Premier League: Νίκη τετράδας για Γιουνάιτεντ

Ενημερώθηκε: 30/10/22 - 20:20

Χάρη σε ένα «χρυσό» γκολ του Μάρκους Ράσφορντ στο 38ο λεπτό της αναμέτρησης με τη Γουέστ Χαμ, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ πανηγύρισε αγχωτική νίκη με 1-0 στο «Όλντ Τράφορντ», πλησιάζοντας σε απόσταση βολής από την πρώτη τετράδα της βαθμολογίας στην Premier League.

Με τον Κριστιάνο Ρονάλντο στην ενδεκάδα της, η Γιουνάιτεντ ξεκίνησε με... φόρα και ο Πορτογάλος σταρ έχασε την πρώτη ευκαιρία του ματς στο 15', όταν ο Φαμπιάνσκι απέκρουσε μακρινό του σουτ. Οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα στο 38' μετά από πανέμορφη σέντρα του Έρικσεν με το εξωτερικό του ποδιού του και δυνατή κεφαλιά του Ράσφορντ!

Ωστόσο, η ομάδα του Τεν Χαγκ δεν κατάφερε να βάλει δεύτερο γκολ για να «κλειδώσει» το τρίποντο της νίκης, με τη Γουέστ Χαμ να ανεβαίνει στα τελευταία λεπτά, πιέζοντας για την ισοφάριση και χάνοντας σημαντικές ευκαιρίες.