LIVE: Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός 1-3(1) (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός

Ενημερώθηκε: 16/02/23 - 16:59

Δεύτερη και τελευταία πράξη στον ελληνικό εμφύλιο του Challenge Cup με τον Παναθηναϊκό να περιμένει τον Ολυμπιακό στο κλειστό του Αγίου Θωμά.

Οι «πράσινοι» πήραν προβάδισμα μετά τη νίκη με 3-1 στον πρώτο αγώνα, στο κλειστό του Ρέντη και χρειάζονται δύο σετ για να προκριθούν, ενώ ο Ολυμπιακός χρειάζεται νίκη με 3-0 ή 3-1 και να επικρατήσει και στο χρυσό σετ.

Αγωνιστικά, ο Έλληνας τεχνικός εξακολουθεί να έχει ερωτηματικό δίπλα στο όνομα του Ερνάντες, ο οποίος απουσίασε από τον πρώτο ημιτελικό μετά τον τραυματισμό.

Όπως στον πρώτο αγώνα, τον οποίο διαιτήτευσαν ο Αλέξανδρος Μυλωνάκης και ο Νίκος Φραγκάκης, έτσι και στο Μαρούσι η διαιτητική δυάδα θα είναι ελληνική, με πρώτο ρέφερι τον Νώντα Γεροθόδωρο και δεύτερο τον Αλέξανδρο Αβραμίδη.