LIVE: Λουκέρνη-Ολυμπιακός 1-3 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: Λουκέρνη-Ολυμπιακός (20:30, Cosmote Sport 1HD & thepressroom.gr)

Ενημερώθηκε: 16/08/18 - 22:55

Πανηγυρική πρόκριση στα play off του Europa League πήρε ο Ολυμπιακός. Μετά το 4-0 της περασμένης εβδομάδας στο «Γ. Καραϊσκάκης», οι Πειραιώτες νίκησαν και απόψε την Λουκέρνη με 3-1 στην Ελβετία και πήραν την πρόκριση για την επόμενη φάση της διοργάνωσης, όπου θ` αντιμετωπίσουν το νικητή του ζευγαριού Μπέρνλι (Αγγλία)-Μπασακσεχίρ (Τουρκία).

Δύο τέρματα για τον Ολυμπιακό σημείωσε και πάλι ο Χριστοδουλόπουλος στο 23` και το 59`, ενώ το τρίτο γκολ πέτυχε ο Γκερέρο στο 68`. Ο Ντεμασάι μείωσε για τη Λουκέρνη στο 82ο λεπτό.

Λουκέρνη
Λουκέρνη
1-3
Ολυμπιακο
  • 22:21
    90'

Λήξη του παιχνιδιού, με τον Ολυμπιακό να κερδίζει 1-3 στη Λουκέρνη και να παίρνει το εισιτήριο για τα playoffs του Γιουρόπα Λιγκ!

• 22:19
    90'

Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

• 22:12
    83'
    Γκολ για τη Λουκέρνη

"Χαλαρή" η άμυνα του Ολυμπιακού, με τον Σιρπφ να σουτάρει και τον Γιαννιώτη να διώχνει. Η μπάλα στρώθηκε στον Ντεμασάι που σούταρε με δύναμη και μείωσε σε 1-3.

• 22:07

Διαδικαστικό το τελευταίο 10λεπτο, με τον Πέδρο Μαρτίνς να βρίσκει ευκαιρία για δοκιμές.

• 22:02

Ο Ολυμπιακός διαλύει τη Λουκέρνη και στην Ελβετία (0-3 στο 75’).

• 22:01
    70'
    ΓΚΟΟΟΛ για τον Ολυμπιακό!

Τρομερή μπαλιά του Φετφατζίδη στον Ποντένσε, που σούταρε από πλάγια, με τον τερματοφύλακα των Ελβετών να διώχνει και την μπάλα να στρώνεται στον Γκερέρο, που έσπρωξε απλά την μπάλα στα δίχτυα.

• 21:43
    46'
    Β’ μέρος

Το δεύτερο 45λεπτο μοιάζει... τυπική διαδικασία.

• 21:17
    45'
    Τέλος στο πρώτο μέρος

Δικαίως προηγείται ο Ολυμπιακός, που είχε περισσότερες ευκαιρίες στο πρώτο μέρος. Το μοναδικό γκολ ο Χριστοδουλόπουλος με κεφαλιά στο 23'.

• 21:10

Έπεσε κάπως ο ρυθμός του αγώνα.

• 21:03
    32'

Κίτρινη κάρτα στον Φορτούνη για μια αγκωνιά που έριξε σε αντίπαλό του.

• 20:58
    27'
    ΓΚΟΟΟΟΛ για τον Ολυμπιακό!

Πολύ ωραία σέντρα του Ομάρ από τα δεξιά, από το ύψος του πέναλτι ο Λάζαρος έγραψε το 0-1!

• 20:44
    15'

Ανεβάζει στροφές ο Ολυμπιακός και πιέζει

• 20:44
    7'

Δοκάρι για τον Ολυμπιακό σε σουτ του Φορτούν

• 20:33

Παιχνίδι κέντρου στα πρώτα λεπτά.

• 20:31
    1'

Ξεκίνησε το παιχνίδι...

• 20:31

Η ομάδα του Μαρτίνς θέλει να επαναλάβει την εξαιρετική εμφάνιση του πρώτου ματς (4-0) και να προκριθεί με μια δεύτερη νίκη, που θα ενισχύσει τη βαθμολογία τη δική του, αλλά και της χώρας μας στην Ευρώπη.