LIVE: Παναθηναϊκός-Παναιτωλικός 2-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: Παναθηναϊκός-Παναιτωλικός (συνεχής ενημέρωση)

Ενημερώθηκε: 29/11/20 - 16:56

Αναγκαία είναι η επιστροφή στις νίκες για τον Παναθηναϊκό σήμερα το μεσημέρι κόντρα στον Παναιτωλικό στο ΟΑΚΑ (15:00, Novasports 1HD & thepressroom.gr).

Οι «πράσινοι» μετά τις απώλειες που είχαν χθες Άρης και Ατρόμητος έχουν την ευκαιρία να μειώσουν την απόσταση από τις θέσεις των playoffs και δεν θέλουν να τη χάσουν.

Πάντως τα προβλήματα δεν λείπουν. Ο Λάζλο Μπόλονι δεν υπολογίζει σε δύο… μόνιμα βασικούς παίκτες (και) τη φετινή περίοδο. Ο λόγος για τον Δημήτρη Κουρμπέλη και τον Τάσο Χατζηγιοβάνη, που έμειναν εκτός αποστολής λόγω ενοχλήσεων στους προσαγωγούς και τον οπίσθιο μηριαίο αντίστοιχα.

Εκτός παραμένει και ο Σαβιέρ μετά τον τραυματισμό του στο ντέρμπι με τον Ολυμπιακό.

Παναθηναϊκός
2-1
Παναιτωλικός
  • 16:56

Ο Παναθηναϊκός επικρατεί με 2-1 του Παναιτωλικού για τη 10η αγωνιστική της Super League

• 16:54
    93'
    ΓΚΟΟΟΛ για τον Παναιτωλικό

Η ομάδα του Αγρινίου μειώνει με την εύστοχη εκτέλεση του Μεντόσα κι ενώ ο Διούδης έπεσε σωστά στα αριστερά

• 16:54
    93'

Πέναλτι υπέρ του Παναιτωλικού, για χέρι του Σάντσες

• 16:49
    90'

Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις

• 16:48
    89'

Κίτρινη κάρτα στον Σάντσες, για σκληρό μαρκάρισμα στον Ντουάρτε

• 16:48
    Η έφοδος των... περιστεριών στο ΟΑΚΑ

• 16:47
    86'

Κίτρινη κάρτα στον Μπουζούκη

• 16:44
    84'
    Αλλαγές για τον Παναθηναϊκό

Μπουζούκης αντί Βιγιαφάνιες και Τζαβίδας αντί Μαουρίσιο

• 16:40
    80'
    Αλλαγή για τον Παναιτωλικό

Μεντίνα στη θέση του Τζανακάκη

• 16:38
    79'

Κίτρινη κάρτα στον Βιγιαφάνιες

• 16:38
    78'

Μολό και Καμπετσής αντικαθιστούν τους Αϊτόρ και Μακέντα

• 16:38
    77'

Καλή στιγμή μετά από αρκετή ώρα με τον Ζαγαρίτη να εφορμά στην αντίπαλη περιοχη, αλλά να μην μπορεί να νικήσει τον Κνετ στο τετ α τετ

• 16:30
    70'

Μεντόσα μέσα, Αριγίμπι έξω

• 16:27
    67'
    Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό

Ο Αγιούμπ στη θέση του Καρλίτος.

• 16:24
    65'

Τρίτο ακυρωθέν γκολ των «πράσινων», αυτή την φορά του Μαουρίσιο!

• 16:21
    60'
    Αλλαγές για τον Παναιτωλικό

Γιάκολις και Μάζουρεκ εκτός, Ντουάρτε και Ταχάρ

• 16:21
    54'

Κίτρινη κάρτα στον Τσιγγάρα, για φάουλ στον Αλεξανδρόπουλο

• 16:18
    Το 2-0 του Παναθηναϊκού

• 16:13

Το γκολ δεν μετράει τελικά, με την χρήση VAR, για χέρι του Βιγιαφάνιες στο ξεκίνημα της φάσης!

• 16:13
    49'

Μετά από φάση διαρκείας στα καρέ του Παναιτωλικού, ο Καρλίτος σουτάρει ο Κνετ αποκρούει, ξανά ο Καρλίτος προσπαθεί να σκοράρει με τον Τζανακάκη να διώχνει, ενώ ο Καρλίτος πασάρει με «τακουνάκι» στον Αϊτόρ κι εκείνος τελικά σκοράρει!

• 16:09
    Το γκολ του Μακέντα

• 16:08
    48'

Καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό, με τον Γιάκολις να βγαίνει τετ α τετ με τον Διούδη, αλλά υποδεικνύεται οφσάι

• 16:08

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, με τον Παναθηναϊκό να προηγείται του Παναιτωλικού με 2-0

• 16:08
    43'
    ΓΚΟΟΟΛ για τον Παναθηναϊκό!

Ο Ζαγαρίτης σεντράρει από αριστερά μέσα από την περιοχή και ο Λιάβα στέλνει την μπάλα στην εστία της ομάδας του, θέλοντας να διώξει προ του Μακέντα

• 15:22
    21'

Σουτ του Αϊτόρ από θέση μέσα δεξιά, διώχνει ο Λιάβας

• 15:20
    19'
    ΓΚΟΟΟΟΛ για τον Παναθηναϊκό!

Ο Σάντσες κάνει την διαγώνια μπαλιά από τα δεξιά και ο επερχόμενος στην μεγάλη περιοχή Μακέντα νικάει από κοντά με ψυχραιμία τον Κνετ, ανοίγοντας νωρίς το σκορ

• 15:13

Δεν μετράει τελικά το γκολ του Ισπανού, παραμένει χωρίς σκορ η αναμέτρηση...

• 15:12
    10'

Ο Αϊτόρ «τσιμπάει» την μπάλα στην έξοδο του Κνετ, από μπαλιά του Βιγιαφάνιες και σκοράρει, αλλά το τέρμα εξετάζει με την χρήση VAR, σε μια πολύ οριακή ομολογουμένως φάση...

• 15:12
    9'

Πρώτη καλή στιγμή στο ματς, για τον Παναιτωλικό, με τον Τζανακάκη να σεντράρει από δεξιά και τον Αζάντι να παίρνει την κεφαλιά αλλά να αστοχεί!

• 15:08
    6'

Γέμισμα του Μάσουρεκ για την περιοχή, αλλά ο Ντίας δεν κάνει καλό κοντρόλ

• 15:00
    1'

Αρχίζει ο αγώνας, με τον Παναθηναϊκό στη σέντρα

• 14:59

Αρχηγός σήμερα του Παναθηναϊκού ο Διούδης ελλείψει Κουρμπέλη, ενώ πρώτη φορά ξεκινάει βασικός ο Βιγιαφάνιες

• 14:54

Τώρα μπαίνουν σιγά σιγά στο γήπεδο οι αναπληρωματικοί των δύο ομάδων, ξεχωριστά φυσικά

• 14:47

Ενώ πλέον έχουν αποσυρθεί στα αποδυτήρια του ΟΑΚΑ, για τις τελευταίες οδηγίες των δύο προπονητών

• 14:41

Οι δύο ομάδες συνεχίζουν την προθέρμανσή τους στο γήπεδο

• 14:39

Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος από τον Σύνδεσμο Αρκαδίας, ενώ χρέη διαιτητή VAR θα εκτελέσει ο Βασίλειος Φωτιάς του Συνδέσμου Πέλλας

• 14:39
    Παναιτωλικός (Τραϊανός Δέλλας):

Κνετ, Λιάβας, Τζανακάκης Κωνσταντόπουλος, Αριγίμπι, Ντάλσιο, Ντίας, Γιακόλις, Τσιγγάρας, Μάζουρεκ και Αζάντ

Στον πάγκο: Μελισσάς, Ταχάρ, Αρσούρα, Ντουάρτε, Άλβαρες, Βέργος, Σκιαδάς, Μεντόσα και Μεντίνα

• 14:38
    Παναθηναϊκός (Λάζλο Μπόλονι):

Διούδης, Σάντσες, Σένκεφελντ, Πούγγουρας Ζαγαρίτης, Αλεξανδρόπουλος, Μαουρίσιο, Βιγιαφάνιες Αϊτόρ, Καρλίτος και Μακέντα

Στον πάγκο: Ξενόπουλος, Χουανκάρ, Βέλεθ, Αγιούμπ, Μπουζούκης, Σερπέζης, Μολό, Τζαβίδας και Καμπετσής

• 14:37

Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δυο ομάδων...

• 14:37

Οι Αγρινιώτες έχασαν από τον Άρη στην έδρα τους, στο ντεμπούτο του Τραϊανού Δέλλα στον πάγκο τους, έμειναν για ένατο παιχνίδι χωρίς νίκη και ψάχνουν κι αυτοί την ανάκαμψη

• 14:37

Μετά από δύο νίκες με Λαμία και Απόλλωνα, το «τριφύλλι» γνώρισε δύο ήττες, από Ατρόμητο και Ολυμπιακό, που το κρατούν κάτω από τη μέση του βαθμολογικού πίνακα και θέλει σήμερα οπωσδήποτε το «τρίποντο»!

• 14:37

Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με τον Παναιτωλικό, στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής της Super League, στο ΟΑΚΑ