Απόλυτοι "κόκκινοι διάβολοι", απόδραση για Βασιλεία! (ΒΙΝΤΕΟ)

Ενημερώθηκε: 19/10/17 - 00:28

Μια γκέλα του 18χρονου γκολκίπερ της Μπενφίκα, Σβίλαρ αποδείχθηκε αρκετή για την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, ώστε να περάσοει από την έδρα της Μπενφίκα (1-0) και να κάνει το "3 στα 3" στο Champions League.

Πραγματοποιώντας αντίστοιχα κυνική εμφάνιση με αυτή που τους έδωσε την ισοπαλία το περασμένο Σάββατο στο "Άνφιλντ", οι παίκτες του Μουρίνιο κρατούσαν με σχετική άνεση την (επίσης βολική) ισοπαλία.

Ωστόσο όταν ο πιτσιρικάς Σβίλαρ μετέτρεψε τη φαινομενικά ακίνδυνη σέντρα του Ράσφορντ σε γκολ (κρατώντας την μπάλα μέσα από τη γραμμή του τέρματός του) δεν είπαν όχι στο δώρο και διατηρήθηκαν μόνοι πρώτοι στην κορυφή του ομίλου.

pic.twitter.com/R24dQuScuw

That’ll do Rash, that’ll do. Poor Mile Svilar they’re gonna give it to him at school tomorrow.

October 18, 2017

Φουλ για πρόκριση η Βασιλεία. Από εκεί που δεν τους υπολόγιζε κανείς, οι Ελβετοί έκαναν νέο τεράστιο βήμα πρόκρισης επικρατώντας με σκορ 2-0 στην έδρα της ΤΣΣΚΑ.

βασ

Στο 29΄ ο Τσάκα με φοβερή ατομική ενέργεια και σουτ έξω από την περιοχή νίκησε τον Ακινφέεφ κι έβαλε μπροστά στο σκορ την ομάδα του.

Το παιχνίδι θα μπορούσε να είχε τελειώσει απ’το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου το ματς όμως της ακυρώθηκε γκολ για οφσάιντ. Στα τελευταία λεπτά οι γηπεδούχοι ανοίχτηκαν πολύ και πίεσαν, όμως η Βασιλεία τους "χτύπησε" στην κόντρα κι έκανε το 2-0 με τον Ομπερλίν λίγο πριν την εκπνοή (90’).