LIVE: Ολυμπιακός-Μπάγερν Μονάχου 2-3 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: Ολυμπιακός-Μπάγερν Μονάχου (συνεχής ενημέρωση)

Ενημερώθηκε: 22/10/19 - 23:55

Η Μπάγερν νίκησε με 3-2 τον Ολυμπιακό, που ήταν εξαιρετικός, αλλά δεν απέφυγε την δεύτερη ήττα στον 2ο όμιλο.

2-3
Μπάγερν Μονάχου
  • 23:52

Η Μπάγερν φεύγει με τη νίκη από το "Γ. Καραϊσκάκης", επικρατώντας με 3-2 του Ολυμπιακού σε ένα χορταστικό παιχνίδι.

• 23:49
    91'

Σουτ του Λοβέρα, κόντραρε η μπάλα κόρνερ για τον Ολυμπιακό! Πέρασε ανεκμετάλλευτο

• 23:48
    90'

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις

• 23:46
    88'
    Αλλαγή για τον Ολυμπιακό!

Ραντζέλοβιτς αντί Καμαρά! Όλα για όλα από τον Μαρτίνς!

• 23:45
    88'
    Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό!

Ο Ποντένσε έκανε πολύ ωραία προσπάθεια, μπήκε μέσα στην περιοχή και σούταρε δυνατά αλλά ο Νόιερ μπλόκαρε

• 23:43
    86'
    Αλλαγή για την Μπάγερν

Πέρισιτς αντί Μίλερ

• 23:37
    79'
    ΓΚΟΟΟΟΟΛ! Μειώνει ο Ολυμπιακός!

Ο Γκιγέρμε έπιασε σουτ εκτός περιοχής, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε στα δίχτυα του Νόιερ.

• 23:36
    78'
    Αλλαγή για τον Ολυμπιακό

Γκερέρο αντί Μασούρα

• 23:33
    75'
    Γκολ για την Μπάγερν!

Ο Τολισό είδε την μπάλα να του στρώνεται στο ημικύκλιο, έπειτα από προσπάθεια του Κουτίνιο και με γλυκό σουτ νίκησε τον Σα.

• 23:30
    73'

Κίτρινη στον Σεμέδο

• 23:29
    72'

Κίτρινη στον Νόιερ για διαμαρτυρίες

• 23:25
    69'

Λοβέρα αντί Μπουχαλάκη

• 23:24

Άρχισαν το... πάρτι στην κερκίδα τους οι Γερμανοί μετά το 1-2!

• 23:20

Έγινε ενδοσυνεννόηση με VAR λόγω υποψίας για οφσάιντ του Πολωνού. Οριακή η φάση, αλλά καλύπτεται

• 23:19
    62'

Πρώτη κεφαλιά του Μπόατενγκ, δεύτερη του Μίλερ και από κοντά ο Λεβαντόφσκι σκοράρει! Γυρίζουν το παιχνίδι οι Βαυαροί!

• 23:16
    59'

Ο Ερναντέζ περνάει εκτός για να μπει ο Μπόατενγκ

• 23:14
    55'

Διαμαρτυρίες από τον Μασούρα για πέναλτι, έπειτα από πτώση στην περιοχή. Δεν φαίνεται να υπάρχει κάτι

• 23:12
    53'

Πρόβλημα με τον Ερναντέζ για την Μπάγερν, βρίσκεται στο έδαφος, έπειτα από κόντρα με τον Ομάρ

• 23:12

Έχει μπει καλά ο Ολυμπιακός στο δεύτερο μέρος. Αρκετά καλός ο Ποντένσε στο ξεκίνημα του δεύτερου μέρους.

• 23:05
    47'
    Νέα στιγμή για τους Πειραιώτες

Έπειτα από στημένη φάση, ο Μεριά βρέθηκε στην πορεία της μπάλας, αλλά δεν μπόρεσε να εκτελέσει καλά από κοντά

• 23:04
    46'
    Φάση για τον Ολυμπιακό

Ωραία κίνηση του Ποντένσε από τα δεξιά και άστοχη κεφαλιά του Μασούρα

• 23:04
    46'

Ξεκίνησε το β' μέρος!

• 23:02

Ο Τολισό αντί του Χάβι Μαρτίνεθ

• 22:59

Ο Ελ Αραμπί άνοιξε στο 23' το σκορ με κεφαλιά, έπειτα από σέντρα του Τσιμίκα, ενώ ο Λεβαντόφσκι ισοφάρισε στο 34' με σουτ από κοντά, παίρνοντας το... ριμπάουντ, μετά από καλή απόκρουση του Σα σε σουτ του Μίλερ

• 22:48

Ολυμπιακός και Μπάγερν Μονάχου πηγαίνουν στα αποδυτήρια με το σκορ στο 1-1...

• 22:45
    44'

Άστοχο σουτ του Μίλερ με το αριστερό εκτός περιοχής, πέρασε δίχως ανησυχία η φάση, με την μπάλα να καταλήγει εκτός.

• 22:41
    39'
    Μεγάλη φάση για τους Γερμανούς!

Γύρισμα του Γκνάμπρι από τα αριστερά και κακό τελείωμα του Κουτίνιο μισό μέτρο από την εστία, που έστειλε την μπάλα πάνω από την αντίπαλη εστία

• 22:38

Ο Ολυμπιακός είχε πάρει... αέρα μετά το 1-0, δεν είχε απειληθεί από εκείνο το σημείο και μετά (το είχε κάνει η Μπάγερν πριν το γκολ των Πειραιωτών), αλλά έτσι είναι οι Βαυαροί, αυτός είναι ο -φορμαρισμένος αυτήν την περίοδο- Λεβαντόφσκι...

• 22:35
    34'

Ο Μίλερ σούταρε σχεδόν από το ύψος του πέναλτι, ο Σα έκανε εξαιρετική επέμβαση, αλλά ο -αφύλαχτος- Λεβαντόφσκι από κοντά ισοφάρισε

• 22:33
    31'
    Φάση για τον Ολυμπιακό!

Ο Μασούρας συνεργάστηκε με τον Τσιμίκα, που έκανε επικίνδυνο γύρισμα και ο Ερναντέζ με άτσαλο τρόπο έδιωξε, δίνοντας κατεύθυνση στην μπάλα προς την εστία, όπου βρέθηκε σε ετοιμότητα ο Νόιερ

• 22:30
    30'

Επικίνδυνη επίθεση της Μπάγερν με τον Κίμιχ να κάνει το γύρισμα από τα δεξιά και το Τσιμίκα να παραχωρεί κόρνερ προ του Λεβαντόφσκι

• 22:27

Εξαιρετικός Γιώργος Μασούρας σε αυτό το πρώτο μισό του α' μέρους.

• 22:23
    22'
    ΓΚΟΟΟΟΟΛ για τον Ολυμπιακό!

Αντεπίθεση με Ποντένσε, Μασούρα και Τσιμίκα, που σέρβιρε για το κεφάλι του Ελ Αραμπί, που νίκησε τον Νόιερ, παρά την προσπάθεια του Γερμανού

• 22:19
    18'

Βολέ του Γκιγέρμε στην κίνηση, μετά από γύρισμα του Καμαρά, η μπάλα έφυγε ψηλά έξω

• 22:16
    16'

Άστοχο σουτ του Λεβαντόφσκι, εκτός περιοχής

• 22:15
    13'

Καλή κίνηση του Κουτίνιο, που μπήκε από τα αριστερά, αλλά το χαμηλό του σουτ μπλόκαρε ο Σα

• 22:15

Έχει την κατοχή της μπάλας, η Μπάγερν, την περιμένει ο Ολυμπιακός

• 22:13
    11'

Σέντρα του Ποντένσε σε επίθεση με καλές προϋποθέσεις, μπλόκαρε ο Νόιερ

• 22:08
    3'

Επικίνδυνη επίθεση της Μπάγερν, με τον Τιάγκο να μοιράζει για τον Λεβαντόφσκι, που προσπάθησε να βρει συμπαίκτη του, αλλά με την έξοδο του Σα, "έσβησε" η φάση

• 22:02
    1'

• 21:52

Πριν από τρία χρόνια είχαν συναντηθεί ξανά στο ίδιο γήπεδο οι δύο ομάδες, με τους Γερμανούς (του Πεπ Γκουαρδιόλα) να επικρατούν 3-0 των Πειραιωτών του Μάρκο Σίλβα

• 21:51

Στον πάγκο της Μπάγερν: Ούλριχ, Πέρισιτς, Μπόατενγκ, Γκορέτσκα, Ντέιβις, Τολισό και Κομάν.

• 21:51

Στον πάγκο του Ολυμπιακού βρίσκονται οι: Αλέν, Γκερέρο, Λοβέρα, Παπαδόπουλος, Ξενιτίδης, Γκασπάρ, Ραντζέλοβιτς.

• 21:50

Μπαγερν Μονάχου (Νίκο Κόβατς): Νόιερ, Αλάμπα, Παβάρ, Ερναντέζ, Τιάγκο Αλκάνταρα, Μαρτίνεθ, Κίμιχ, Γκνάμπρι, Κοουτίνιο, Μίλερ, Λεβαντόφσκι

• 21:50

Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Σα, Ελαμπντελαουί, Μεριά, Σεμέδο, Τσιμίκα, Γκιγέρμε, Μπουχαλάκης, Καμαρά, Ποντένσε, Μασούρας, Ελ Αραμπί.

• 21:50

Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες

• 19:54

Ντροπιαστικό σκηνικό στου Ρέντη. Δείτε ΕΔΩ

• 18:49

Τελευταία επίσκεψη της Μπάγερν στο Φάληρο τον Σεπτέμβρη του 2015, με τους Γερμανούς να παίρνουν το ροζ φύλλο αγώνα με 3-0 χάρη στα γκολ των Μίλερ (52', 89') και Γκέτσε (90+2').

• 18:49

Πέραν της αυξημένης δυσκολίας του αντιπάλου, οι «ερυθρόλευκοι» καλούνται να αντιμετωπίσουν και την αρνητική παράδοση που έχουν με τους Βαυαρούς, καθώς σε τέσσερις αναμετρήσεις μετράνε ισάριθμες ήττες.

• 18:48

Στον αντίποδα, μεγάλο πλήγμα για την Μπάγερν αποτελεί ο σοβαρός τραυματισμός του διεθνή στόπερ Νίκλας Σούλε στο πρόσφατο παιχνίδι με την Άουγκσμπουργκ για το πρωτάθλημα της Bundesliga.

• 18:48

Αρκετά είναι τα αγωνιστικά προβλήματα για τον Πέδρο Μαρτίνς, καθώς ο τεχνικός των «ερυθρολεύκων» δεν υπολογίζει στους τραυματίες Βαλμπουενά, Τοροσίδη, τον τιμωρημένο Μπενζιά αλλά και τον Σισέ που αντιμετωπίζει πρόβλημα υγείας. Μάλιστα, ο Μαρτίνς αναγκάστηκε να συμπεριλάβει στην αποστολή τον νεαρό Ξενιτίδη προκειμένου να συμπληρώσει 18άδα.

• 18:48

Όμως η ήττα από τον Ερυθρό Αστέρα «πιέζει» τον Ολυμπιακό να κάνει την προσπάθεια του και να αρπάξει ό,τι περισσότερο μπορεί από αυτό το δύσκολο παιχνίδι.