Παναθηναϊκός-Λαμία 3-2: Επιτέλους χαμόγελα

Ενημερώθηκε: 04/09/21 - 22:13

Στο τελευταίο φιλικό προετοιμασίας πριν την έναρξη του νέου πρωταθλήματος, ο Παναθηναϊκός έκανε… σεφτέ, κερδίζοντας με 3-2 την Λαμία στην Λεωφόρο.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με την κεφαλιά του Μαουρίσιο, στο 31', αλλά ισοφαρίστηκαν στην αμέσως επόμενη φάση, με τον Ορτέγκα.

Μάλιστα, οι φιλοξενούμενοι πήραν και το προβάδισμα στο 75ο λεπτό, χάρη στο τέρμα του Βλαχομήτρου, για να έρθει η... ανατροπή στην ανατροπή, με τον Μπουζούκη να ισοφαρίζει στο 86' και τον Καρλίτος να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα, τέσσερα λεπτά μετά...

Οι... νέοι του Παναθηναϊκού κέρδισαν τις εντυπώσεις, με τον Βιτάλ να αγωνίζεται για μια ώρα και να έχει ενεργό ρόλο στην επίθεση, ενώ ο Λούντκβιστ που έπαιξε για 70 λεπτά είχε την ασίστ στο 1-0 και επίσης συμμετοχή σε πολλές καλές επιθετικές ενέργειες της ομάδας του!

«Μελανό» σημείο για το «τριφύλλι», η εις διπλούν παραβίαση της εστίας του σε μια ακόμα αναμέτρηση.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Παναθηναϊκός (Ιβάν Γιοβάνοβιτς): Ξενόπουλος, Σάντσες (61’ Κώτσιρας), Σάρλια, Πούγγουρας (61’ Βέλεθ), Χατζηθεοδωρίδης (61’ Χουάνκαρ), Πέρεθ (74’ Αθανασακόπουλος), Μαουρίσιο, Αϊτόρ, Λούντκβιστ (70’ Μπουζούκης), Βιτάλ (61’ Βιγιαφάνιες), Μακέντα (70’ Μακέντα).

Λαμία (Μιχάλης Γρηγορίου): Σαράνοφ, Σκόνδρας (62’ Μαζουλουξής), Αντέτζο (62’ Βύντρα), Τζανετόπουλος (83’ Τσούκαλος), Ορτέγκα (56’ Σαραμαντάς), Γκέντσογλου (36’ Τιρόνε, 83’ Προβυδάκης), Τζανδάρης (83’ Μαργαρίτης), Νούνιες (76’ Τρουμπούλος), Ρόμανιτς, Ελευθεριάδης, Καραμάνος.