LIVE: Ελλάδα-Λιχτενστάϊν 1-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: Ελλάδα-Λιχτενστάϊν (21:45, Cosmote Sport HD, OPEN TV & thepressroom.gr)

Ενημερώθηκε: 09/09/19 - 00:03

Ούτε το αδύναμο Λιχτενστάιν δεν κατάφερε να νικήσει η εθνική ομάδα, μένοντας για πέμπτο διαδοχικό παιχνίδι χωρίς νίκη στον 10ο προκριματικό όμιλο του EURO 2020. Αν και προηγήθηκε με τον Μασούρα στο 33΄ και είχε δύο δοκάρια με τους Κουλούρη και Μανωλά, η ελληνική ομάδα δεν κατάφερε να «καθαρίσει» το παιχνίδι στο ΟΑΚΑ και είδε τον Σαλάνοβιτς να ισοφαρίζει στο 85΄ και να χαρίζει στο συγκρότημα από το κρατίδιο της κεντρικής Ευρώπης τον πρώτο του βαθμό στη διοργάνωση.

• 23:39
    93'
    ΤΕΛΟΣ

Η Ελλάδα δεν κατάφερε να νικήσει ούτε το Λιχτενστάιν (1-1) και δικαίως αποδοκιμάζεται από τους λίγους οπαδούς που πήγαν στο ΟΑΚΑ

• 23:31

Τρομερά πράγματα, η εθνική κατάφερε να δεχτεί γκολ από το Λιχτενστάιν και είναι έτοιμη για νέο κάζο

• 23:30
    85'
    Γκολ για το Λίχτενσταϊν!

Ο Σαλάνοβιτς έφυγε στην κόντρα-επίθεση και στην πλάτη της άμυνας της Ελλάδας και με εξαιρειτκό πλασέ, νίκησε τον Μπάρκα για το 1-1!

• 23:20

Φτάσαμε στο 75ο λεπτό, παραμένει το 1-0 για την Ελλάδα.

• 22:58
    54'

Κίτρινη κάρτα στον Μέιερ

• 22:58
    52'
    Νέα φάση για την Ελλάδα!

Ο Μανωλάς έπιασε ένα τρομερό σουτ από τα 35 μέτρα, με την μπάλα να καταλήγει στο οριζόντιο δοκάρι. Στην εξέλιξη της φάσης, ο Βρουσάι έκανε το γυριστό σουτ αλλά ο Μπούχελ έπεσε και μπλόκαρε.

• 22:52
    47'
    Ευκαιρία για την Ελλάδα!

Μετά από σέντρα του Μασούρα, ο Κουλούρης έκανε την κεφαλιά αλλά η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι

• 22:51
    46'
    Β' ημίχρονο

Χωρίς αλλαγές συνεχίζουν οι δύο ομάδες

• 22:34
    45'
    Ημίχρονο

Η Ελλάδα προηγείται με 1-0 του Λιχτενστάιν χάρη στο γκολ του Μασούρα.

• 22:33
    45'

Ωραία ατομική προσπάθεια και σέντρα του Βρουσάι, ο Μασούρας έκανε την κεφαλιά αλλά η μπάλα πέρασε άουτ

• 22:25
    40'

Ωραίο ένα-δύο του Κουλούρη με τον Φετφατζίδη, ο δεύτερος έκανε και το συρτό σουτ αλλά ο Μπούχελ έδιωξε σε κόρνερ

• 22:22

Δεν παίζει στο επόμενο ματς, με την Ιταλία, ο Μασούρας λόγω της κίτρινης κάρτας

• 22:22
    37'

Κίτρινη κάρτα στον Μασούρα για φάουλ εκτός φάσης. Δεν άκουσε το σφύριγμα και βρήκε αντίπαλό του

• 22:22
    36'
    Φάση για την Ελλάδα

Τρομερή επέμβαση του Μπούχελ με το ανάποδο χέρι σε ωραίο πλασέ του Μασούρα που κατευθυνόταν στο «Γ» της εστίας

• 22:19
    33'
    ΓΚΟΛ για την Ελλάδα!

Ο Κουλούρης έκανε το σουτ έξω από την περιοχή, το οποίο βγήκε σε... σέντρα και ο Μασούρας με κοντινό πλασέ άνοιξε το σκορ για την Εθνική μας.

• 22:11
    27'

Σουτ του Μπακάκη, μπλόκαρε ο Μπούχελ

• 22:03
    17'

Ωραία εκτέλεση φάουλ του Βρουσάι, τελευταία στιγμή πριν σκοράρει ο Σωκράτης παρεμβαίνει παίκτης του Λιχτενστάιν

• 22:02
    16'

Καλή προσπάθεια και γύρισμα του Φετφατζίδη, έδιωξαν οι φιλοξενούμενοι

• 22:00
    14'

Μέσα στην περιοχή ο Κουλούρης, δεν κάνει καλο κοντρόλ και οι αμυντικοί διώχνουν σε κόρνερ

• 21:58
    13'

Προς το παρόν, δεν έχει φτιάξει φάση η Εθνική. Έχει την κατοχή αλλά δεν έχει καταφέρει να δημιουργήσει

• 21:53

Το απόλυτο... τίποτα στα πρώτα λεπτά...

• 21:47
    1'
    Σέντρα

Ξεκίνησε το παιχνίδι

• 21:41

Διαιτητής είναι ο Αλεξάντερ Χάρκαμ (Αυστρία)