LIVE: Ολυμπιακός-Ντιναμό Κιέβου 2-2 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: Ολυμπιακός-Ντιναμό Κιέβου (συνεχής ενημέρωση)

Ενημερώθηκε: 14/02/19 - 21:55

Ο Ολυμπιακός είχε δύο πρόσωπα στο πρώτο ματς με την Ντιναμό Κιέβου, «πλήρωσε» το κακό του δεύτερο ημίχρονο και αναδείχθηκε ισόπαλος, 2-2, με την Ντιναμό Κιέβου στο Καραϊσκάκη, για τους «32» του Europa League. Χάρη στο καλό του πρώτο 45λεπτο προηγήθηκε με 2-1 των Ουκρανών (9΄ Χασάν, 40΄ Ντίας), ωστόσο, η ομάδα του Χάτσκεβιτς βρήκε τον τρόπο να ισοφαρίσει, αρχικά με τον Μπουγιάλσκι στο 27΄ και στο 89΄ με τον Βέρμπιτς. Πλέον, οι Ουκρανοί έχουν τον πρώτο λόγο στην υπόθεση πρόκριση, καθώς η ρεβάνς θα διεξαχθεί στο Κίεβο στις 21 Φεβρουαρίου.

2-2
Ντιναμό Κιέβου
  • 21:51

Ο Ολυμπιακός μένει στο 2-2 εντός έδρας με την Ντιναμό. Ανοιχτοί λογαριασμοί.

• 21:49
    90'
    ΓΚΟΛ για τη Ντιναμό

Τσιγκάλκοφ με κεφαλιά έστρωσε στον Βέρμπιτς και αυτός από κοντά κάνει το 2-2!

• 21:31
    74'

Εξαιρετικό «στοπ» του Μεριά στον Βέρμπιτς. Όχι μόνο του έκλεψε την μπάλα ο Τυνήσιος, αλλά στη συνέχεια κέρδισε φάουλ, που απέφερε κάρτα στον Βέρμπιτς

• 21:30
    72'
    Μεγάλη φάση για τον Ολυμπιακό!

Έφυγε στην αντεπίθεση ο Ποντένσε, πήγε να περάσει από πλάγια θέση τον Μπόικο και το πλασέ του έφυγε πολύ άουτ

• 21:27
    70'
    Μεγάλη φάση για την Ντιναμό

Τεράστια επέμβαση του Σα σε σουτ του Τσιγκάλκοφ από θέση βολής στην περιοχή του Ολυμπιακού

• 21:24
    68'
    Αλλαγή για τον Ολυμπιακό

Έξω ο Φορτούνης, μέσα ο Νάτχο

• 21:23
    68'

Επικίνδυνη σέντρα της Ντιναμό από αριστερά, απομακρύνει ο Βούκοβιτς. Πιέζουν οι Ουκρανοί!

• 21:20
    64'

Λίγο πάνω από τα δοκάρια του Σα το φάουλ του Βέρμπιτς

• 21:17
    60'

Πολύ καλή ευκαιρία για την Ντιναμό με πλασέ του Σαπαρένκο να περνά μόλις αούτ!

• 21:15
    58'

Κίτρινη κάρτα στον Ποντένσε, γιατί πήγε με τις τάπες σε μαρκάρισμα

• 21:13

Χωρίς κάτι το ιδιαίτερο στο β' μέρος

• 21:05
    50'

Ανέβασμα των Ουκρανών από δεξιά, παραχωρεί κόρνερ ο Καμαρά

• 21:01
    46'
    Β' μέρος

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο. Χωρίς αλλαγές οι δυο ομάδες.

• 20:46
    Η γκολάρα του Ζιλ Ντίας
  • 20:45

Ο Ολυμπιακός προηγείται 2-1 της Ντιναμό Κιέβου, χάρη στο τρομερό τέρμα του Ζίλ Ντίας, με βολέ έξω από την περιοχή

• 20:45
    45'

Τέλος στο Α' μέρος!

• 20:42
    45'

Μπήκαμε στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, οι οποίες είναι 2 λεπτά

• 20:37
    40'
    ΓΚΟΟΟΟΛ για τον Ολυμπιακό!

Απίστευτο το γκολ του Ζιλ Ντίας με έναν κεραυνό από μακρινή απόσταση! Πρώτο τέρμα του Πορτογάλου με τη φανέλα του Ολυμπιακού!

• 20:34

Εμφανώς επηρεασμένοι οι παίκτες του Ολυμπιακού από την ισοφάριση. Έχουν χάσει την κατοχή της μπάλας. Αντίθετα οι Ουκρανοί έχουν πάρει μέτρα στον αγωνιστικό χώρο και προσπαθούν να φτάσουν με αξιώσεις στην περιοχή του Σα

• 20:31
    Το 1-1 της Ντιναμό
  • 20:29
    32'

Κίτρινη κάρτα στον Καμαρά για ένα μαρκάρισμα στο κέντρο του γηπέδου

• 20:27

Συνολικά λανθασμένη αντίδραση της άμυνας των Πειραιωτών.

• 20:27
    28'
    ΓΚΟΛ για την Ντιναμό

Ένας ωραίος συνδυασμός των Ουκρανών, που έβγαλε τον Μπουγιάλσκι αμαρκάριστο στην περιοχή του Ολυμπιακού. Ο παίκτης των φιλοξενούμενων δεν δυσκολεύτηκε να σκοράρει με πλασέ.

• 20:20
    22'

Εκπληκτικό, καθαρό κόψιμο του Σισέ στην περιοχή του Ολυμπιακού

• 20:20
    22'
    Νέα φάση για τον Ολυμπιακό

Σουτ του Ντίας έξω από την περιοχή, πέφτει και το αποκρούει με δυσκολία ο Μπόικο

• 20:20
    21'

Ακόμη ένας ωραίος συνδυασμός του Ολυμπιακού ανακόπτεται τελευταία στιγμή από την άμυνα της Ντιναμό

• 20:17
    19'
    Τεράστια ευκαιρία για τον Ολυμπιακό!

Τεράστιο λάθος της άμυνας της Ντιναμό, βγάζει τον Φορτούνη στο τετ-α-τετ με τον Μπόικο. Ο Έλληνας επιτελικός μέσος ξεπερνά τον Ουκρανό γκολκίπερ, αλλά σε κενή εστία από πλάγια θέση πλασάρει άουτ!

• 20:16
    Το γκολ του Ολυμπιακού
  • 20:08
    10'

Ο Χασάν ανοίγει το σκορ! Φοβερή βαθιά μπαλιά του Γκιγέρμε στον Φορτούνη, που κατεβάζει την μπάλα και πασάρει στον Χασάν. Ο Αιγύπτιος με άψογο τελείωμα ανοίγει το σκορ!