Απόλλων Λεμεσού-Ολυμπιακός 1-1: Κέρδος ο Χουάνγκ - Στο Φάληρο η πρόκριση (ΒΙΝΤΕΟ)

Απόλλων Λεμεσού-Ολυμπιακός 1-1: Κέρδος ο Χουάνγκ - Στο Φάληρο η πρόκριση

Ενημερώθηκε: 18/08/22 - 22:32

Με τον Χουάνγκ να κάνει εκπληκτικό ντεμπούτο στο οποίο σκόραρε, ο Ολυμπιακός έφυγε με το 1-1 από την Κύπρο κόντρα στον Απόλλωνα Λεμεσού αλλά θα μπορούσε να πάρει το «διπλό» και το προβάδισμα πρόκρισης, αφού έχασε αρκετές ευκαιρίες.

Μαέστρος ο Χουάνγκ, ομόρφυνε την ομάδα του Κορμπεράν που είχε πολύ καλό πρόσωπο για 60 λεπτά αλλά έπεσε μετά την αποχώρηση του Νοτιοκορεάτη με πρόβλημα στους προσαγωγούς. Μεγάλο ματς από τον Εμβιλά, έκλεισαν τη δημιουργία του Κολ οι Πειραιώτες και «εξουδετέρωσαν» τους γηπεδούχους οι οποίοι είχαν μόλις ένα καλό πρώτο 20λεπτο στο ματς.

Ο Γιάνγκα είχε δώσει προβάδισμα στους Κύπριους, οι οποίοι είδαν δύο τέρματά τους να ακυρώνονται σωστά για οφσάιντ.