Premier League: Κέρδισε και... περιμένει η Τότεναμ!

Ενημερώθηκε: 05/11/17 - 16:56

Η Τότεναμ επέστρεψε στις νίκες για την Πρέμιερ Λιγκ, καθώς μετά την ήττα από την Γιουνάιτεντ την προηγούμενη αγωνιστική, επικράτησε 1-0 της Κρίσταλ Πάλας στο "Γουέμπλεϊ".

Κακό πρόσωπο για την ομάδα του Ποκετίνο στο πρώτο ημίχρονο. Οι "αετοί" δεν φοβήθηκαν το παιχνίδι και ήταν πιο δραστήριοι, με αποτέλεσμα να δημιουργήσουν αρκετά προβλήματα στην άμυνα των γηπεδούχων που δεν μπορούσαν να απειλήσουν.

Η Τότεναμ ανέβασε ελαφρώς την απόδοσή της, όμως χρειάστηκε και τη μεγάλη απόκρουση του Γκαζανίγκα στην κεφαλιά του Μιλιβόγεβιτς (60’) για να μην μπλέξει χειρότερα. Τέσσερα λεπτά αργότερα έφτασε στο πολυπόθητο γκολ με τον Σον να νικάει τον Σπερόνι με σουτ με το αριστερό (64’).

Στη συνέχεια, η Κρίσταλ Πάλας αναγκάστηκε να ρισκάρει και πίεσε πολύ, με τους παίκτες της Τότεναμ να περιμένουν το τελευταίο σφύριγμα για να πανηγυρίσουν τη νίκη.