Ολυμπιακός-ΑΕΛ 4-1: "Καθάρισε" νωρίς!

Ενημερώθηκε: 18/12/19 - 19:13

Εκπληκτικός για ένα 45λεπτο στο άδειο λόγω τιμωρίας «Καραϊσκάκης» ο Ολυμπιακός που διέλυσε και την ΑΕΛ και έμεινε μόνος – έστω και προσωρινά – στην κορυφή της Super League.

Οι «ερυθρόλευκοι» επικράτησαν με 4-1 των «βυσσινί», πέτυχαν την ενδέκατη νίκη τους στο πρωτάθλημα, έφτασαν στους 37 βαθμούς και δείχνουν να είναι στα καλύτερα τους.

Για τρίτο σερί ματς, εκπληκτικό πρώτο ημίχρονο από την ομάδα του Μαρτίνς -ίσως το καλύτερο φετινό-, που όπως και στην Τρίπολη, πέτυχε τέσσερα γκολ μέχρι την ανάπαυλα, έχοντας δημιουργήσει 15 τελικές στο πρώτο 45λεπτο.

Βρήκε δίχτυα για δεύτερο σερί ματς ο Μασούρας που σκόραρε δύο φορές, κάτι που έκανε για πρώτη φορά στην καριέρα του, ενώ ο Ελ Αραμπί με το γκολ που πέτυχε έφτασε τα εννιά στο πρωτάθλημα και βρίσκεται στην κορυφή του σχετικού πίνακα των σκόρερ.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Σα, Τσιμίκας (82’ Τοροσίδης), Γκασπάρ, Αβραάμ, Μπα, Καμαρά, Μπουχαλάκης, Μασούρας, Μπρούνο, Σουντανί (74’ Μπενζιά), Αραμπί (65’ Γκερέρο)

ΑΕΛ (Μιχάλης Γρηγορίου): Κρίστινσον, Μιχαήλ, Μόρας (78’ Φιλίποβιτς), Ζίζιτς, Σεσέροβιτς, Κάτσε (59’ Μπάλας) Στάνκοβιτς, Μπέρτος, Μιλοσάλιεβιτς, Νούνιτς (70’ Πινακάς), Ουάρντα