Παναθηναϊκός-Άρης 0-0: Καλές γιορτές... στο μηδέν

Ενημερώθηκε: 22/12/19 - 21:39

Στο 0-0 έμειναν Παναθηναϊκός και Άρης στο ΟΑΚΑ, στο τελευταίο σημερινό ματς της 16ης αγωνιστικής της Super League 1 και δικό τους για το 2019.

Οι «πράσινοι» εμφάνισαν τα… γνωστά τους προβλήματα στην παραγωγή φάσεων και γκολ, με τους Περεα και Μακέντα να σπαταλούν τις καλύτερες τους φάσεις, ανέβασαν την απόδοσή τους στην επανάληψη αλλά δεν μπόρεσαν να φτάσουν στην πολυπόθητη νίκη που θα τους ανέβαζε στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας.

Οι Θεσσαλονικείς από την πλευρά τους είδαν τον Φετφατζιδη να πρωταγωνιστεί στις καλύτερες τους στιγμές, κράτησαν με ευκολία στο πρώτο και πιο… δύσκολα στο δεύτερο ημίχρονο, για να φύγουν έτσι με τον έναν βαθμό από την Αθήνα.

Πλέον, ο Άρης είναι έκτος με 22 πόντους, ενώ ο Παναθηναϊκός που έφτασε τα οκτώ σερί παιχνίδια χωρίς ήττα, είναι έβδομος με τους ίδιους.