LIVE: Μπέρνλι-Ολυμπιακός 1-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: Μπέρνλι-Ολυμπιακός 0-0 (συνεχής ενημέρωση)

Ενημερώθηκε: 31/08/18 - 01:26

Την πρόκριση στους ομίλους του Europa League πήρε ο Ολυμπιακός, ο οποίος απέσπασε ισοπαλία με 1-1 από την Μπέρνλι και σε συνδυασμό το 3-1 του πρώτου αγώνα θα μπει στην αυριανή κλήρωση μαζί με τον ΠΑΟΚ.

Ο Ποντένσε στο 83' σφράγισε την πρόκριση για τους Πειραιώτες, ενώ ο Βίντρα στο 86' διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Αξίζει να σημειωθεί ότι οι Αγγλοι έχασαν σωρεία ευκαιριών και είχαν ένα δοκάρι.

Μπέρνλι
Μπέρνλι
1-1
  • 23:38
    94'

Ο Ολυμπιακός, αν και πολύ τυχερός, πήρε την πρόκριση για τους ομίλους του Europa League.

• 23:35
    Χάνουν τα πάντα οι Άγγλοι!

Νέα... τρικυμία στην άμυνα του Ολυμπιακού, βρέθηκαν σε θέση βολής οι παίκτες της Μπέρνλι, αλλά... με τα πολλά απομακρύνθηκε ο κίνδυνος

• 23:30
    88'
    Αλλαγή για τον Ολυμπιακό

Στη θέση του Φορτούνη, ο Τοροσίδης.

• 23:28
    86'
    Γκολ για τη Μπέρνλι!

Πάλι πρόβλημα για τον Ολυμπιακό σε στατική φάση από κόρνερ και έναν χαμό στη μικρή περιοχή, ο Βίντρα κάνει το 1-1

• 23:24
    81'
    Νέα απίθανη φάση για τη Μπέρνλι!

Τραγικό λάθος του Μπουχαλάκη, που αναγκάζει τον Γιαννιώτη να απομακρύνει όπως-όπως, κακό πλασέ του Βίντρα πάνω από την εστία, ενώ είχε όλο το τέρμα μπροστά του.

• 23:21
    78'

Κάρτα στον Μπάρντσλεϊ

• 23:20
    78'

Κίτρινη κάρτα στον Γιαννιώτη για καθυστέρηση.

• 23:16
    75'
    Διπλή αλλαγή για τη Μπέρνλι

Εκτός Λένον και ΜακΝιλ, μέσα Κορκ και Γούντ.

• 23:13
    72'

Στη θέση του Γκερέρο, ο Χασάν

• 23:08
    67'

Κίτρινη κάρτα στον Τσιμίκα.

• 23:06
    65'
    Αλλαγή για την Μπέρνλι

Έξω ο Μπαρνς, μέσα ο Βίντρα

• 22:59
    56'
    Ακόμα μια χαμένη ευκαιρία για τη Μπέρνλι!

Πιάστηκε στον... ύπνο η άμυνα του Ολυμπιακού στη στατική φάση, απομάκρυναν σε δεύτερο χρόνο!

• 22:55
    52'
    Κι άλλη φάση για την Μπέρνλι!

Μακρινό σουτ του ΜακΝίλ, πολύ καλή επέμβαση του Γιαννιώτη σε κόρνερ!

• 22:53
    50'

Κίτρινη κάρτα στον Μπαρνς

• 22:51
    48'
    Συνεχίζει την πίεση η Μπέρνλι, νέα μεγάλη στιγμή!

Τρομερό πλασέ εκτός περιοχής από τον Βόουκς, η μπάλα στο αριστερό δοκάρι!

• 22:48
    46'

Ξεκίνησε το β' μέρος

• 22:35
    45'

Τυχερός ο Ολυμπιακός που είναι με το μηδέν στην άμυνα...

• 22:30
    44'
    Νέα φάση για τη Μπέρνλι!

Ο Μιράντα δεν παίζει καλά το οφσάιντ με αποτέλεσμα να βγουν στην αντεπίθεση οι γηπεδούχοι, η μπάλα έφτασε στον Βόουκς, που πλάσαρε, αλλά η μπάλα πέρασε δίπλα από το αριστερό δοκάρι

• 22:17
    30'
    Κι άλλη μεγάλη ευκαιρία για τη Μπέρνλι!

Κόρνερ από τα δεξιά, οι παίκτες της Μπέρνλι κερδίζουν την κεφαλιά, αλλά ο Βόουκς, αμαρκάριστος στο δεύτερο δοκάρι, στέλνει τη μπάλα, μόλις άουτ!

• 22:16
    29'
    Νέα φάση για τους Άγγλους!

Νέα στατική φάση για τους γηπεδούχους που φέρνει αναστάτωση, με την μπάλα να φτάνει στον Χέντρικ, αλλά σωτήρια στο σουτ που επιχείρησε, έβαλε την κόντρα ο Γκερέρο, παραχωρώντας το κόρνερ

• 22:11
    23'
    Μεγάλη ευκαιρία για τη Μπέρνλι!

Λάθος του Ομάρ που κρατάει την μπάλα έξω από την περιοχή της ομάδας του, την έχασε, ο ΜακΝίλ έκανε τη σέντρα για το κεφάλι του Βόουκς, αλλά ευτυχώς για τον Ολυμπιακό η μπάλα κατέληξε άουτ

• 22:05
    18'
    Ευκαιρία για τη Μπέρνλι!

Εκτέλεση κόρνερ από την Μπέρνλι, δεν απομάκρυναν την μπάλα οι αμυντικοί του Ολυμπιακού, έστειλε ψηλά την μπάλα ο Βόουκς

• 21:59
    11'

Έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων η Μπέρνλι

• 21:54
    7'

Κάθετη του Φορτούνη στον Ποντένσε, καθυστέρησε αυτός μη εμπιστευόμενος το αριστερό του και η μπάλα καταλήγει άουτ

• 21:50
    1'
    Ευκαιρία για την Μπέρνλι!

Ο Γουέστγουντ γύρισε την μπάλα όντας μέσα στην περιοχή, απομάκρυνε σε κόρνερ με υπερένταση ο Γιαννιώτης

• 21:46
    1'

• 21:43

Στον αγωνιστικό χώρο για την παρουσίασή τους οι ομάδες

• 21:39
    Αναπληρωματικοί των δυο ομάδων

Μπέρνλι: Χαρτ, Λόουτον, Κορκ, Ταρκόφσκι, Γουντ, Γουόρντ, Βίντρα

Ολυμπιακός: Χουτεσιώτης, Νάτχο, Φετφατζίδης, Ανσαριφάρντ, Κούκα, Τοροσίδης, Σισέ

• 21:30

Διαιτητής: Βίκτορ Κασάι Α’ βοηθός: Γκίοργκι Ρινγκ Β’ βοηθός: Βένσελ Τοτ 4ος: Σάντορ Σάμπο

• 21:20

Να θυμίσουμε, πως στο πρώτο παιχνίδι στο "Γ. Καραϊσκάκης", ο Ολυμπιακός είχε επικρατήσει με 3-1 της Μπέρνλι.

• 21:19

Μπέρνλι: Χίτον, Τέιλορ, Μι, Βόουκς, Μπαρνς, Χέντρικ, Γουέστγουντ, Λένον, Μπάρντσλεϊ, Λονγκ, ΜακΝιλ

Ολυμπιακός: Γιαννιώτης, Καμαρά, Μπουχαλάκης, Φορτούνης ως αρχηγός, Γκερέρο, Λάζαρος, Ομάρ, Τσιμίκας, Μιράντα, Βούκοβιτς, Ποντένσε