LIVE: Δανία-Αυστραλία 1-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: Δανία-Αυστραλία 1-0 Α' ημίχρονο (συνεχής ενημέρωση)

Ενημερώθηκε: 21/06/18 - 16:51

Μουντιάλ 2018: Η Δανία αντιμετωπίζει στην Αυστραλία, στο παιχνίδι του τρίτου ομίλου, που ανοίγει το σημερινό πρόγραμμα, του Παγκοσμίου Κυπέλλου της Ρωσίας.

Οι Δανοί ξεκίνησαν την πορεία τους στο Μουντιάλ με νίκη κόντρα στο μαχητικό Περού, το οποίο έχασε και πέναλτι που κέρδισε με τη χρήση του VAR, ενώ η Αυστραλία ηττήθηκε (με σκορ 2-1) από τη Γαλλία.

Τώρα θέλουν να πλησιάσουν στους «16» της διοργάνωσης απέναντι στους Αυστραλούς που έχουν περάσει μία φορά στην ιστορία τους στην επόμενη φάση, στο Παγκόσμιο Κύπελλο της Γερμανίας το 2006.

Η σημερινή αναμέτρηση θα είναι η τέταρτη ανάμεσα στη Δανία και την Αυστραλία χωρίς ποτέ να έχει έρθει ισοπαλία (δύο και μία νίκες, αντίστοιχα).

Δανία
Δανία
1-1
Αυστραλία
Αυστραλία
  • 16:51
    90'

Δανία και Αυστραλία μένουν στο 1-1, μετά από έναν πολύ όμορφο παιχνίδι. Πολύ κοντά στην πρόκριση οι Δανοί, έχουν ακόμα ελπίδες οι Αυστραλοί.

• 16:49
    92'

Σουτ του Μπρέιθγουεϊτ μετά από κόρνερ, εύκολα μπλοκάρει ο Ράιαν

• 16:48
    90'
    Καθυστερήσεις

Τρία λεπτά ο επιπλέον χρόνος

• 16:46
    88'
    Διπλή μεγάλη ευκαιρία για την Αυστραλία!

Αρχικά ο Αρζάνι με δυνατό σουτ και στη συνέχεια ο Λέκι, αλλά ο Σμάιχελ είπε και στις δυο περιπτώσεις «όχι»

• 16:41
    84'

Κίτρινη κάρτα στον Σίστο

• 16:39
    82'
    Αλλαγή για την Αυστραλία

Ιρβάιν μέσα στη θέση του Ρόγκιτς

• 16:39
    81'
    Καλή στιγμή για την Αυστραλία

Ωραία ενέργεια του Αρζάνι από τα δεξιά και επικίνδυνη σέντρα, αλλά περνάει παράλληλα από την εστία!

• 16:32
    75'
    Αναγκαστική αλλαγή για την Αυστραλία

Μέσα ο Γιούριτς στη θέση του Ναμπούτ

• 16:31
    73'
    Φάση για τη Δανία!

Φαλτσαριστό σουτ από τον Σίστο, δίπλα από το δοκάρι του Ράιαν! Πάνω-κάτω η μπάλα, φοβερός ρυθμός!

• 16:29
    72'
    Νέα φάση για την Αυστραλία

Ωραία προσπάθεια του Ρόγκιτς, το σούτ του, όμως το μπλόκαρε ο Σμάιχελ!

• 16:28
    71'
    Πολύ καλή στιγμή για την Αυστραλία!

Φοβερό σουτ του Μούι, ελάχιστα δίπλα από τη συμβολή των δοκών!

• 16:26
    69'

Μέσα ο Αρζάνι, έξω ο Κρούζε

• 16:26
    68'
    Αλλαγή για τη Δανία

Γιόργκενσεν έξω, Κορνίλιους μέσα

• 16:25
    68'
    Φάση για την Αυστραλία!

Επικίνδυνο γύρισμα από τον Λέκι, με τον Σμάιχελ εξουδετερωμένο, απομακρύνει ο Ντάλσγκαρντ

• 16:16
    58'

Έξω ο Πόουλσεν, μέσα ο Μπρέιθγουεϊτ

• 16:13
    54'

Καίρια παρέμβαση του Λάρσεν, μετά τη σέντρα του Μπέχιτς, προ του αμαρκάριστου στο δεύτερο δοκάρι Λέκι

• 16:09
    51'
    Μεγάλη ευκαιρία για τη Δανία

Όμορφη επιθετική ανάπτυξη, με τον Σίστο να πλασάρει άουτ

• 16:09

Εξαιρετικός ρυθμός στην επανάληψη!

• 16:02
    46'
    Β' μέρος

Ξεκίνησε το β' ημίχρονο!

• 15:48

Ο Έρικσεν άνοιξε το σκορ, με το καταπληκτικό του, τέρμα στο 7', ενώ ο Γέντινακ έφερε το παιχνίδι στα ίσια με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 38'.

• 15:48
    45'

Δανία και Αυστραλία, πάνε στα αποδυτήρια με το σκορ στο 1-1

• 15:44
    42'

Επικίνδυνο φάουλ του Έρικσεν, απρόσεκτα βάζει το πόδι του ο Σέινσμπερι, και ο Ράιαν μπλοκάρει σωτήρια

• 15:40
    37'
    ΓΚΟΟΟΟΛ!!

Η Αυστραλία ισοφαρίζει σε 1-1 με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Γέντινακ!

• 15:39
    36'

Κεφαλιά από τον Λέκι, η Αυστραλία διαμαρτύρεται για χέρι αντιπάλου. Κατόπιν χρήσης του VAR, ο διαιτητής Ματέου υποδεικνύει πέναλτι και βγάζει κίτρινη κάρτα στον Πούλσεν, για χέρι

• 15:26
    24'

Μετά από σέντρα ακριβείας του Πούλσεν, η κεφαλιά του Γιόργκενσεν φεύγει ελάχιστα άουτ!

• 15:23
    22'

Μακρινό σουτ του Σίστο, ο Ράιαν είναι σε ετοιμότητα και μπλοκάρει

• 15:08
    7'
    ΓΚΟΟΟΟΛ για τη Δανία!

Μετά από την ωραια πάσα του Γιόργκενσεν, ο Έρικσεν με όμορφο τελείωμα, ανοίγει το σκορ για τους Δανούς!

• 15:06
    5'
    Ευκαιρία για την Αυστραλία

Ο Λέκι πηδάει ψηλότερα από όλους, παίρνει την κεφαλιά αλλά η μπάλα περνάει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι της εστίας της Δανίας

• 15:03
    2'
    Πρώτη στιγμή για τη Δανία

Εκτελεση φάουλ από τον Έρικσεν, κεφαλιά του Κιάερ, η μπάλα κοντράρει και καταλήγει κόρνερ