Φούλ για πρόκριση η Μπεσίκτας, έγραψε ιστορία η Λειψία!

Ενημερώθηκε: 18/10/17 - 00:08

Η Μπεσίκτας πέτυχε την τρίτη νίκη της, σε ισάριθμα παιχνίδια, περνώντας με 2-1 από την έδρα της Μονακό και πλέον με 9 βαθμούς, και δύο από τα τρία επόμενα παιχνίδια εντός έδρας, βρίσκεται κοντά στο να πάρει το ένα από τα δύο εισιτήρια που οδηγούν στον επόμενο γύρο.

Το σύνολο του Ζαρντίμ άνοιξε το σκορ στο 30’ με τον Φαλκάο, αλλά ο Τοσούν είχε τις απαντήσεις. Για την ακρίβεια, είχε από μία σε κάθε ημίχρονο. Πρώτα ισοφάρισε μόλις 4 λεπτά μετά το γκολ που δέχτηκε η ομάδα του και στη συνέχεια, στο 54’, σημείωσε το τέρμα που της έδωσε τη νίκη.

λειψ

Η Λειψία νίκησε 3-2 την Πόρτο στη Γερμανία και βρέθηκε στη δεύτερη θέση του γκρουπ, σημειώνοντας την πρώτη νίκη της ιστορίας της στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις.

Σε ένα δραματικό ματς, που κρίθηκε στο πρώτο ημίχρονο, οι Γερμανοί προηγήθηκαν 1-0 και 3-1, όντες σαφώς ανώτεροι και άντεξαν στην επίθεση των "δράκων" στο δεύτερο ημίχρονο, με τους παίκτες του Σέρτζιο Κονσεϊσάο να μένουν στους τρεις πόντους.