Champions League: Και ξανά προς τη δόξα τραβά η Λίβερπουλ! (ΒΙΝΤΕΟ)

Champions League: Και ξανά προς τη δόξα τραβά η Λίβερπουλ!

Ενημερώθηκε: 11/04/18 - 00:00

Η εκπληκτική Λίβερπουλ του Γιούργκεν Κλοπ, δεν "μάσησε", στην πίεση της Σίτι και παρά το εις βάρος τους, 1-0 του πρώτου ημιχρόνου, ανέτρεψαν την κατάσταση και με δυο νίκες, βρίσκονται στα ημιτελικά του Champions League, αφήνοντας έξω την πανάκριβη, αλλά... λίγη στο γήπεδο, ομάδα του Γκουαρντιόλα!

Τέλειο ξεκίνημα για τους "πολίτες" που άνοιξαν το σκορ μόλις στο 2ο λεπτό με τον Ζέσους, όμως δεν κατάφεραν να παρασύρουν την άψογα στημένη ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ. Στο 42ο λεπτό βέβαια φωνάζουν σωστά για κανονικό γκολ του Σανέ που δεν μέτρησε. Από τις διαμαρτυρίες μάλιστα αποβλήθηκε στο φινάλε του ημιχρόνου ο Γκουαρντιόλα.

Το ματς κρίθηκε στο 56ο λεπτό όταν ο Σαλάχ πήρε την μπάλα σε σημείο βολής και πάγωσε το "Etihad". Τον θρίαμβο ολοκλήρωσε ο Φιρμίνο στο 77ο λεπτό εκμεταλλευόμενος ένα τραγικό λάθος του Οταμέντι.

Οι συνθέσεις:

Μαν.Σίτι (Πεπ Γκουαρντιόλα): Έντερσον, Γουόκερ, Οταμέντι, Λαπόρτ, Φερναντίνο, Ντ.Σίλβα (66’ Αγκουέρο), Ντε Μπρούιν, Μπ.Σίλβα (74’ Γκουντογκάν), Στέρλινγκ, Σανέ, Ζέσους

Στον πάγκο: Μπράβο, Κομπανί , Ντελφ, Ζιντσένκο, Φόντεν

Λίβερπουλ (Γιούργκεν Κλοπ): Κάριους, Ρόμπερτσον, Φαν Ντάικ, Λόβρεν, Άρνολντ (81’ Κλάιν), Μίλνερ, Βαϊνάλντουμ, Τσάμπερλεϊν, Σαλάχ (89’ Ινγκς), Μανέ, Φιρμίνο (81’ Κλάβαν)

Στον πάγκο: Μινιολέ, Μορένο, Σολάνκε, Γούντμπερν