LIVE: Μίλαν-Ολυμπιακός 3-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: Μίλαν-Ολυμπιακός (19:55, Cosmote Sport 2HD & thepressroom.gr)

Ενημερώθηκε: 04/10/18 - 21:56

Ο Ολυμπιακός επιστρέφει στο Σαν Σίρο 59 χρόνια μετά το πρώτο του ευρωπαϊκό ματς με στόχο ένα θετικό αποτέλεσμα που θα τον κρατήσει ζωντανό στην υπόθεση-πρόκριση, απέναντι στη Μίλαν.

Οι Πειραιώτες μετά την εντός έδρας ισοπαλία με την Μπέτις ξέρουν καλά πως αν φύγουν από το Μιλάνο με βαθμό ή βαθμούς τότε αυξάνουν κατά πολύ τις πιθανότητες για πρόκριση.

Παράλληλα, όμως επειδή υπάρχει και το ντέρμπι της Κυριακής με την ΑΕΚ, ο Πέδρο Μαρτίνς θα φρεσκάρει την ομάδα του έχοντας αφήσει στην Αθήνα αρκετούς βασικούς

Μίλαν
Μίλαν
3-1
  • 21:55

Ο Ολυμπιακός παρά το γεγονός πως προηγήθηκε, ηττήθηκε από τη Μίλαν με 3-1.

• 21:32

Η Μίλαν ανατρέπει μέσα σε 10’ το ματς..

• 21:18
    61'

Ημιτελής προσπάθεια της Μίλαν με καλές προϋποθέσεις. Γύρισμα του Τσαλχάνογλου, βρήκε αέρα ο Σαπάτα σχεδόν από το ύψος του πέναλτι.

• 21:04

Πιέζει η Μίλαν!

• 20:55

ερυθρόλευκοι προηγούνται με την κεφαλιά του Γκερέρο στο 14ο λεπτό. Οι ερυθρόλευκοι στέκονται πολύ καλά στο ματς, μετά το παθητικό τους ξεκίνημα στο πρώτο 10λεπτο. Έχουν προκαλέσει πολλά προβλήματα στους γηπεδούχους μέσω των κόντρα επιθέσεων και αν ήταν πιο συγκεντρωμένοι στην τελική προσπάθεια θα μπορούσαν να είχαν σημειώσει κι άλλο γκολ. Οι "ροσονέρι" ανέβηκαν επιθετικά στο τελευταίο 10λεπτο και είχαν πολύ καλή στιγμή με τον Ιγκουαΐν στο 35', όταν και νικήθηκε από τον Σα. Παίζει πολύ με σέντρες η ομάδα του Γκατούζο

• 20:27

Ωραία αντεπίθεση του Ολυμπιακού με τον Φετφατζίδη, που μοίρασε για τον Ναουέλ, αλλά αυτός καθυστέρησε χαρακτηριστικά και ενώ τον περίμενε κι ο Κούτρης, με αποτέλεσμα να χάσει την μπάλα. Εδώ θα μπορούσαν να κάνουν και πάλι τη ζημιά οι Πειραιώτες

• 20:13

"Ζεστάθηκε" πολύ ο κόσμος του Ολυμπιακού που βρίσκεται στο γήπεδο, μετά το γκολ. Ουσιαστικά, μόνο οι Έλληνες ακούγονται αυτήν τη στιγμή

• 20:12
    14'
    ΓΚΟΟΟΟΛ για τον Ολυμπιακό!

Ο Γκερέρο έπιασε την κεφαλιά μετά από ωραία σέντρα του Κούτρη και ανοίγει το σκορ!

• 20:07

Πολύ παθητικός ο ρόλος του Ολυμπιακού στο ξεκίνημα

• 20:06
    6'
    Ακυρώνεται γκολ της Μίλαν

Σέντρα Σούσο, κεφαλιά Μποναβεντούρα και ο Καστιγέχο που έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα, ήταν εκτεθειμένος. Ίσως και να κατέληγε στα δίχτυα και να μην την έβρισκε ο Ισπανός

• 20:06
    1'

Ξεκίνησε το ματς

• 19:52
    Και ο Βαγγέλης Μαρινάκης στο «Σαν Σίρο»

Μαρινακης

• 19:51

Η Μίλαν είναι στην πρώτη θέση, καθώς επικράτησε 1-0 της Ντουντελάνζ στην πρώτη αγωνιστική, ενώ ως γνωστόν ο Ολυμπιακός ήρθε 0-0 με την Μπέτις στο Καραϊσκάκη

• 19:51

Υπενθυμίζεται ότι ακολουθεί και το ντέρμπι με την ΑΕΚ και συνολικά υπάρχουν πολλά δύσκολα ματς σε σύντομο χρονικό διάστημα

• 19:33
    Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς)

Σα Τοροσίδης, Μιράντα, Παπέ Σισέ, Κούτρης, Νάτχο, Γκιγιέρμε, Τουρέ, Ναουέλ, Φετφατζίδης,Γκερέρο.

• 19:32
    Μίλαν (Τζενάρο Γκατούζο)

Ρέινα, Καλάμπρια, Μποναβεντούρα, Καστιγέχο, Σούσο, Ιγκουαϊν, Ρομανιόλι, Μπακαγιόκο, Ζαπάτα, Μπίλια και Ροντρίγκες

• 19:32

Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δυο ομάδων...

• 19:31

Η UEFA όρισε τον 40χρονο Σκωτσέζο διαιτητή Μπόμπι Μάντεν για την αναμέτρηση του Σαν Σίρο μεταξύ της Μίλαν και του Ολυμπιακού

• 19:31

H ομάδα του Πέδρο Μαρτίνς ψάχνει το θετικό αποτέλεσμα σε ιταλικό έδαφος, με αντίπαλο τους «Ροσονέρι», έναν σύλλογο ο οποίος έχει ουκ ολίγες ευρωπαϊκές παραστάσεις αλλά και τίτλους.