Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός 1-1: Επτάψυχος και φουλ για πρωτάθλημα

Δδδ

Ενημερώθηκε: 06/11/22 - 22:45

Μετά από ένα ματς… γκραν γκινιόλ, αντάξιο των «αιώνιων» ντέρμπι, Παναθηναϊκός  και Ολυμπιακός ήρθαν ισόπαλοι 1-1, για την 11η αγωνιστική της φετινής Super League στο «Απόστολος Νικολαϊδης».

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 84’, μετά από ωραία ενέργεια του Ελ Αραμπί και το τρίτο τέρμα του Μπιέλ στο πρωτάθλημα.

Ωστόσο, το «τριφύλλι» έφτασε στην ισοφάριση με χτύπημα πέναλτι του Σπόραρ -που βρήκε δίχτυα για πέμπτη φορά- στο 12ο λεπτό των καθυστερήσεων, μετά από αγκωνιά του Άβιλα στον Ιωαννίδη.

Έτσι, ο Παναθηναϊκός ναι μεν δεν έκανε το 11Χ11 αλλά διατήρησε το αήττητο σερί του και παράλληλα την διαφορά του +10 από τον Ολυμπιακό.

Οι γηπεδούχοι δεν ήταν σε καλή ημέρα, ενώ είδαν τον Μπρινιόλι να τους κρατάει όρθιους μέχρι το 0-1, αποδείχτηκαν ωστόσο πολύ σκληροί για να… πεθάνουν.

Την ώρα που οι φιλοξενούμενοι έκαναν, πιθανότατα, την καλύτερης τους φετινή εμφάνιση, αλλά αυτή δεν αποδείχτηκε αρκετή για να φύγουν με το «διπλό» από τη Λεωφόρο και να αλλάξουν τα δεδομένα στο πρωτάθλημα.