεβέσα, Μπούτνικ.

Ο Παναθηναϊκός θέλει να ξεκινήσει με το... δεξί τις υποχρεώσεις του στο νέο πρωτάθλημα, ενώ με την σειρά του και ο Πλατανιάς θα παλέψει για ένα θετικό αποτέλεσμα. Σε καλύτερη κατάσταση φυσικά η ομάδα του Μαρίνου Ουζουνίδη που έχει ευρωπαϊκές υποχρεώσεις στα πόδια της.