Παρακολουθήστε ζωντανά την κλήρωση του Ολυμπιακού για το Champions League στις 19:00

Παρακολουθήστε ζωντανά την κλήρωση του Ολυμπιακού για το Champions League στις 19:00
Ενημερώθηκε: 24/08/17 - 19:57

Δύσκολη η κλήρωση για Ολυμπιακό που θα παλέψει με την Σπόρτινγκ Λισαβόνας για το Europa League. Οι ερυθρόλευκοι έπεσαν πάνω σε Γιουβέντους και Μπαρτσελόνα, με τους μπλαουγκράνα να αντιμετωπίζουν για πρώτη φορά τους Πειραιώτες στο Champions League.

'Ηρθε η ώρα να οριστικοποιηθούν οι όμιλοι. Γιουβέντους, Μπαρτσελόνα, Ολυμπιακός μέχρι στιγμής

Ξεκινάει το γκρουπ δυναμικότητας του Ολυμπιακού

Με Μπενφίκα η επιστροφή της Γιουνάιντεντ στο Champions League

Ξεκινάει η κλήρωση του δεύτερου γκρουπ δυναμικότητας

Ξεκίνησε η κλήρωση με την Σπαρτάκ Μόσχας να σπάει το ρόδι

Group A

Μπενφίκα

Μαντσεστερ Γιουναιντεντ

Βασιλεία

ΤΣΣΚΑ Μόσχας


Group B

Μπάγερν Μονάχου

Παρί Σεν Ζερμαιν

Άντερλεχτ

Σέλτικ


Group C

Τσέλσι

Ατλέτικο Μαδρίτης

Ρόμα

Καραμπαγκ


Group D

Γιουβέντους

Μπαρτσελόνα

Ολυμπιακός

Σπόρτινγκ Λισαβόνας


Group E

Σπαρτάκ Μόσχας

Σεβίλλη

Λίβερπουλ

Μάριμπορ


Group F

Σαχτάρ Ντόνετσκ

Μάντσεστερ Σιτυ

Νάπολι

Φέγενορντ


Group G

Μονακό

Πόρτο

Μπεσίκτας

Λειψία


Group H

Ρεάλ Μαδρίτης

Ντόρτμουντ

Τότεναμ

ΑΠΟΕΛ



Αφού ξεπέρασε ο Ολυμπιακός το εμπόδιο της Ριέκα με δύο νίκες, ήρθε η ώρα για να μάθει τους αντιπάλους του στους ομίλους του Champions League.

Στις 19:00 ώρα Ελλάδας (Cosmote Sport 2, thepressroom.gr) στο Μονακό θα ξεκινήσει η κλήρωση των ομίλων του φετινού Champions League.

Οι ερυθρόλευκοι βρίσκονται στο 3ο γκρουπ δυναμικότητας κάτι που σημαίνει πως δεν μπορούν να κληρωθούν με τις Νάπολι, Τότεναμ, Βασιλεία, Άντερλεχτ, Λίβερπουλ, Ρόμα και Μπεσίκτας.

Αναλυτικά τα γκρουπ δυναμικότητας

Α' Γκρουπ

Ρεάλ Μαδρίτης
Μπάγερν Μονάχου
Τσέλσι
Γιουβέντους
Μπενφίκα
Μονακό
Σπαρτάκ Μόσχας
Σαχτάρ Ντόνετσκ

Β' Γκρουπ

Μπαρτσελόνα
Ατλέτικο Μαδρίτης
Παρί Σεν Ζερμέν
Ντόρτμουντ
Σεβίλλη
Μάντσεστερ Σίτι
Πόρτο
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Γ' Γκρουπ

Νάπολι
Τότεναμ
Βασιλεία
Ολυμπιακός
Αντερλεχτ
Λίβερπουλ
Ρόμα
Μπεσίκτας

Δ' Γκρουπ

Σέλτικ
ΤΣΣΚΑ Μόσχας
Κάραμπαγκ
Σπόρτινγκ Λισαβόνας
ΑΠΟΕΛ
Φέγενορντ
Μάριμπορ
Λειψία