LIVE: Ολυμπιακός-Λαμία 2-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: Ολυμπιακός-Λαμία (19:30, Novasports 1HD & thepressroom.gr)

Ενημερώθηκε: 15/01/18 - 21:19

Στον αγώνα με τον οποίο απόψε ολοκληρώνεται η 17η αγωνιστική, o Ολυμπιακός υποδέχεται τη Λαμία (19:30, Novasports 1HD & thepressroom.gr) δίχως τίποτε άλλο στο μυαλό του πέρα από τους τρεις βαθμούς.

Εκτός πλάνων του Γκαρθία είναι οι τραυματίες Ελαμπντελαουί και Οφόε, καθώς και οι τιμωρημένοι Σισέ και Ταχτσίδης. Ο Γκαρθία πήρε 21 παίκτες μαζί του και πέρα από τους επικρατέστερους για την ενδεκάδα οι υπόλοιποι είναι οι Χουτεσιώτης, Ανδρούτσος, Μποτία, Τζούρτζεβιτς, Χατζισαφί, Ίγκορ, Μάρτινς, Πάρντο, Σεμπά και Βούκοβιτς.

2-0
Λαμία
Λαμία
  • 21:18

Χωρίς να φορτσάρει ιδιαίτερα, ο Ολυμπιακός επικράτησε 2-0 της Λαμίας χάρη στα γκολ των Μάριν, Ανσαριφάρντ και επέστρεψε στην κορυφή της βαθμολογίας

• 21:18
    93'

Κίτρινη κάρτα στον Φιγκέιρας

• 21:16

Συμπληρώθηκαν τα 90'. Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος

• 21:13
    88'

Κίτρινη κάρτα στον Ασίγκμπα

• 21:10
    85'
    Αλλαγή για τον Ολυμπιακό

Τζούρτζεβιτς αντί Ανσαριφάρντ

• 21:06
    81'

Σεμπά αντί Φορτούνη

• 21:05
    77'

Διαγώνιο σουτ του Πάρντο από τα όρια της περιοχής, μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος

• 20:58
    72'

Ωραία προσπάθεια και διαγώνιο σουτ του Ανσαριφάρντ, η μπάλα σταμάτησε στο κεφάλι του Αναστασιάδη, ο οποίος έπεσε στο έδαφος και δείχνει να ζαλίζεται. Σηκώθηκε ο αμυντικός της Λαμίας.

• 20:56
    72'
    Τρίτη αλλαγή για την Λαμία

Ορτέγκα αντί Κουκόλη

• 20:55
    70'

Πάρντο αντί Μιραλάς, ο οποίος αποθεώνεται

• 20:51
    66'
    Ευκαιρία για την Λαμία

Ο Πίτι εκτέλεσε το κόρνερ, ο Αναστασιάδης πήδηξε ολομόναχος αλλά η κεφαλιά του πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

• 20:39
    53'
    Δεύτερη αλλαγή για τη Λαμία

Βουό αντί Ακόστα

• 20:39
    51'
    Αλλαγή για την Λαμία

Ο Κουτρουμάνος στη θέση του Αναστασόπουλου

• 20:38
    48'
    Κι άλλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό!

Ανσαριφάρντ και Φορτούνης άλλαξαν γρήγορα την μπάλα, ο δεύτερος έκανε και το διαγώνιο σουτ μέσα από την περιοχή αλλά δεν βρήκε στόχο

• 20:38
    47'
    Απίθανη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό

Ο Μάριν κλέβει την μπάλα, δίνει έτοιμο γκολ στον Φορτούνη αλλά το πλασέ του Έλληνα μεσοεπιθετικού ήταν κάκιστο και δεν βρήκε εστία

• 20:38
    46'

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο

• 20:15
    45'

Μετά τα πρώτα 45', ο Ολυμπιακός βρίσκεται μπροστά στο σκορ, με 2-0 απέναντι στη Λαμία

• 20:13
    43'

Πρώτο κόρνερ για την Λαμία στο ματς μετά από κούρσα του Βασιλαντωνόπουλου. Περνάει ανεκμετάλλευτο

• 20:07
    37'
    Δεύτερο γκολ για τον Ολυμπιακό!

Ο Ζιλέ πίεσε και έκλεψε τη μπάλα, από τους αμυντικούς της Λαμίας και σέρβιρε έτοιμο γκολ στον Καρίμ Ανσαριφάρντ, που δεν δυσκολεύτηκε να κάνει το 2-0 για τον Ολυμπιακό!

• 20:02
    32'

Διαγώνιο σουτ του Μάριν, η μπάλα καταλήγει στην εξωτερική πλευρά των διχτύων

• 19:57
    27'

Παραμένει το 1-0 υπέρ του Ολυμπιακού κόντρα στην Λαμία χάρη στο γκολ του Μάρκο Μάριν

• 19:51
    21'

Σκληρό φάουλ του Ρομαό στον Αναστασόπουλο, του χαρίζει την κίτρινη κάρτα ο Σέζος

• 19:51

78%-22% η κατοχή υπέρ του Ολυμπιακού που έχει τον απόλυτο έλεγχο του αγώνα. Ξεκάθαρα με αμυντικό προσανατολισμό έχει παραταχθεί η Λαμία που δεν βγαίνει από το... καβούκι της!

• 19:44
    14'

Kίτρινη κάρτα στον Πίτι για φάουλ στον Ρομαό

• 19:44

Πέμπτο γκολ του Μάριν στο φετινό πρωτάθλημα, πέμπτη ασίστ του Φορτούνη στην Σούπερ Λίγκα

• 19:41
    9'
    ΓΚΟΟΟΟΛ για τον Ολυμπιακό!

Μετά από εξαιρετική κάθετη πάσα του Φορτούνη, ο Μάριν βγήκε απέναντι από τον Παπαδόπουλο και με εξαιρετικό τσιμπητό πλασέ πέρασε την μπάλα πάνω από το σώμα του αντίπαλου πορτιέρε για το 1-0!

• 19:36

Προσπαθεί να επιβάλλει τον ρυθμό του στα πρώτα λεπτά ο Ολυμπιακός αλλά δυσκολεύεται κόντρα στην καλοστημένη Λαμία

• 19:30
    1'

• 19:29

Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Αθανάσιος Σέζος (Κιλκίς), με βοηθούς τους Χασάν Κούλα (Ξάνθης), Εμμανουήλ Καλφάκη (Χανίων), ενώ τέταρτος είναι ο Στυλιανός Φώτης (Ευβοίας)

• 19:29
    Η σύνθεση της φιλοξενούμενης Λαμίας

Λαμία (Μπάμπης Τεννές): Παπαδόπουλος, Ασίγκμπα, Αναστασιάδης, Κουκόλης, Παντελιάδης, Βασιλαντωνόπουλος, Αναστασόπουλος, Μπλάζιτς, Πίτι, Βάρντερσον, Ακόστα

Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους οι Πίτκας, Μπουλούλης, Ορτέγκα, Καραγιάννης, Τσούκαλος, Κουτρομάνος, Βουό

• 19:29
    Η σύνθεση του Ολυμπιακού

Ολυμπιακός (Όσκαρ Γκαρθία): Προτό, Φιγκέιρας, Μποτία, Ένχελς, Κούτρης, Ρομαό, Ζιλέ, Μάριν, Φορτούνης, Μιραλάς, Ανσαριφάρντ

Στον πάγκο για τους γηπεδούχους οι Χουτεσιώτης, Τζούρτζεβιτς, Μαρτίνς, Ανδρούτσος, Νικολάου, Πάρντο, Σεμπά

• 19:28

Στην 3η θέση με 35 βαθμούς και δύο λιγότερους από ΠΑΟΚ και ΑΕΚ ο Ολυμπιακός, στην 13η με 16 βαθμούς η Λαμία.