LIVE: Ατρόμητος-Παναθηναϊκός 1-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: Ατρόμητος-Παναθηναϊκός (19:30, Novasports 2HD & thepressroom.gr)

Ενημερώθηκε: 25/11/17 - 21:25

Στο Περιστέρι θα είναι στραμμένα τα βλέμματα, καθώς στο σημαντικότερο παιχνίδι, από το σημερινό πρόγραμμα της 12ης αγωνιστικής, ο δεύτερος της βαθμολογίας Ατρόμητος, φιλοξενεί τον μισό, αλλά αποφασισμένο για νίκη Παναθηναϊκό.

Ο Ατρόμητος μετά την ήττα από τον ΠΑΟΚ θέλει να επιστρέψει στις νίκες κόντρα στον Παναθηναϊκό των πολλών προβλημάτων. Για τους γηπεδούχους επιστρέφουν οι Ουάρντα, Γιαννούλης και Χατζηισαϊας.

Οι "πράσινοι" οι οποίοι δεν έχουν ακόμα νίκη εκτός έδρας θα πάνε στο Περιστέρι με πολλά προβλήματα αφού ο Μαρίνος Ουζουνίδης δεν υπολογίζει τους Μολέδο, Βιγιαφάνιες, Κουρμπέλης, Κουλιμπαλί, Γιόχανσον και Λουτσιάνο, ενώ στα ευχάριστα είναι η επιστροφή του Τσάβες.

Ατρόμητος
Ατρόμητος
1-1
Παναθηναϊκός
  • 21:25
    96'

Λήξη στο Περιστέρι! Ατρόμητος και Παναθηναϊκός μετά από ένα επεισοδιακό παιχνίδι, αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1!

• 21:19
    90'
    Καθυστερήσεις

Τέσσερα λεπτά, ο επιπλέον χρόνος

• 21:17
    87'

Κίτρινη κάρτα στον Σιλά, ύστερα από τράβηγμα στον Ούμπιντες

• 21:12
    82'
    Μεγάλη φάση για τον Παναθηναϊκό!

Σουτ του Τσάβες από το ύψος του πέναλτι, με την μπάλα να προσκρούει στο σώμα του Ρισβάνη και τον Λουντ να παίρνει το... ριμπάουντ, να κάνει το δυνατό σουτ, αλλά την μπάλα να κοντράρει και να φεύγει λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι του Γιαννιώτη.

• 21:05
    76'

Κίτρινη κάρτα στον Μάντσον, που "κλάδεψε" τον Άλτμαν

• 21:05
    76'
    Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό

Στη θέση του Καμπέσας, ο Χατζηγιοβάνης

• 21:04

Είναι στο έδαφος ο Καμπέσας, με δέκα συνεχίζει, προς το παρόν, ο Παναθηναϊκός! Δεν μπορεί να συνεχίσει ούτε αυτός

• 21:04
    74'
    Αλλαγή για τον Ατρόμητο

Στη θέση του Βασιλακάκη, ο Καρασαλίδης

• 21:03
    72'

Η επιστροφή του Τσάβες! Ο Αργεντινός μπαίνει στη θέση του Μολίνς.

• 20:58
    69'

Νέα εξαιρετική επέμβαση του Αυλωνίτη, πάνω σε σουτ του Ουάρντα

• 20:57
    68'
    Με δέκα ο Ατρόμητος!

Κόκκινη κάρτα στον Κυβρακίδη! Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον αρχηγό του Ατρόμητου, σωστή. Δεν διαμαρτυρήθηκε καν ο αρχηγός των γηπεδούχων.

• 20:56

Τραγικός Μάνταλος, δεν βλέπει τίποτα! Ο Χατζηισαΐας έχει φτύσει τον Μολίνς, αφού ο Σουηδός «κόλλησε» το πρόσωπό του στο δικό του! Ήταν δεύτερη κίτρινη κάρτα για τον παίκτη του "τριφυλλιού" και απευθείας κόκκινη σε εκείνον του Ατρόμητου!

• 20:53
    65'

64' Κίτρινη κάρτα στον Μολίνς

• 20:53
    63'

Ο Ούμπιντες στη θέση του Μπουσουλάτζιτς

• 20:51

Βρίσκει τα πατήματά του ο Παναθηναϊκός, που... αγνοούνταν μέχρι στιγμής στο δεύτερο 45λεπτο

• 20:47
    58'

Ο Άλτμαν «σερβίρει» για τον Μολίνς, άψυχο σουτ του ολομόναχου Σουηδού από αριστερά, διώχνει ο Χατζηισαΐας

• 20:46
    56'

Τρομερό τάκλιν του Αυλωνίτη πάνω στον Ντάουντα, που έφευγε σε τετ-α-τετ με τον Διούδη!

• 20:42
    53'
    Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο!

Ολομόναχος ο Ουάρντα στην «καρδιά» της άμυνας του Παναθηναϊκού, πλασάρει άτσαλα, όμως, από το γύρισμα του Μάντσον, απομακρύνει ο Κουτρουμπής

• 20:39
    ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ!

"Κεραυνός" του Μάντσον από 40 μέτρα, η μπάλα πήγαινε στο «Γ» του Διούδη, με τον Έλληνα γκολκίπερ να κάνει άλλη μία τεράστια απόκρουση, στέλνοντάς τη στο οριζόντιο δοκάρι του!

• 20:39
    46'

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

• 20:30
  • 20:29

Πήρε θέση και η ΠΑΕ Παναθηναϊκός για το πέναλτι πάνω στον Άλτμαν

• 20:29
    45'

Λήξη πρώτου ημιχρόνου στο Περιστέρι

• 20:29

Υπάρχουν διαμαρτυρίες προς τον Μάνταλο τώρα, γιατί, ενώ υπήρχαν δύο λεπτά καθυστερήσεις, τουλάχιστον, εκείνος σφύριξε λίγα δευτερόλεπτα μετά τη συμπλήρωση των 45'.

• 20:17

Είναι πεντακάθαρο το πέναλτι, πάνω στον Άλτμαν!

• 20:16
    40'

Αδιανόητη απόφαση του Μάνταλου, που ήταν -και πάλι- κοντά στη φάση! Και να ΜΗΝ είναι πέναλτι, που είναι καθαρό, ξαναλέμε, δεν γίνεται να δίνεις κίτρινη κάρτα για «θέατρο»!

• 20:15
    30'
    ΓΚΟΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚO

Εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, η μπάλα στο κέντρο , λίγο έλειψε να αποκρούσει ο Γιαννιώτης, αλλά είναι στα δίχτυα!

• 19:41

Μετάα απο κλέψιμο στη μεσαία γραμμη, ο Ντάουντα βρέθηκε απέναντι απο το Διούδη και έκαμε το 1-0 για τον Ατρόμητο!

• 19:37
    2'
    Γκολ με το "καλημέρα" για τον Ατρόμητο!

Ανοίγει το σκορ ο Ατρόμητος!

• 19:35

Από την άλλη ο Μαρίνος Ουζουνίδης κατεβάζει τον Παναθηναϊκό με 4-4-1-1 και... εντεκάδα ανάγκης. Διούδης στο τέρμα, δεξί μπακ ο Κολοβέτσιος, αριστερό ο Ινσούα, στα στόπερ οι Κουτρουμπής, Αυλωνίτης. Στα χαφ ο Σιλά με τον Λουντ, έχοντας στα δεξιά τον Μουνιέ, αριστερά τον Καμπέσας. Δεκάρι ο Άλτμαν και στην κορυφή της επίθεσης ο Μολίνς

• 19:34
    1'
    Έναρξη

Ξεκίνησε το παιχνίδι

• 19:31

Ο Νταμίρ Κάναντι κατεβάζει την ομάδα του με 4-2-3-1. Γιαννιώτης στο τέρμα, Ρισβάνης, Χατζηισαΐας στα στόπερ, δεξιά ο Κιβρακίδης, αριστερά ο Γιαννούλης, αμυντικοί μέσοι οι Μάντσον, Μπουσουλάτζιτς, δεκάρι ο Βασιλακάκης, αριστερό εξτρέμ ο Ουάρντα, δεξι εξτρέμ ο Ντιγκινί και στην κορυφή ο Ντάουντα