LIVE: ΑΕΛ-Παναθηναϊκός 0-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: ΑΕΛ-Παναθηναϊκός (συνεχής ενημέρωση)

Ενημερώθηκε: 19/02/18 - 21:21

Η ΑΕΛ φιλοξενεί τον Παναθηναϊκό στον αγώνα που ρίχνει την αυλαία της 22ης αγωνιστικής με τους «πράσινους» να ψάχνουν την πρώτη τους εκτός έδρας νίκη μετά από ένα χρόνο!

Οι γηπεδούχοι θέλουν μόνο τη νίκη και αντιμετωπίζουν τον αγώνα ως τελικό όπως δήλωσε και ο ιδιοκτήτης της ομάδας Αλέξης Κούγιας, ο οποίος μάλιστα με τοποθέτηση ζήτησε η ομάδα του να πάρει εκδίκηση για την ήττα του πρώτου γύρου.

Ο Μαρίνος Ουζουνίδης δεν μπορεί να υπολογίζει στον τραυματία Μυστακίδη, ενώ παραμένει στα πιτς ο Κουρμπέλης. Αντίθετα, στα ευχάριστα είναι η επιστροφή του Μουνιέ.

ΑΕΛ
ΑΕΛ
0-1
Παναθηναϊκός
  • 21:20
    Τέλος στην αναμέτρηση

Ο Παναθηναϊκός επικράτησε με 1-0 στην έδρα της ΑΕΛ χάρη σε γκολ του Λουντ και πήρε την πρώτη του εκτός έδρας νίκη στο φετινό πρωτάθλημα

• 21:02
    75'
    Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό

Στάικος αντί Χατζηγιοβάνη

• 20:57
    71'

Κίτρινη κάρτα στον Περόνε για διαμαρτυρία

• 20:51
    67'
    Αλλαγή για την ΑΕΛ

Περόνε αντί Ρέντζα

• 20:51
    65'

Από μία κίτρινη κάρτα σε Κάτσε και Φατιόν για... κοκορομαχία

• 20:42
    57'
    Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό

Φοβερή συνεργασία μεταξύ Δώνη και Λουντ, ο δεύτερος έκανε και το γύρισμα μέσα στην περιοχή αλλά το σουτ του Χατζηγιοβάνη στην κίνηση έπεσε και μπλόκαρε ο Μπόζοβιτς

• 20:38
    52'

Μετά από ωραία προσπάθεια και άνοιγμα του Αγκάνοβιτς, ο Κριζμάν έκανε το δυνατό γύρισμα με τον Οικονόμου να απομακρύνει τελευταία στιγμή σε κόρνερ

• 20:31
    46'
    Σέντρα στο δεύτερο μέρος

Χωρίς αλλαγές συνεχίζουν οι δύο ομάδες

• 20:17

Πολύ καλή εμφάνιση από τους "πράσινους", στα πρώτα 45 λεπτά.

• 20:17
    45'

Μετά το τέλος του πρώτου μέρους, ο Παναθηναϊκός προηγείται από το 19ο λεπτό της ΑΕΛ με 1-0, χάρη στο τέρμα του Ρόμπιν Λούντ.

• 20:15
    45'

Κίτρινη κάρτα στον Κουλιμπαλί

• 20:13

Έντονη γκρίνια από την κερκίδα και λογικό μεν καθώς η εμφάνιση της ΑΕΛ είναι κάκιστη

• 20:04
    34'

Πολύ ωραία κάθετη του Λουντ αλλά ο Μπόζοβιτς βγήκε και πρόλαβε να μπλοκάρει προ του Δώνη

• 20:04
    32'

Εξαιρετική κυκλοφορία από τον Παναθηναϊκό, ο Χατζηγιοβάνης έκανε την παράλληλη σέντρα αλλά δεν υπήρχε κάποιος συμπαίκτης του στην περιοχή με τον Λαγό να διώχνει

• 19:55
    23'
    Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό

Ο Κουλιμπαλί έδωσε στον Λουντ, ο οποίος μπήκε από τα δεξιά στην περιοχή και έκανε το γύρισμα αλλά το σουτ του Δώνη σχεδόν από την μικρή περιοχή, βρήκε στο σώμα του Ζίζιτς. Είχε κατάληξη προς τα δίχτυα η μπάλα, γλιτώνει από δεύτερο γκολ η ΑΕΛ

• 19:50
    19'
    ΓΚΟΟΟΛ για τον Παναθηναϊκό!

Ο Τζανδάρης έκανε την βαθιά μπαλιά, ο Δώνης πήρε την κεφαλιά προς τα πίσω και έδωσε ουσιαστικά την ασίστ στον Λουντ, ο οποίος με εξαιρετικό τελείωμα στην κίνηση νίκησε τον Μπόζοβιτς για το 1-0

• 19:49

Δεν έχει ρυθμό το παιχνίδι. Ο Παναθηναϊκός έχει την κατοχή και δείχνει υπομονετικός κόντρα στην «σφιχτή» ΑΕΛ, η οποία ψάχνει την κόντρα

• 19:30
    1'

Ξεκίνησε το παιχνίδι

• 19:28

Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ενδεκάδες παρέα με το διαιτητικό τρίο

• 19:21

Οι δύο ομάδες βρίσκονται στα αποδυτήρια για να πάρουν τις τελευταίες οδηγίες από τους προπονητές τους

• 19:14

Παναθηναϊκός (Μαρίνος Ουζουνίδης): Bλαχοδήμος, Γιοχάνσον, Αυλωνίτης, Οικονόμου, Ινσούα, Κάτσε, Τζανδάρης, Κουλιμπαλί, Λούντ, Χατζηγοβάνης, Δώνης

Στον πάγκο οι Διούδης, Μουνιέ, Κολοβέτσιος, Στάικος, Ευαγγέλου, Μπουζούκης, Πίσπας

• 19:14

ΑΕΛ (Ηλίας Φυντάνης): Μπόζοβιτς, Ρέντζας, Γκόικοβιτς, Ζίζιτς, Γουάλας, Λαγός, Φατιόν, Μασούρας, Μιλοσάβλιεβιτς, Κριζμάν, Ναζλίδης

Στον πάγκο οι Θεοδωρόπουλος, Περόνε, Γκόλιας, Αγκάνοβιτς, Μλαντένοβιτς, Μόρας, Λεοζίνιο

• 19:14

Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων.

• 19:14

Στην 11η θέση της βαθμολογίας βρίσκεται ο Παναθηναϊκός με 24 βαθμούς, ενώ η ΑΕΛ είναι μία θέση παρακάτω με δύο λιγότερους.

• 19:13

Ο Παναθηναϊκός αναζητά την πρώτη του εκτός έδρας νίκη στο φετινό πρωτάθλημα. Μετράει 6 ήττες και 5 ισοπαλίες σε 11 αναμετρήσεις μακριά από το γήπεδό του