Champions League: Πέταξε εκτός η Λειψία τη Γιουνάιτεντ (ΒΙΝΤΕΟ)

Ενημερώθηκε: 09/12/20 - 00:21

Συνεχίζει το ευρωπαϊκό της ταξίδι η Λειψία που πέρασε με… θόρυβο στους «16» της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης, στέλνοντας στο Europa League τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.

Οι Γερμανοί, μπήκαν στο παιχνίδι με το μαχαίρι στα δόντια, πήραν προβάδισμα μόλις στο 2ο λεπτό και με μια φοβερή εμφάνιση επικράτησαν 3-2 με πρωταγωνιστή των Ανχελίνιο που σκόραρε και μοίρασε δύο ασίστ και συνεχίζουν μαζί με την Παρί Σεν Ζερμέν στην επόμενη φάση του Champions League.

Έψαχνε ακόμα και δύο αποτελέσματα πριν το ματς (νίκη η ισοπαλία), αλλά εμφανίστηκε κατώτερη των περιστάσεων και όταν προσπάθησε να μπει στο παιχνίδι ήταν πλέον αργά η ομάδα του Σόλσκιερ που πέτυχε τα τέρματα της μετά το 80ο λεπτό.

ανάλογα με το τι θα συμβεί στο παιχνίδι με την Μπασάκσεχιρ, που στιγματίστηκε από την ρατσιστική επίθεση του τέταρτου διαιτητή στον βοηθό προπονητή Πιέρ Γουεμπό

Το δεύτερο εισιτήριο του ομίλου πήρε η Παρί Σεν Ζερμέν, με μοναδική εκκρεμότητα για το αν θα είναι πρώτη η δεύτερη, .