Αγχώθηκε αλλά "καθάρισε"

LIVE STREAMING: Γιβραλτάρ-Ελλάδα (21:45, OTE Sport 1HD)

Ενημερώθηκε: 06/09/16 - 23:44

Η Εθνική ομάδα, επικράτησε με 1-4 του αδύναμου, αλλά αξιόμαχου Γιβραλτάρ με 1-4, ξεκινώντας με το "δεξί", τις υποχρεώσεις της, στα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου του 2018.

Η ομάδα του Μίχαελ Σκίμπε, άνοιξε το σκορ, με ένα εκπληκτικό γκολ του Κώστα Μήτρογλου στο 10ο λεπτό της αναμέτρησης, ενώ ο Λίαμ Γουόκερ, με ένα απίθανο τέρμα, είχε φέρει το παιχνιδι στα ίσια.

Με αυτογκόλ του Γουάισμαν, ένα πολύ όμορφο τέρμα του Φορτούνη και με τον Τοροσίδη να βρίσκει δίχτυα, η Εθνική πηγαίνει στα αποδυτήρια μπροστά στο σκορ με 1-4, απέναντι στο Γιβραλτάρ.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι παίχτες της Εθνικής, έχασαν αρκετές κλασσικές ευκαιρίες, χωρίς ωστόσο να καταφέρουν να νικήσουν τον Πέρες.

Οι ενδεκάδες:

Γιβραλτάρ (Τζεφ Γουντ): Πέρες, Γουάισμαν, Ρόι Τσιπολίνα, Ράιαν Κασκιάρο, Τζόσεφ Τσιπολίνα, Γκαρσία, Γουόκερ, Μπόζιο, Ερνάντες, Κουμπς, Λι Κασκιάρο

Ελλάδα (Μίχαελ Σκίμπε, 4-2-3-1): Καρνέζης - Τοροσίδης, Μανωλάς, Παπασταθόπουλος, Τζαβέλλας - Σάμαρης, Μανιάτης, Μάνταλος, Φορτούνης, Μπακασέτας - Μήτρογλου