LIVE: Παναθηναϊκός-Πανιώνιος 3-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: Παναθηναϊκός-Πανιώνιος (19:30, Novasports 2HD & thepressroom.gr)

Ενημερώθηκε: 12/01/20 - 21:27

Ο Παναθηναϊκός υποδέχεται τον ουραγό Πανιώνιο, με τους «πράσινος» να... βλέπουν πρώτη εξάδα, ενώ ο Ιστορικός θέλει σε ένα δύσκολο ματς να ξεκολλήσει από την τελευταία θέση. Ο Κώστας Αποστολάκης είναι η μοναδική απουσία για τον Γιώργο Δώνη.

Με αποστολή... ανάγκης στο ΟΑΚΑ ο Πανιώνιος, που μετρά αρκετές απουσίες και θα κυνηγήσει ένα αποτέλεσμα-θαύμα που θα τονώσει την ψυχολογία των παικτών της ομάδας της Νέας Σμύρνης.

Παναθηναϊκός
3-0
Πανιώνιος
Πανιώνιος
  • 21:27
    94'

Λήξη του αγώνα. Νικητής ο Παναθηναϊκός με 3-0 επί του Πανιωνίου

• 21:24
    90'

Τέσσερα λεπτα ο χρόνος των καθυστερήσεων

• 21:19
    87'
    Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό!

Ωραίο σουτ του Κολοβού, σκαστό, αναγκάζει τον Μάλερμπ να διώξει με υπερένταση

• 21:15
    84'
    Αλλαγή για τον Πανιώνιο

Ο Γρίβας στη θέση του Παπανικολάου

• 21:15
    83'

Καλό σουτ του Παπαγεωργίου, έξω απο την περιοχή, μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια ο Διούδης

• 21:13
    81'
    Πολύ καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό

Σέντρα του Χατζηγιοβάνη από τα αριστερά και την κεφαλιά του Μπεκ στο δευτερο δοκάρι, αλλά τη μπάλα να περνάει ελάχιστα άουτ

• 21:06
    73'
    Διπλή αλλαγή για Παναθηναϊκό

Μπεκ και Καμπετσής αντί των Μπουζούκη και Μακέντα αντίστοιχα

• 21:03

Ο Παναθηναϊκός έχει σκορ... ασφαλείας πλέον, αφού παρά το χαμένο πέναλτι του Χατζηγιοβάνη ο Ινσούα κατάφερε να πετύχει εν τέλει το 3-0 για την ομάδα του, με τον Πανιώνιο να είναι... αποκαμωμένος.

• 21:03
    Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό

Κολοβός στη θέση του Ζαχιντ

• 20:57
    64'
    ΓΚΟΟΟΟΛ για τον Παναθηναϊκό!

Ο Ινσούα γίνεται κάτοχος της μπάλας στο δεύτερο δοκάρι, από τη σέντρα του Γιόχανσον από δεξιά και με σουτ πάνω στην κίνηση νικάει τον Μάλερμπ!

• 20:54
    62'
    Χαμένο πέναλτι για τον Παναθηναϊκό!

Ο Μάλερμπ αποκρούει την εκτέλεση του Χατζηγιοβάνη, πέφτοντας στην δεξιά του πλευρά!

• 20:53
    61'

Πέναλτι για τον Παναθηναϊκό και κίτρινη κάρτα στον Σαραμαντά, που έδιωξε με το χέρι το σουτ του Μπουζούκη

• 20:52
    60'
    Πολύ καλή στιγμή για τον Πανιώνιο!

Ο Τσιλούλης σουτάρει από θέση μέσα δεξιά και ο Διούδης διώχνει με το δεξί του πόδι!

• 20:50
    58'

Μιλόγεβιτς αντί Δούμτσιου

• 20:45
    52'

Καλό σουτ του Δώνη από μακριά, μαζεύει τη μπάλα ο Μάλερμπ

• 20:37
    46'

Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, με τον Πανιώνιο στη σέντρα.

• 20:37

Χωρίς αλλαγές ξεκινούν στην επανάληψη οι δύο ομάδες

• 20:33

Ο Παναθηναϊκός κερδίζει 2-0 στο ημίχρονο, παρότι μετά το πρώτο του τέρμα έδειξε να επαναπαύεται με αποτέλεσμα ο Πανιώνιος να πάρει θάρρος και να ψάξει στην κόντρα την ισοφάριση. Ο περιορισμός στα εύκολα λάθη από πλευράς φιλοξενούμενων δυσκόλεψε την παραγωγή φάσεων των «πράσινων», που... χτύπησαν ωστόσο στις καθυστερήσεις με τον Μακέντα να βάζει ένα γκολ που ίσως καθορίσει και την έκβαση του αγώνα...

• 20:22
    45'
    Α' μέρος

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, με τον Παναθηναϊκό να προηγείται του Πανιωνίου με 2-0

• 20:21
    45'

Ο Μακέντα φεύγει στην αντεπίθεση μετά απο ωραία μπαλιά του Ζαχίντ, μπαίνει στην περιοχή από τα δεξιά και με πλασέ νικάει τον Μάλερμπ, διπλασιάζοντας τα τέρματα της ομάδας του!

• 20:17
    45'

Αντεπίθεση του Παναθηναϊκού, με τον Μακέντα να κάνει το παραλληλο γύρισμα από τα αριστερά για τον Ζαχίντ που ερχόταν αλά τον Σταυρόπουλο να διώχνει σε κόρνερ

• 20:12
    38'

Κίτρινη κάρτα στον Ζαχίντ

• 20:09
    36'

Κόρνερ για τον Πανιώνιο από τα δεξιά, ο Ντομίνγκες κάνει την κεφαλιά αλλά δεν απειλεί τον Διούδη

• 20:06
    32'

Ωραία βαθιά μπαλιά για τον Μακέντα, που κατέβασε, πέρασε τον Ντομίνγκες, μπήκε στην περιοχή αλλά ο Ρέντζας τον πρόλαβε και έδιωξε τη μπάλα πριν πλασάρει

• 20:00
    26'
    Καλή στιγμή για τον Πανιώνιο!

Ατομική προσπάθεια και το σουτ του Οικονομίδη, που πέρασε ελάχιστα δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Διούδη

• 19:58

Φτάσαμε στα μισά του πρώτου ημιχρόνου και ο Παναθηναϊκός προηγείται του Πανιωνίου με 1-0, χάρη στο... εκρηκτικό του ξεκίνημα και το τέρμα του Δώνη στο 14'. Οι γηπεδούχοι έχουν τον απόλυτο έλεγχο, έχουν κάνει δύο ακόμα φάσεις για γκολ και είχαν ένα δοκάρι, ξανά με τον Δώνη, απέναντι σε έναν αντίπαλο που κάνει επιπόλαια λάθη στην άμυνα και το πλήρωσε ήδη μια φορά, ενώ κι επιθετικά είναι διστακτικός.

• 19:58
    24'

Παπαγεωργίου αντί του Μασούρα, που δείχνει να έχει τραυματιστεί

• 19:55
    22'
    Μεγάλη φάση για τον Πανιώνιο!

Αντεπίθεση για τον Πανιώνιο, με τον Τσιλούλη να φεύγει απέναντι στον Διούδη, αλλά ο Πούγγουρας τον πρόλαβε πριν σουτάρει κι έκοψε με τάκλιν!

• 19:46
    14'
    ΓΚΟΟΟΛ για τον Παναθηναϊκό!

Ο Δώνης ανοίγει το σκορ με ευθύβολο σουτ από το ύψος της περιοχής και... εξιλεώνεται για το δοκάρι που είχε νωρίτερα!

• 19:42
    9'

Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, από τα δεξιά, περνάει ανεκμετάλλευτο

• 19:42
    8'
    Νέα μεγάλη φάση για τον Παναθηναϊκό!

Το σουτ του Δωνη μέσα από την περιοχή σταμάτησε στο αριστερό δοκάρι της εστίας του Μάλερμπ!

• 19:41
    7'
    Τεράστια ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό να ανοίξει το σκορ!

O Μακέντα den μπορεί να σκοράρει σε κενή εστία, αφού πρόλαβε ο Ντομίνγκες και έδιωξε με προβολή πάνω στη γραμμή!

• 19:39
    6'

Γέμισμα του Χατζηγιοβάνη από αριστερά στο δεύτερο δοκάρι, για τον Μκαέντα, που κάνει την κεφαλιά αλλά και επιθετικό φάουλ

• 19:32
    1'

Αρχίζει ο αγώνας, με τον Παναθηναϊκό στη σέντρα

• 19:15

Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων αποχωρούν για τα αποδυτήρια και τις τελευταίες οδηγίες των προπονητών τους.

• 19:13

Μάλιστα ο Παναθηναϊκός δεν έχει κερδίσει και στα δύο παιχνίδια της σεζόν από την περίοδο 2011-12! Πάντως, ο Πανιώνιος έχει δύο νίκες στα πέντε τελευταία μεταξύ τους, που είναι όμως και οι μοναδικές δύο στα 12 τελευταία ματς που έχουν τεθεί αντιμέτωποι

• 19:13

Οι γηπεδούχοι κυριαρχούν στην ιστορία τους, αλλά ήταν μόλις το 2018 όταν κατάφεραν να νικήσουν σε δύο διαδοχικά παιχνίδια, από το καλοκαίρι του 2014 και μετά

• 19:13

Οι σημερινοί φιλοξενούμενοι έχουν καταφέρει να κάνουν τρεις νίκες στην ιστορία τους στην έδρα του Παναθηναϊκού. Και τις τρεις στη Λεωφόρο Αλεξάνδρας και τις τρεις σε… μεσημεριανά παιχνίδια!

• 19:12

Στο «Σπύρος Λούης» ο Πανιώνιος δεν έχει νικήσει ποτέ τους «πράσινους», ενώ το πιο αξιομνημόνευτο παιχνίδι τους στο γήπεδο αυτό έλαβε χώρα τον Σεπτέμβριο του 1995, όταν ο Παναθηναϊκός είχε βάλει πέντε γκολ, όλα με τον Κριστόφ Βαζέχα, και ο αποψινός αντίπαλός του τρία, όλα με τον Παντελή Τζούλη

• 19:04

Οι Νεοσμυρνιώτες από την πλευρά τους βρίσκονται τελευταίοι στη βαθμολογία, καθώς από το ξεκίνημα του Δεκέμβρη μετρούν πέντε ήττες σε ισάριθμους αγώνες πρωταθλήματος, έχοντας βάλει… ένα γκολ!

• 19:04

Ενώ επιστρέφει στην έδρα του, όπου στο τελευταίο παιχνίδι έμεινε στο 0-0 με τον Άρη, αφού είχε κερδίσει τα τρία προηγούμενα και έχασε τελευταία φορά από την ΑΕΛ στις 20 Οκτωβρίου

• 19:04

Μετά από οκτώ αγώνες χωρίς ήττα, το «τριφύλλι» έχασε από τον Ολυμπιακό και παραμένει στο γκρουπ γύρω από την έκτη θέση της βαθμολογίας

• 19:01

Οι δύο ομάδες συνεχίζουν την προθέρμανσή τους ενώ ο κόσμος είναι ακόμα πολύ λίγος

• 18:53

Στο ματς του πρώτου γύρου στη Νέα Σμύρνη οι πράσινοι είχαν επικρατήσει με 1-0 χάρη σε γκολ του Ζαχίντ