ΑΕΚ: Φιλική... πεντάρα στη Λαμία

Ενημερώθηκε: 16/03/18 - 23:38

Παίζοντας ωραίο ποδόσφαιρο (παρά τις δυο διαφορετικές ενδεκάδες), η ΑΕΚ επιβλήθηκε 5-0 της Λαμίας, στο φιλικό παιχνίδι που έγινε κεκλεισμένων των θυρών στο ΟΑΚΑ.

Με πρωταγωνιστή τον Αϊντάρεβιτς, που εξέπληξε ευχάριστα με την εμφάνισή του, η ομάδα του Χιμένεθ είχε διευρύνει από το ημίχρονο κιόλας το σκορ. Ο Αλβανός μέσος έδωσε το προβάδισμα μόλις στο 2’ και μετά ανέλαβε δράση ο επίσης ορεξάτος Γιακουμάκης.

Ο Έλληνας επιθετικός τελείωσε άψογα τις ευκαιρίες που του δόθηκαν, πλασάροντας ιδανικά τον Μελίσσα στο 29’ (έπειτα από κάθετη πάσα του Μπακασέτα) και μετατρέποντας σε γκολ την όμορφη σέντρα με το εξωτερικό φάλτσο που του έβγαλε ο Αϊντάρεβιτς στο 45’.

Οι συνθέσεις των ομάδων

ΑΕΚ (Μανόλο Χιμένεθ): Τσιντώτας, Γκάλο, Βράνιες, Γιαννούτσος, Χουλτ, Μοράν, Αϊντάρεβιτς, Μασούντ, Μπακασέτας, Κλωναρίδης, Γιακουμάκης

Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν οι: Μπάρκας, Μπακάκης, Λαμπρόπουλος, Τζανετόπουλος, Γιαννούτσος, Γαλανόπουλος, Κονέ, Χριστοδουλόπουλος, Κλωναρίδης (64’ Μεληκιώτης), Λόπες, Λιβάγια

ΛΑΜΙΑ (Μπάμπης Τεννές): Μελίσσας, Βασιλαντωνόπουλος, Σελίμ, Ασίγκμπα, Παντελιάδης, Μπουλούλης, Αναστασόπουλος, Ακόστα, Πίτι, Βάντερσον, Μπούντνικ

Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν οι: Πίτκας, Καραγιάννης, Φράγκος, Κουτρομάνος, Άστσεριτς, Άντρονικ, Λινάρδος, Παπαργυρίου, Κουκόλης, Πριντέτα, Μπουλούλης