LIVE: Μάντσεστερ Σίτι-Ολυμπιακός 3-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: Μάντσεστερ Σίτι-Ολυμπιακός (22:00, Cosmote Sport 2HD & thepressroom.gr)

Ενημερώθηκε: 03/11/20 - 23:53

Οι νταμπλούχοι Ελλάδας, μετά την ήττα στο Πόρτο, θα ψάξουν για το θαύμα. Ο Πέδρο Μαρτίνς άφησε τον Κώστα Φορτούνη στην Αθήνα, με τον Πορτογάλο να εξηγεί ότι ο διεθνής μέσος ενημέρωσε ότι δεν μπορεί να προπονηθεί.

Ο Μαρτίνς αναμένεται να ξεκινήσει την ομάδα με τον Σα στο τέρμα και τους Χολέμπας, Σισέ, Σεμέδο και Ραφίνια στην άμυνα. Καμαρά, Μπουχαλάκης και Εμβιλά θα είναι η τριάδα των χαφ, ο Ελ Αραμπί φυσικά θα είναι στην κορυφή κι ο Βαλμπουενά θα είναι ο ένας σίγουρος για τα άκρα ενώ παίζεται η συμμετοχή του Μασούρα ή του Ραντζέλοβιτς στο αρχικό σχήμα.

Από την άλλη ο Πεπ Γκουαρδιόλα αναμένεται να παρατάξει την ομάδα του με τον Έντερσον στο τέρμα και τους Γουόκερ, Στόουνς, Ακε, Ζιτσένκο στην άμυνα. Ντε Μπρόινε, Γκουντογκάν και Μπρούνο Σίλβα θα είναι στην τριάδα των χαφ κι οι Στέρλινγκ, Ζεσούς, Φοντέν στην επίθεση.

Μάντσεστερ Σίτι
3-0
  • 23:53

Σίτι-Ολυμπιακός 3-0!

• 23:49
    90'
    Γκολ για τη Σίτι!

Ωραίο σουτ του Κανσέλο εκτός περιοχής, η μπάλα στη δεξιά γωνία του Σα

• 23:40
    81'
    ΓΚΟΛ για τη Σίτι

Ο Ζέσους μπήκε στην περιοχή από τα δεξιά και πέτυχε ένα πολύ ωραίο γκολ με τρομερό τελείωμα, αφού ο Σα δ

• 23:33
    73'
    Πολύ καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό

Εξαιρετική κίνηση του Χολέμπας, που μπούκαρε από τα αριστερά, αλλά κακό γύρισμα

• 23:24
    64'

Σουτ του Μπρούμα, η μπάλα λίγο δίπλα από το δεξί του Έντερσον που έλεγχε την πορεία της.

• 23:21
    61'

Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Κάθετη μπαλιά του Πέπε, κοντρόλ και σουτ του Ελ Αραμπί, που μπλόκαρε με τη δεύτερη ο Έντερσον

• 23:20
    58'
    Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό

Γύρισμα του Καμαρά από τα δεξιά, που πίεσε και έκλεψε, δεν φτάνει στην μπάλα ο Ελ Αραμπί και στη συνέχεια διώχνει ο Στόουνς.

• 23:15
    54'
    Μεγάλη ευκαιρία ο Ολυμπιακός

Λάθος γύρισμα του Φόντεν και σουτ του Βαλμπουενά στην κίνηση με το αριστερό μέσα από την περιοχή, με τον Στόουνς πάνω του.

• 23:11
    52'

Επίθεση με καλές προϋποθέσεις για τον Ολυμπιακό, ο Μπρούμα καθυστέρησε και τον έκλεισε η άμυνα της Σίτι

• 22:21
    19'

Αντεπίθεση της Σίτι με τον Στέρλινγκ, που άδειασε τον Σεμέδο και στη συνέχεια ο Ραφίνια έδιωξε σωτήρια σε κόρνερ

• 22:16
    13'

Ωραία κυκλοφορία της μπάλας και καλή συνεργασία ανάμεσα στον Ντε Μπρόινε και τον Τόρες, που έκαναν το 1-2 και ο δεύτερος εκτέλεσε τον Σα.

• 22:14
    12'

Ευκαιρία για τη Σίτι. Λάθος του Σεμέδο, ο Ντε Μπρόινε βρέθηκε φάτσα με τον Σα, έκανε το γύρισμα και απομάκρυνε η άμυνα του Ολυμπιακού

• 22:14
    9'

Αναστάτωση στην περιοχή του Ολυμπιακού. Ο Σισέ απομάκρυνε αρχικά όπως-όπως μετά το γέμισμα του Στέρλινγκ. Έπειτα ο Ραφίνια και Σα δεν συνεννοήθηκαν καλά, αλλά τελικά ο γκολκίπερ του Ολυμπιακού έπεσε και μπλόκαρε την μπάλα

• 22:09
    7'

Ευκαιρία για τη Σίτι. Τακουνάκι του Τόρες και διώχνει σε κόρνερ ο Ελ Αραμπί

• 22:03
    1'

Ξεκίνησε το παιχνίδι

• 21:59

Και τώρα ο ύμνος του Champions League

• 21:58

Είσοδος των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο

• 21:41

Διαιτητής: Κάρλος ντελ Θέρο Γκράντε (Ισπανία) Βοηθοί: Χουάν Κάρλος Γιούστε, Ρομπέρτο Αλόνσο Φερνάντεθ (Ισπανία) Τέταρτος: Χοσέ Λουίς Μουνουέρα Μοντέρο (Ισπανία) VAR: Χοσέ Μαρία Σάντσεθ, AVAR: Γκιγέρμο Κουάντρα Φερνάντεθ (Ισπανία)

• 21:35
    Τα στοιχεία στα οποία στέκονται οι Αγγλοι

- Ο Ολυμπιακός είναι η πρώτη δουλειά για τον Μαρτίνς εκτός Πορτογαλίας.

- Στις επιτυχίες του συλλόγου επί των ημερών του Πορτογάλου είναι η πορεία στους 16 του Europa League κι η κατάκτηση του περσινού νταμπλ, αφού απέκλεισε την Άρσεναλ.

- Για τον Ολυμπιακό η καλύτερη πορεία στο Champions League είναι τη σεζόν 1998-1999 όταν αποκλείστηκε στους «8» από τη Γιουβέντους.

- Αυτή είναι η πρώτη φορά που ο Ολυμπιακός συναντά τη Σίτι σε ευρωπαϊκή διοργάνωση.

• 21:27

Αντίθετα η Σίτι έχει κάνει το 2Χ2 στον όμιλο καθώς επικράτησε και των Πόρτο και Μαρσέιγ

• 21:27

Ο Ολυμπιακός στις δύο πρώτες αγωνιστικές έχει μία νίκη και μία ήττα με Μαρσέιγ και Πόρτο