Ligue 1: Αντέδρασε με... rotation η Μαρσέιγ - Έτσι έπαιξαν οι Γάλλοι

Ενημερώθηκε: 12/08/23 - 20:20

Νικηφόρα ξεκίνησε η Μαρσέιγ τις υποχρεώσεις της στη νέα σεζόν της Ligue 1, λίγες ημέρες πριν τον αγώνα ρεβάνς με τον Παναθηναϊκό στο «Βελοντρόμ» (15/8) για τον τρίτο προκριματικό γύρο του Champions League.

Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, η Ολιμπίκ επιβλήθηκε 2-1 της Ρεμς στη Μασσαλία, στο πλαίσιο της πρεμιέρας του γαλλικού πρωταθλήματος.

Ο Ίτο «πάγωσε» το «Βελοντρόμ» στο 9ο λεπτό, ωστόσο η Μαρσέιγ ισοφάρισε στο 22΄ με τον Ουναχί, ενώ πήρε τους τρεις βαθμούς με το γκολ του Βιτίνια στο 72΄.

«Μελανό» σημείο του αγώνα για τη Μαρσέιγ αποτελεί ο τραυματισμός του Μουγκέ που αντικαταστάθηκε στο 51ο λεπτό.

Η σύνθεση της Μαρσέιγ: Λόπες, Κλάους, Μπεμπά, Γκιγκό, Λόντι, Μουγκέ (51’ Σαρ), Ρονζιέ (67’ Βερετού), Κοντογκμπιά, Ουναχί (83’ Γκεντουζί), Βιτίνια (83’ Αρίτ), Εντιαγιέ (67’ Ομπαμεγιάνγκ)