Ολυμπιακός-Μπούντουτσνοστ 92-70: Δεν έπεσε στην παγίδα!

Ενημερώθηκε: 01/12/18 - 02:31

Ο Ολυμπιακός δεν έπεσε στις παγίδες που πήγε να δημιουργήσει στο ΣΕΦ η Μπούντουτσνοστ και με ένα εντυπωσιακό δεύτερο ημίχρονο, "καθάρισε" την υπόθεση νίκη (92-70) και έφτασε τις 6 νίκες σε 10 παίχνίδι.

Εντυπωσιακός ο Ζακ ΛεΝτέι που έδωσε την απαραίτητη ώθηση στους «ερυθρόλευκους» ώστε να προσφέρουν σκορ και θέαμα μπροστά στο κοινό τους.

Οι Πειραιώτες είχαν κάποια ζητήματα… όρεξης στο πρώτο ημίχρονο, με τον 24χρονο Αμερικανό να ξεκινάει ένα «one man show» στο τρίτο δεκάλεπτο, το οποίο ουσιαστικά έκρινε το ροζ φύλλο.

Σε 21:16’’ λεπτά συμμετοχής, ο ΛεΝτέι είχε 28 πόντους και 8 ριμπάουντ, με τον Σπανούλη να σταματάει στους 17 πόντους και τον Πρίντεζη να προσθέτει άλλους 11.