LIVE: Σλόβαν Μπρατισλάβας-ΠΑΟΚ 1-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: Σλόβαν Μπρατισλάβας-ΠΑΟΚ (22:00, Cosmote Sport HD & thepressroom.gr)

Ενημερώθηκε: 23/08/19 - 00:06

Aδίκησε τον εαυτό του ο ΠΑΟΚ που έκανε τα εύκολα δύσκολα, αφού γνώρισε την ήττα (1-0) στην Μπρατισλάβα από την γηπεδούχο Σλόβαν με γκολ που σημειώθηκε στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων, από τον Αμπένα σε μια στιγμή γενικής αδράνειας και αστάθειας της ελληνικής άμυνας.

Οι Θεσσαλονικείς έπαιξαν με νευρικότητα, πολλά λάθη αλλά είχαν τις ευκαιρίες για ένα γκολ που όμως δεν το πέτυχαν. Ετσι τώρα η πρόκριση στους ομίλους του Europa League θα κριθεί στον επαναληπτικό της Θεσσαλονίκης την προσεχή Πέμπτη.

Σλόβαν Μπρατισλάβας
1-0
ΠΑΟΚ
ΠΑΟΚ
  • 23:56
    96'

Ο ΠΑΟΚ φεύγει με την ήττα από τη Σλοβακία (1-0) και καλείται να ανατρέψει τα δεδομένα προκειμένου να βρεθεί στους ομίλους του Europa League.

• 23:53
    94'
    Γκολ για τη Σλόβαν!

Τραγικό λάθος στην άμυνα του ΠΑΟΚ, γκολ για την Σλόβαν. Ο τερματοφύλακας της Σλόβαν έκανε το βολέ, ο Βαρέλα έκανε το γύρισμα με δυο παίκτες μπροστά του, με τον Πασχαλάκη να χάνει την μπάλα μετά από πίεση του Σπόραρ και ο Αμπένα πέτυχε το γκολ.

• 23:44
    83'

Πήγε να γίνει το λάθος μεταξύ Μάτος και Πασχαλάκη, ο βραζιλιάνος πήγε να γυρίσει την μπάλα με το κεφάλι αλλά δεν έβαλε μεγάλη δύναμη,

• 23:44
    81'

Σουτ του Νονό, η μπάλα κοντράρει στον Κρέσπο και καταλήγει κόρνερ, που περνάει ανεκμετάλλευτο

• 23:38
    80'
    Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ

Έξω ο Μπίσεσβαρ, μέσα ο Στοχ!

• 23:38
    79'

Κίτρινες κάρτες σε Ντόουγκλας Αουγκούστο, Αμπένα και Λιούμπιτσιτς

• 23:35
    77'

Έξω ο Εσίτι μέσα ο Αουγκούστο

• 23:34
    76'

Κίτρινη κάρτα στον Κρέσπο, για μαρκάρισμα στον Σπόραρ

• 23:24
    66'

Ο Σβιντέρσκι αντικαθιστά τον Πέλκα

• 23:15
    54'
    Αλλαγή για τη Σλόβαν

Ο Τσάβριτς δίνει τη θέση του στον Ρατάο

• 23:14
    53'
    Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ!

Η φάση ξεκίνησε από τα αριστερά από τον Μπίσεσβαρ, με τον Πέλκα να χάνει από τον Γκρέιφ στο τετ α τετ

• 23:12
    52'

Σέντρα του Ζαμπά από τα δεξιά, ο Αμπένα κάνει το «τσαφ», αλλά ο Μπίσεσβαρ δεν μπορεί να μπει σωστά στη φάση, με τη μπάλα να βρίσκει πάνω του απρόσμενα

• 23:04
    46'

Ξεκίνησε το β' μέρος στη Σλοβακία

• 22:48

Στο 0-0 Σλόβαν Μπρατισλάβας και ΠΑΟΚ

• 22:48
    45'

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου

• 22:46
    45'

Κίτρινη στον Μάτος και φάουλ σε καλό σημείο για την Σλόβαν

• 22:41
    37'

Γύρισμα του Μάτος από τα δεξιά, ο Γκρέιφ διώχνει αλλά ασταθώς, όμως η μπάλα απομακρύνεται

• 22:29
    26'

Ο Μπίσεσβαρ προσπαθεί να βγάλει τον Άκπομ τετ α τετ με τον Γκρέιφ, αλλά η πάσα του είναι πιο δυνατή από ότι θα έπρεπε και ο δεύτερος δεν μπορεί να την προλάβει

• 22:21
    21'

Δυνατό σουτ του Εσίτι, από μακριά, η μπάλα σκάει στο χόρτο και περνάει λίγο άουτ

• 22:21
    18'

Σέντρα του Τσάβριτς από δεξιά, ο Βαρέλα διώχνει έγκαιρα με κεφαλιά προ του Σπόραρ, που στη συνέχεια βρήκε την μπάλα αλλά όχι όπως θα ήθελε και την έστειλε άουτ

• 22:14
    Το δοκάρι του Ζαμπά
  • 22:13
    10'

Απάντηση της Σλόβαν με την κεφαλιά του Ντε Μάρκο και τη μπάλα να περνάει δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Πασχαλάκη

• 22:09
    7'
    Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ

Καταπληκτικό σουτ από τον Ζαμπά, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι

• 22:02
    1'

Ξεκίνησε η αναμέτρηση!

• 21:59

Όλα έτοιμα πλέον για την έναρξη της αναμέτρησης

• 21:59

Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές

• 21:48

Ολοκληρώθηκε το ζέσταμα των ομάδων που πήγαν στα αποδυτήρια για την επίσημη είσοδο τους στον αγωνιστικό χώρο

• 21:27

Σε εξέλιξη το ζέσταμα των δυο ομάδων αυτή την ώρα

• 21:19

Δυναμική παρουσία των οπαδών του ΠΑΟΚ στην πρωτεύουσα της Σλοβακίας. Περισσότερα ΕΔΩ.

• 21:18

Ο Κροάτης ρέφερι Ιβάν Μπέμπεκ θα σφυρίξει το ματς.

• 21:18

Να θυμίσουμε πως στις 30 Αυγούστου θα γίνει η κλήρωση της φάσης των ομίλων του Europa League.

• 21:16
    Το γράφημα της 11άδας του ΠΑΟΚ
  • 21:15
    ΠΑΟΚ (Άμπελ Φερέιρα)

Πασχαλάκης, Μάτος, Βαρέλα, Ελ Καντουρί, Πέλκας, Κρέσπο, Μπίσεσβαρ, Γιαννούλης, Εσίτι, Ακπομ και Ζαμπά

Στον πάγκο του πρωταθλητή Ελλάδος: Ζίβκοβιτς, Ίγκνασον, Σβιντέρσκι, Λημνιός, Μίσιτς, Γκόμες και Στοχ

• 21:15

Σλόβαν: Γκρέιφ, Ντε Καμπς, Ρχαρσάλα, Λιούμπισιτς, Σπόραρ, Αμπένα, Μεντβέντεβ, Χόλμαν, Μποζίκοβ, Κάβριτς και Ντε Μάρκο

Στον πάγκο των γηπεδούχων: Σιλά, Ιμπραϊμ, Ντάνιελ, Ρατάο, Σουκχότσκι, Νόνο και Μπαϊριτς

• 21:15

Πάμε αρχικά να δούμε τις συνθέσεις των δυο ομάδων...

• 21:14

Υπήρξε μια μικρή ένταση στην κερκίδα των οπαδών του ΠΑΟΚ νωρίτερα, ενώ οι οπαδοί της Σλόβαν φώναζαν ρυθμικά "Ολυμπιακός".

• 21:14

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του αγώνα ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και την Σλόβαν Μπρατισλάβας για τα πλέι οφ του Europa League.