Ματσάρα στο Λονδίνο με «νικήτρια» την Τσέλσι! (ΒΙΝΤΕΟ)

Ματσάρα στο Λονδίνο, με "νικήτρια" την Τσέλσι! (ΒΙΝΤΕΟ)

Ενημερώθηκε: 19/10/17 - 01:36

Με τον Εντέν Αζάρ να βρίσκει -και μάλιστα, δύο φορές- δίχτυα μετά από 952 μέρες στο Champions League, η Τσέλσι γλίτωσε από ανεπανάληπτο "κάζο"απέναντι στην Ρόμα, με το τελικό 3-3 να "μαρτυρά", τη ματσάρα που έγινε στο Λονδίνο!

Η ομάδα του Αντόνιο Κόντε μπήκε φουριόζα στο "Στάμφορντ Μπριτζ", με τον Νταβίντ Λουίς να ανοίγει το σκορ μόλις στο 11' με τρομερό σουτ, ενώ ο Αζάρ διπλασίασε τα τέρματα των πρωταθλητών Αγγλίας στο 37', με το παιχνίδι να δείχνει… τελειωμένο.

Τρία λεπτά αργότερα όμως, ο Κολάροφ μείωσε για την ιταλική ομάδα, για να ακολουθήσει ο… τυφώνας Τζέκο στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Βόσνιο επιθετικό να ισοφαρίζει στο 64' και να φέρνει "τούμπα" το ματς στο 70', ξεραίνοντας τους γηπεδούχους!

Τελικά, η γκρίνια στο γήπεδο σταμάτησε κάπως… ελέω Αζάρ! Στο 76', ο 26χρονος σκόραρε ξανά, για το τελικό 3-3, ένα αποτέλεσμα που διατηρεί το θρίλερ στον τρίτο όμιλο-φωτιά της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Τσέλσι: Κουρτουά, Αθπιλικουέτα, Κρίστενσεν, Κέιχιλ, Τσαπακόστα (77' Ρούντιγκερ), Σεσκ, Λουίς (57' Πέδρο), Μπακαγιόκο, Αλόνσο, Αζάρ (80' Γουίλιαν), Μοράτα

Ρόμα: Μπέκερ, Πέρες, Φάτσιο, Ζεσούς, Κολάροφ, Ναϊνγκολάν, Γκοναλόν, Στρόοτμαν (83' Φλορέντσι), Ζέρσον (74' Πελεγκρίνι), Περότι (88' Ελ Σαράουι), Τζέκο