LIVE: Εσθονία-Ελλάδα 0-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: Εσθονία-Ελλάδα (21:45, Cosmote Sport 1HD, Epsilon TV & thepressroom.gr)

Ενημερώθηκε: 09/09/18 - 00:19

«Με το δεξί» μπήκε η εθνική στη νεοσύστατη διοργάνωση του Nations League, καθώς με γκολ του Φορτούνη στο 14ο λεπτό, επικράτησε 1-0 της Εσθονίας στο Ταλίν, στην πρεμιέρα του Β΄ ομίλου της 3ης κατηγορίας.

Το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα είχε καλή εικόνα στο α΄ ημίχρονο, αλλά πιέστηκε στο β΄ μέρος και δυσκολεύτηκε να κρατήσει τη νίκη. Επόμενο ματς για την ελληνική ομάδα, την Τρίτη (11/9, 21:45) στη Βουδαπέστη με την Ουγγαρία.

Εσθονία
Εσθονία
0-1
Ελλάδα
Ελλάδα
  • 23:38
    93'

Η Εθνική επικρατεί με 1-0 της Εσθονίας, στην πρεμιέρα της, στο Nations League.

• 23:23
    78'
    Αλλαγή για την Εθνική

Στη θέση του Μπουχαλάκη, ο Τζιόλης

• 23:17
    71'
    Τεράστια φάση για τους Εσθονούς!

Ο Λούντς σουτάρει μέσα από την περιοχή, η μπάλα έφυγε μόλις άουτ!

• 23:12
    66'
    Νέα καλή στιγμή για την Ελλάδα!

Ο Πέλκας σουτάρει μέσα από την περιοχή, όμως η μπάλα έφυγε δίπλα από το δοκάρι.

• 23:11
    66'
    Καλή στιγμή για την Εθνική!

Ο Φορτούνης εκτελεί, απευθείας το φάουλ, αποό πλάγια θέση, εντυπωσιακά διώχνει, ο Εσθονός τερματοφύλακας!

• 22:55
    51'
    Αλλαγή για την Ελλάδα

Στη θέση του Μήτρογλου, ο Μπακασέτας

• 22:50
    46'
    Β’ μέρος

Ξεκίνησε το β’ μέρος

• 22:36
    45'

Η Εθνική, μετά τα πρώτα 45’, προηγείται της Εσθονίας με 1-0.

• 22:35
    45'
    Καλή στιγμή για την Εθνική

Ο Φορτούνης σέντραρε, ο Τοροσίδης πήρε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα έφυγε ψηλά.

• 22:28
    40'
    Μεγάλη στιγμή για την Εθνική!

Δοκάρι για την Εθνική μας από την εκτέλεση φάουλ του Φορτούνη. Δεν φαίνεται να βρήκαν την μπάλα ο Μήτρογλου με τον Μανωλά και αυτή σταμάτησε στο δοκάρι.

• 22:14
    25'
    Καλή στιγμή για την Εσθονία

Μακρινό σουτ του Βασίλιεφ, έδιωξε ο Μπάρκας.

• 22:12

Συνεχίζει σε υψηλό τέμπο η Εθνική μας, που πιέζει για 2ο γκολ.

• 22:02
    14'
    ΓΚΟΟΟΟΛ για την Ελλάδα!

Το... μισό γκολ ανήκει στον Μήτρογλου, που σέρβιρε με κεφαλιά στον Φορτούνη, ο οποίος βρέθηκε αμαρκάριστος μέσα στην περιοχή και πλάσαρε σωστά.

• 21:56

Η Εθνική μας μπήκε πολύ δυνατά στο παιχνίδι.

• 21:55

Παρεμπιπτόντως, ο Μπουχαλάκης κάνει ντεμπούτο σήμερα με τη φανέλα της Εθνικής.

• 21:54
    4'
    Μεγάλη φάση για την Ελλάδα!

Εκπληκτικός συνδιασμός της Εθνικής, ο Μάνταλος βγήκε απέναντι από τον αντίπαλο τερματοφύλακα, ο οποίος όμως έδιωξε σε κόρνερ.

• 21:51
    1'

Ξεκίνησε το ματς!

• 20:53

Διαιτητής του αγώνα είναι ο Ολλανδός Σερντάρ Γκοζιουμπουγιούκ. Βοηθοί οι Ντέιβι Γκούσενς και Σάρλς Σάαπ. Επιπρόσθετοι οι Πολ Βαν Μπόκελ και Τζέροεν Μάνσοτ και 4ος ο Γιαν Ντε Φράις.