Άρης-Αστέρας Τρίπολης 1-0: Κίτρινη κορυφή

Ενημερώθηκε: 01/11/20 - 19:44

Συνεχίζει… απτόητος ο Άρης καθώς, παρά τις απουσίες λόγω Covid-19, τιμωριών και τραυματισμών επικράτησε του Αστέρα Τρίπολης με 1-0 στο «Κλεάνθης Βικελίδης» για την 7η αγωνιστική της Super League, πήρε την τρίτη του διαδοχική νίκη, έμεινε αήττητος και διατηρήθηκε στην κορυφή της βαθμολογίας!

Το γκολ που έμελλε να κρίνει τον νικητή δεν ήρθε σε κάποια από τις πολλές ευκαιρίες των «κιτρινόμαυρων» στο… καταιγιστικό για αυτούς δεύτερο ημίχρονο κυρίως με τους Μάνο, Γκαρσία και Σίλβα, αλλά από τα πόδια του Πασαλίδη, με αυτογκόλ στο 55ο λεπτό.

Οι Αρκάδες πάντως, που έχασαν μετά από τρεις αγωνιστικές, δικαιούνται να διαμαρτύρονται για τον μη καταλογισμό πέναλτι σε μια φάση στο 27’, όπου ο Μπεναλουάν κρατάει παρατεταμένα τον Μπαράλες μέσα στην περιοχή…